Bizi Takip Et


Girişimcilik

Girişimcilik Fikirleri! Girişimci Olmak İçin 22 Farklı İş Fikri

Girişimcilik Fikirleri

Girişimcilik fikirleri, kendi işini kurmak ya da bir şirket açarak bu vasıta ile kazanç elde etme adına ölçeklendirme faaliyeti olarak tanımlanabilir. Girişimcilikte, yenilikçi bir ürün olan sosyal medyanın aktif olarak kullanılarak takip edilmesi vazgeçilmez bir unsurdur. Bu kapsamda günümüz modern şartlarına uygun girişimci olmak için 22 farklı iş fikri aşağıda açıklanmıştır.

Girişimcilik Fikirleri

1. Dropshipping

Gelişen teknoloji ile en çok ilgi gören girişimci iş fikirlerinin başında online (çevrimiçi) satış, diğer adıyla elektronik ticaret gelmektedir. Masrafı daha az olan elektronik ticaretin en önemli avantajlarından birisi hızlı ve etkin bir şekilde ve küresel alanda müşteriye ulaşma imkanı sağlamasıdır. Son zamanlarda elektronik ticarete ek olarak dropshipping kavramı ortaya çıkmıştır. Dropshipping, elektronik ticarette ürün satmak isteyen ancak envanter satın almak ya da depolamak istemeyen girişimcinin istediği ölçüde elektronik ticaret yapmasına olanak sağlamaktadır. En önemli avantajı girişimcinin fiziksel ürünü yönetmek zorunda kalmamasıdır.

2. Uygulama Geliştirme

Uygulama geliştirme günümüzün en popüler ve en karlı işleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bunun en önemli nedeni olarak ta neredeyse her şirketin bir uygulamaya ihtiyaç duyar hale gelmesidir.

3. Sağlık Turizmi Komisyonculuğu

Tüp bebek tedavisi, saç ekimi, estetik cerrahi ve diş implantı gibi sağlık konularında Türkiye’yi tercih eden yerli yabancı turistler ile çok sık karşılaşabilirsiniz. Kar marjı oldukça yüksek olan sağlık turizmi komisyonculuğu KOSGEB tarafından da desteklenmektedir.

4. Printful ile Para Kazanma

Site üzerinden hazır olarak satın alınabilen bir ürünün ya da kişilerin kendi tasarladıkları tasarımların yüklenerek satıldığı anda basılmasının sağlanması ile kazanç elde etmeyi mümkün kılmaktadır. Siteye yüklenen tasarımların örnek görüntülerinin Amerika’da entegrasyonu olan alışveriş sitelerine yüklenmektedir. Ürünlere sipariş geldikten sonra site girişimci adına otomatik kargo gönderimi yapmaktadır.

5. Etsy’de Ürün Satmak

El yapımı ürünlerin satışının yapıldığı Etsy Türkiye’de oldukça popüler bir sitedir. Yaratıcı ürünler site üzerinde daha kolay alıcı bulabilmektedir. Etsy’de kargo fiyatları ve komisyon oranları oldukça yüksek olduğundan kazanç elde etmek için kar marjı oldukça yüksek ürünler seçilmesi önemli bir noktadır.

6. Plus Size Ürün Satışı

Günümüz modern dünyasının en ciddi rahatsızlıklarından olan obezite ile birlikte insanların kilo oranında artış yaşanmaktadır. Giyim mağazalarında ise fit bedenler için satışı yapılan ürünler kadar büyük bedenler için üretilen ürünleri bulmakta zorluk yaşanabilmektedir. Belirli bir kesime hitap eden plus size ürün satışı oldukça kısa zamanda markalaşmayı sağlayabilecek bir potansiyele sahiptir.

7. Bireysel Kurye

Alışveriş sitelerinin kurye sayısının yükselmesi ve hızlı hizmet verebilmelerinin altında yatan neden yüksek gelir fırsatı sunmalarıdır. Motorlu kuryelik yapmak yerine kendi aracınız ile başlayıp saatli olarak işletmeler ile anlaşma sağlamak daha yüksek gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

8. Upwork

Grafik tasarım, web tasarım ya da kodlama gibi farklı konularda yeteneğiniz varsa Upwork üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Yeteneğiniz üzerinden alacağınız işlerde saatlik olarak 25 dolar kazanabilirsiniz.

9. Ürün Fotoğrafçılığı

İnternette satış yapılabilmesi için ürünlerin internet ortamında albenisi yüksek olarak sergilenebilmesi gerekmektedir. Ürünlerin fotoğrafları ne kadar profesyonel çekilirse satış işlemi de o oranda artış gösterecektir. Bu nedenle internet üzerinden satış yapan firmalar ürün fotoğrafçılığı yapan girişimciler ile anlaşma sağlamaktadır.

10. Türk Lirası Arbitrajı Yapmak

Gerçek piyasalardaki USD/TRY kuru ile kripto para borsalarında yer alan USD/TRY kuru çoğu zaman birbiri ile uyum göstermemektedir. Bu durumu fırsat olarak gören girişimciler yüksek kur üzerinden bozdurdukları doları kripto para borsalarına aktarıp tekrar düşük kur üzerinden dolar satın alarak kazanç elde etmektedirler.

11. Butik Çay Ocağı Kurmak

Çay ocakları genelde 40-50 yaş ve üzerindeki kitlenin oldukça sık kullandıkları görülmektedir. Sadece erkeklere hitap eden çay ocaklarının yerine gençler ve kadınların da rahatlıkla oturabilecekleri bir konsept ile yenilikçi bir iş kurmak ciddi kazançlar elde edilmesine imkan tanıyacaktır.

12. İtibar Yönetimi Danışmanlığı

Günümüzde oldukça etkili olan bir girişimcilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişilerin haklarında olumsuz olarak yayılan haberler ve yapılan algıların yok edilmesi üzerine çalışma alanı sunmaktadır. İnternet yer alan olumsuz bir haberin yok edilmesi, olumsuz içeriklerin kaldırılması ve gazete haberleri ile mücadele gibi işler ile çok ciddi kazançlar elde etmek mümkündür.

13. Blog Yazarlığı Yapmak

İnternet sitesi açtıktan sonra makale yazarak para kazanmayı mümkün kılan bir kazanç yöntemidir. Siteyi açtıktan sonra oluşturduğunuz bir yazıyı paylaşarak kendinize oluşturduğunuz kitle sayesinde reklam alarak gelir elde edebilirsiniz.

14. Amazon ile FBA Yapmak

Amazon tarafından depo ve satış hizmeti verilmesini ifade eden FBA ile hangi ülkede ürünlerinizi listeleyecekseniz o ülkede bulunan Amazon deposuna transfer işlemi yapabilirsiniz. Amazon girişimci adına ürünleri listeleyerek satışa çıkartmaktadır. Satış sonrasında komisyon düşülerek girişimcinin hesabın kazanç tutarı yatırılmaktadır.

15. Özel Huzurevi Açmak

Belirli yaşın üzerinde bulunan ve yalnızlık çeken insanlar huzurevlerini tercih edebilmektedir. Özel huzurevleri kişilerin sosyal ihtiyaçlarını gidermeleri için oldukça avantaj sağlamaktadır. Emekli maaşı karşılığında hizmet veren özel huzurevlerinin yanında verilen hizmete göre da yüksek fiyatlara hizmet veren özel huzurevleri de mevcuttur.

16. Makale Yazarlığı

Makale yazarlığı yaparak ya da yazı yazarak para kazanma yöntemlerinden biridir. İlk başlarda 100 kelimesi 2 TL olarak yazı yazarak başlayabilirsiniz ama profesyonel olarak yapmaya başladığınızda ve kurumsal sitelerden sipariş aldığınızda 100 kelime için 15 TL ücret kazanç elde edilebilmektedir.

17. Böcek İlaçlama Hizmeti

Gezici olarak yapılabilecek en iyi girişimci iş fikirlerinden olan böcek ilaçlama hizmeti için uygun bir ilaçlama makinesi ve etkili reklam ile ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

18. Sosyal Medya Prodüksiyonu

Sosyal medya üzerinden yapılan satış ve müşteri potansiyeli her geçen gün artmaktadır. Sosyal medya üzerinden videolu yapılan paylaşımlar daha çok ilgi çekmekte ve firmaların sosyal medya yönetimi ile ihtiyaçları da sürekli artmaktadır. Video çekimi ve montajı gibi uzman personel çalıştırarak yapılacak sosyal medya yöneticiliği üzerine kurulacak iş kazanç elde etmenizi sağlayacaktır.

19. Alışveriş Arbitrajı Yapmak

Elektronik ticaret yapan bir sitede uygun fiyata bulduğunuz bir ürün bir başka sitede üzerine kar marjını da ekleyerek satışa çıkartabilirsiniz. Özellikle antika türü ürünler daha yüksek gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

20. Pet Oteli Açmak

Tamamen evcil hayvan sahiplerine hitap eden bir pet oteli açmak size ciddi kazançlar sağlayacaktır. Şehir dışına ya da evden uzak bir yerlere gidecek olan evcil hayvan sahiplerinin hayvanlarını rahatlıkla bırakabilecekleri bir pet oteli açmak en iyi iş fikirleri arasındadır.

21. Dijital Astroloji Danışmanlığı

Eğer astroloji ile ilginiz varsa ve Instagram uygulaması üzerinden yüksek takipçi sayısına sahip olarak kısa sürede çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

22. Gizli Müşteri Hizmeti

Günümüz şartlarında birçok firma çalışanlarını test ve kontrol etmek için gizli müşteri hizmeti veren şirketler ile anlaşma sağlamaktadır. Part time olarak personel çalıştırarak bu sektöre girebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu