Bizi Takip Et


Bankacılık

Yapı Kredi Kartı Online İşlemlere Açma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Kartı Online İşlemlere Açma

Yapı Kredi kartınız olduğunda internete açma işleminin nasıl yapılacağını biliyor musunuz? Aslında bizlere kart gönderilirken internet alışverişine açık olsun mu olmasın mı diye sorulur. Eğer hayır derseniz, bu kartla internetten ödeme yapamazsınız. Peki, bu durumda Yapı Kredi kartı online işlemlere açma nasıl yapılır, gelin hep birlikte inceleyelim…

Yapı Kredi Kartı Online İşlemlere Açma

Yapı Kredi Online İşlem Nedir?

Detaylara girmeden önce online işlemin ne olduğunu iyice öğrenelim. Teknolojinin gelişmeye devam ettiği bir süreçteyiz. Bu süreçte de artık banka işlerimizi gidip saatlerce vezneden çağrılmayı bekleyip halletmemize gerek yok.

Tek tıkla telefonunuza mobil bankacılık uygulamalarını indiriyorsunuz ve istediğiniz her işlemi buradan gerçekleştirebiliyorsunuz. En büyük kolaylıklarından birisi de online işlemler. İnternet üzerinden yapacağınız alışverişler, Google içerisinde gezinme, banka işlemlerini halletme gibi durumların tamamı online işlem olarak adlandırılıyor.

İnternetten alışveriş yapmak ise son zamanlarda zamandan en çok tasarruf ettiren kolaylıklardan birisi. Eğer Yapı Kredi kartınız varsa ve internet işlemlerine kapalıysa bunu da rahatlıkla açabilirsiniz.

Yapı Kredi Kartınızı Online İşlemlere Açın

e-ticaret ya da internet alışverişleri için yeni düzenlemeler geliyor. Bunların yanı sıra her banka ya da kredi kartınız yardımıyla oturduğunuz yerden işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Artık onay alınmayan kartlar internet alışverişlerine kapalı olarak sisteme işleniyor. Peki, bunu nasıl değiştirebilirsiniz?

İşte Yapı Kredi kartınızı online işlemlere açmak için yapmanız gerekenleri adım adım buraya ekledik…

SMS Kullanın

İlk yöntemimiz SMS atmak. SMS üzerinden AÇIK yazarak boşluk bırakın ve kart üzerinde yer alan müşteri numaranızı 4944’e yollayın. Bunun üzerine işleme devam edilebilmesi için size bir onay mesajı gönderilecek. Kabul ettiğinizde sistemden online işlemler açık hale getirilecek. Buna ek olarak, kart özelinde internet alışverişine açık hale getirmek istiyorsanız da şunları yapın:

  • YETKI yazın boşluk bırakın açmak istediğiniz kartın son 4 hanesini ekleyin.
  • 4944’e yollayın.

Sonrasında yine onay mesajı gelecek ve tamamladığınızda sadece 4 hanesini girdiğiniz kart online işlemlere açık hale getirilecek.

Mobil Bankacılığı Kullanın

En çok tercih edilen yöntemlerden birisi de mobil bankacılık uygulamasıdır. Uygulama içerisinde;

  • Kartlarım ya da Hesaplarım bölümüne gelin.
  • Yetkisini açacağınız karta tıklayın.
  • Ayarlarını seçin.
  • Buradan internet alışverişini aktif hale getirin.

Saniyesinde Yapı Kredi kartınız online işlemlere açık hale gelecektir.

Müşteri Hizmetleri

Eğer bu yöntemleri kullanmak yerine müşteri hizmetlerini arayarak sormak istiyorsanız;

  • 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralı Müşteri İletişim Merkezini aramayı tercih edebilirsiniz.

Sistemde anlamadığınız bir şey varsa ya da o sırada merak ettiğiniz bir soru olursa rahatlıkla sorabilirsiniz.

İşte bu yöntemleri kullanarak saniyeler içerisinde bankacılık üzerinden kartlarınızı aktif hale getirebilirsiniz. En azından internetten faturalarınızı ödeyebilirsiniz ya da alışverişlerinizi rahatça yapabilirsiniz.

3D Secure Nedir? Online İşlemler Güvenilir mi?

Aslında bu soru çok fazla merak ediliyor. Ama endişe etmeyin. Yapı Kredi kartınızla harcama yapacağınız zaman 3 boyutlu güvenlik sistemini tercih edebilirsiniz. Ödeme kısmına geldiğinizde onaylamadan hemen önce ‘3D Secure ile ödeme yapmak istiyorum’ uyarısını göreceksiniz. Buna tıkladığınızda sistem sizin kayıtlı telefon numaranıza ya da Yapı Kredi hesabınıza bir şifre gönderecek.

Bu şifreyi açılan sayfaya girdiğinizde işleminizi güvenilir bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Ayrıca sizlere ek bir bilgi daha sunmak istiyoruz: Yapı Kredi kartınız, sadece alışveriş yapmak için kullanabileceğiniz bir kart olsun istiyorsanız bu mümkün. Sanal kart isteyebilirsiniz ve belirlediğiniz limite göre harcama yapabilirsiniz. Bunun için de;

  • Mobil bankacılığa girin.
  • Kartlarım bölümüne gelin ve kredi kartlarım yazan yere girin.
  • Buradan da dijital kart tanımlama yazana tıklayın. Böylece sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.

Kullanıcıya özel olarak gelen bu dijital kartı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Ama kendinizi çok kaptırmayın. Sonuçta onun parasını da siz ödüyorsunuz.

Sonuç olarak Yapı Kredi kartınızı rahatlıkla online işlemlere açabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece birkaç dakikanızı ayırmak ve bahsettiğimiz yöntemlerden birini seçerek alışverişe açmak….Bu kadar kolay! Teknoloji bu kadar ilerlemişken bizlere çok fazla kolaylık sağlıyor. Bu yüzden de interneti kullanmak için istediğiniz yöntemi tercih edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu