Bizi Takip Et


Haberler

Senetle Borç Para Veren Yerler! En Güvenilir 8 Yer

Senetle Borç Almak

Acil borç paraya mı ihtiyacınız var? Yada anında kredi çekmek mi istiyorsunuz? Sizler için biraz araştırma yaptık ve senetle borç para veren yerlerden bahsedeceğiz. Ama şunu söylemek istiyoruz: Bizler sadece tavsiye ve öneri amaçlı yazılar paylaşıyoruz. Bu sebeple de kesinliğini ve doğruluğunu öğrenmek için ilgili yerlerle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz lafı uzatmadan senetle borç almak içeriğimize hızlıca geçelim.

Senetle Borç Almak

Senetle Borç Para Veren Yerler

Senetle borç para almak son zamanlarda acil nakit ihtiyaçları için anında kredi niteliği taşımaktadır. Güvenilir yerlerden senetle borç para almak için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz. Acil nakit ihtiyaçlarında başvurabileceğiniz bazı seçenekler var. Gelin bunlar hangileri hep birlikte öğrenelim.

1. Sosyal Medya Grupları

Bu durumun yasal olmadığını belirtelim. Çünkü senetle para vermek aslında çok da legal bir durum değildir. Bu sebeple de borç para vermeden önce bir senet imzalamanız istenir ve genelde geri ödemeler de aynı bankaların işlediği sistemler gibi faizle olur. Örneğin bin TL aldınız ama geri ödemesi 1500 TL olabilir.

Buna benzer yöntemler uygulayan gruplar sosyal medyada bunu duyuruyorlar. Evet illegal bir iş yapılıyor ama bu grupları da sadece ilgilenen kişiler bilebiliyor. Bu sebeple eğer ihtiyacınız varsa senetle para verebilen yerleri anlatan ya da buraları paylaşan gruplara katılabilirsiniz.

2. Kuyumcular

Bazı kuyumcular senetle para verebiliyor. Peki bunu nasıl yapıyorlar?

Aslında son zamanlarda bu yöntemi kullanan çok fazla kişi bulunuyor ama her kuyumcunun da bunu yapmadığını söylemek gerekiyor. Çok da uygun bir yöntem değildir.

Bunun gerçekleşmesi için de bir çeyrek ya da tam altın alıp bozduruyorsunuz ve senet imzalıyorsunuz. Sonrasında da zaman içerisinde bunu ödüyorsunuz. Faizlerinin artmaması için kısa sürede ödemeye yapmaya çalışın.

Ama dediğimiz gibi bunlar sadece genel yazılardır ve hiçbiri genelleme değildir. Bu sebeple öncesinde mutlaka çevrenizdeki yerleri arayıp sormalısınız.

3. Bazı Vakıflar

Bazı vakıflar da senetle borç para verebiliyor. Verilebilecek herhangi bir isim yok fakat  vakıfların da senetle borç para vermeleri çok mümkün değil. Acil paraya sıkıştığınızda mağaza veya işletme sahiplerine ulaşarak bu bilgiyi sorabilirsiniz. Çok az kişi olsalar da hiç yok değiller. Senetle borç para veren vakıfları bulmanız da hiç kolay olmayacaktır.

Aslında mümkünse senetle borç para almak için de uğraşmamalısınız. Bankadan faizle kredi çekmek her zaman daha güvenlidir. Bu durumlara başvurmak da sadece çok acil durumlarda işe yarıyor.

4. Hayırseverler

Bazı hayırseverler de acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar, kendisine geldiğinde herhangi bir sorun çıkarmadan senetle borç para veriyor. Belki resmi olan yerler göre biraz daha kişisel olduğu için faiz oranları ve ödeme sıklıkları da değişiyor olabilir.

Ama bu kişileri de ancak yakınlarınızdan birisi tanıyorsa ayarlayabilirsiniz. Diğer türlü senetle borç para veren hayırseverleri bulamazsınız.

5. İkrazatçılar

İkrazat, eskiden bankalarla birlikte insanlara borç verebilen bir şirketti. İkrazat, yasal şirkettir ve hazine bakanlığı onayı alınarak faaliyet gösterirler. Bu yerleri araştırarak bulabilirsiniz. Ama hala borç verip vermediklerine dair bilgiler bulunmuyor.

6. Bazı Özel Kuruluşlar

Bazı özel firmalar ve kuruşlar da çok normal olmayan bir şekilde senetle para verebiliyor. Bu sebeple özel kuruluşlardan senetle borç para alabilirseniz kısa sürede bu parayı alabilirsiniz. ama her zaman da bulunduklarını söylemek doğru olmayacak.

Senet karşılığı borç para isterken mutlaka birkaç kere bakmalısınız. Çünkü senetler güvenli olsa da yine de risklidir. Boş kağıda ise sakın imza atmayın.

7. Özel Gruplar

Senetle borç para veren yerler hakkında sizlere hazırladığımız bu yazıda sonlara yaklaşıyoruz. Bazı özel gruplar bulunuyor. Bunların kendi içlerinde bir hiyerarşisi bulunuyor ve sizler de ona göre çağrılıyorsunuz. Bu sayede de herhangi bir şekilde sıranın size gelmesini beklemeniz gerekmiyor.

Özel gruplar kendi içlerinde oluşturulan kişileri kapsıyor. Aynı diğerlerinde olduğu gibi burada da onları bulmanız çok zor. Bazen onlar sizi bulabiliyor.

8. Senetle Borç Veren Kişisel İşletmeler

Aynı özel gruplar gibi kişisel işletmeler arasından da bazıları borç para vermeyi kabul ediyor. Ama bunların hangi işletme olduğu ise bilinmiyor. Sadece yapılması gerekenler yapılıyor ve böylece senet imzalatılarak borç paranız veriliyor.

Genel olarak baktığımızda senetle borç para veren yerler listesini dikkatli okumak gerekiyor. Net isimler verilemez çünkü hangi firmanın ya da kişinin bu işleri yaptığını bilmek imkansız. Bizim yazımız sadece birer öneri olmakla beraber tahmin ettiğiniz yerleri de arayıp sormanız daha iyi olacaktır.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu