Bizi Takip Et


Bankacılık

Bu Yıl ICBC EFT Ücretleri Ne Kadar?

ICBC EFT Ücretleri

ICBC EFT ücretleri: Bankalar para transferi işleminizi kolaylaştırmak adına size çeşitli yöntemler sunmaktadır. Para transferi işleminiz için bankaların çeşitli kanallarını kullanabilirsiniz.

Para transferinizi yapmak için bankaların şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi banka ATM’lerini de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bankaların internet şubelerini kullanarak, telefon bankacılığı hizmetini kullanarak para transferi işleminizi yapabilirsiniz. Bazı bankaların mobil uygulama desteği ile de para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Para transferi adına kullanabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. İlk olarak Elektronik Fon Transferi yani çok daha fazla kullanılan ve bilinen ismi ile EFT işleminden bahsedelim. EFT işlemi ile yapılan para transferlerinde farklı bankalar arası işlem yapılmaktadır. EFT işlemi için belirlenen bazı saat aralıkları vardır. EFT işlemi yapmak istiyorsanız bankanın belirlemiş olduğu saatler arasında EFT işleminizi yapmalısınız. Aynı zamanda EFT işlemi için belirlenen ücretler vardır. EFT işlemi için gereken ücretleri de bankalar belirler.

Havale işleminden bahsedecek olursak, havale işlemi aynı bankanın farklı şubeleri arasında yapılan para transferi işlemidir. Havale işlemi ile paranızı bankanızın farklı şubelerine transfer edebilirsiniz. Havale işlemi için genel olarak bankalar herhangi bir ücret talep etmezler. Havale işlemi, EFT işlemine göre daha az kullanılmaktadır.

EFT işlemi için bankaların belirli bir miktar para talep ettiğinden bahsettik. Bankalar EFT işlemi için gereken ücreti kendileri belirlemektedir. Herhangi bir sabit EFT ücreti bulunmamaktadır. EFT işlemi için gereken ücret bankanın EFT işlemi için yapacağı masraflara göre değişmektedir. Dolayısı ile bankanın hangi kanalını kullanarak EFT yaptığınız ödemeniz gereken EFT işlem ücretini belirleme konusunda oldukça önemli olacaktır.

Her bankanın EFT işlem ücreti farklıdır. Örneğin ICBC EFT ücretlerini   ICBC Bankası, yaptığı EFT masraflarına göre belirlemektedir.

ICBC EFT Ücretleri

ICBC EFT Ücretleri Ne Kadardır?

ICBC EFT ücretleri, her bankada olduğu gibi EFT işleminin yapıldığı kanala göre farklılık göstermektedir. Her banka kanalı için ödemeniz gerekecek EFT ücreti farklı olacaktır.

ICBC EFT ücretleri şöyledir;

  • Eğer bankanın şubesini ziyaret ederek 1.000 TL altı EFT işleminizi yapmak isterseniz ödemeniz gereken ICBC EFT ücretleri 7,79  TL olacaktır. Kasadan gerçekleştirdiğiniz işlem için de hesaptan yapacağınız EFT işlemi için de aynı ücreti ödersiniz. Eğer EFT işleminizi 1.000 TL’nin üzerinde olacak şekilde yaparsanız ICBC bankasının sizden talep ettiği ICBC EFT ücretleri 15,59 TL gibi bir ücret olacaktır.
  • ICBC Bankası internet şubesini kullanarak EFT işleminizi yaparsanız, ICBC Bankası’nın 1.000 ve altı için sizden talep ettiği ICBC EFT ücretleri 1,55 TL olacaktır. 1.000 TL üzeri için toplam 3 lira 11 kuruş ödemeniz gerekmektedir.

ICBC Bankası’nın EFT işlemi için talep ettiği EFT masraf ücretleri bu şekildedir. İstediğiniz banka kanalını kullanarak para transferi işleminizi yani EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizin de gözlemlediğiniz gibi EFT işleminiz için ödemeniz gereken miktar en fazla bankanın şubesinden yapacağınız EFT işlemi için olacaktır. Fakat internet bankacılığı ile EFT işleminizi yaparsanız daha az EFT masraf ücreti ödersiniz. İstediğiniz banka şubesi ile EFT işleminizi yapabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu