Bizi Takip Et


Yatırım

Hızla Gelişen ve En Karlı Yatırım Yapılacak 14 Sektör

Yatırım yapılacak sektörler günümüzde ortaya çıkan gelişmeler ışığında büyük oranda dijital dünyanın etki oranına bağlı olarak değişmiştir. Dolayısıyla günümüzde dijital dünyanın herhangi bir bölümünde kullanılmaya aday olan sektörler genişlemiş ve giderek büyümüştür. Bununla birlikte çağa ayak uydurmayan ve modernize olamayan sektörlerin ise daraldığı açıklıkla görülmektedir. Bu kapsamda yatırımcılara yapacakları yatırım kapsamında level atlatacak 14 sektör şu şekildedir:

Nasıl Yatırım Yapılır?

Yatırım yapmak isteyenler için yatırım yapılacak sektörler listemize geçmeden önce “nasıl yatırım yapılır?” sorusunun cevabına bir bakmanızı tavsiye ederim. Bunun nedeni geleneksel olarak yatırım yöntemleri girişimcilerin projelerine kıyasla daha düşük kar oranı sağlamaktadır. Yani bir hisse senedi almak veya kripto paralara yatırım yapmak yerine yine bu alanlardaki projelerin kendisine yatırım yapmak daha kazançlı olabilir. Geçmişte yatırımlar yapmak için eski usul hisse senetleri veya geleneksel olarak bazı madenler tercih edilirdi.

Ancak, günümüzde daha çok proje odaklı yatırımlar tercih edilmektedir, eğer paranızı katlamak istiyorsanız yatırım yapılacak sektörler dışında yer alan yatırım ağlarına katılmanız ve aşağıdaki sektörleri kapsayan girişimcilerin projelerine yatırım yapmanız çok daha etkili bir yatırım yöntemi olacaktır. Bu biraz riski arttıran bir durum, ancak ne kadar risk o kadar kar demektir.

Dolayısıyla bu yazımızdaki sektörlere doğrudan yatırım yapmak yerine mevcut projeleri araştırıp o projelerden herhangi birine yatırım yapmanız sizin için paranızı katlamak konusunda daha faydalı olacaktır. Velhasıl kelam lafı dilerseniz daha fazla uzatmayalım ve yatırım yapılacak sektörler listemize hızlı bir şekilde geçelim.

1. E-Ticaret

Dünyada geleceğin sektörleri arasında açık bir şekilde ön plana çıkan E-Ticaret yatırımları günümüzde de büyük oranda etkisini göstermiştir. Bu bağlamda doğru bir ürün veya hizmet satışını elektronik ortam üzerinden yapmak başarının kapılarını hızla aralayacaktır. Bu noktada hedef kitle, veri analizi ve ürün tercihi gibi önemli odak noktalarına yeterli düzeyde özen gösterilmelidir.

2. Bilişim Sektörü ve Yazılım Geliştirme

E-Ticaret sitesi kurmak, elektronik ticarete başlamak ve sunucu şirketi kurmak gibi bilişim sektörüne adım atmak veya yazılım geliştirme konusunda yatırım yapmak, dünyada geleceğin sektörleri arasında en açık şekilde ön plana çıkanlardır. Bu sebepten ötürü yatırım yapılacak sektörler arasında geleceği en parlak olan bilişim sektörüdür.

3. Kripto Para Birimi Yatırımı

Şüphesiz dünyada en hızlı büyüyen sektörler arasında son dönemde zirveyi kripto para birim yatırımları almıştır. Sağlıklı istatistikler ve güçlü veriler ışığında doğru bir tercihte bulunarak kripto para yatırımları ile kısa sürede yüksek kâr marjı ile kazanç elde edilmesine en uygun araçtır.

4. Hisse Senedi Yatırımları

Yatırım tavsiyeleri kapsamında modası hiç geçmeyen ve yatırımcısına büyük oranda kazandıran hisse senedi yatırımlarının bulunmaması mümkün değildir. Bu kapsamda hisse senedi etkili bir yatırım aracı olarak değerlendirilmeye adaydır.

5. Reklam ve Pazarlama

Reklam ve pazarlama sektörü Türkiye’de en çok yatırım yapılan sektör olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda dünyada da öncü olan bu sektör özellikle dijital ortamda önemli bir gelir elde edilmesine olanak tanır. Son zamanlarda dijital pazarlamanın önemi diğer sektörlere kıyasla ciddi oranda artmıştır, her geçen gün de biraz daha arttığını söylemek mümkün.

6. Değerli Maden Yatırımları

Değerli madenler daima yükselişe geçen yatırım araçlarıdır ve dolayısıyla etkili bir yatırım aracı arayışında olanlar için idealdir.

7. Lojistik Sektörüne Yatırım

Her ne kadar lojistik sektörü dünyada en hızlı büyüyen sektörler arasında yer almasa da dünyanın global yönetim perspektifini sürdürmesi ve sınırların tamamen ortadan kalkması ile son derece önemli bir yatırım alanı olacaktır.

8. İnşaat ve Emlak

Bir başka tükenmesi beklenmeyen ve daima çıkışta olan sektör de inşaat sektörüdür ve inşaat faaliyetlerine bağlı olarak emlak piyasasıdır. Bu alanda yapacağınız yatırımlar kesinlikle size ciddi bir karlılık sunuyor, %’si tam olarak bilinmese de günümüzde ortalama bir evin maliyeti 300 bin TL olduğu bilinmektedir. Tabi evin yerine ve inşaatın büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir.

9. Tarım

Geleceğin yatırım alanları arasında bulunan tarım, hiçbir zaman sonu gelmeyecek sektör olarak dikkat çeker. Bu bağlamda yatırımcılar tarıma yatırım gerçekleştirmesi halinde sınırsız bir sektöre giriş yapmış olacaktır. Yatırım yapmak istiyorum, hangi sektöre girmeliyim? Sorusunu kendinize soruyorsanız eğer en kolay işlerden birisi tarıma yatırım yapmak veya tarım sektörüne girmektir.

10. Ucuzluk Pazarı Sektörü

En karlı perakendecilik sektörleri arasında yer alan ucuzluk pazarları, neredeyse %100 oranında olan kâr marjları ve yoğun sirkülasyonu ile günümüzde yatırım yapılmaya aday en önemli sektörler arasında yer almaktadır.

11. Kozmetik

Özellikle bilim alanında ortaya çıkan gelişmeler kozmetik sektörünü de doğrudan etkilemiştir. Kişisel kozmetik markalarının son derece rağbet gördüğü günümüzde bu alanda yatırım yapmak başarılı sonuçların alınmasını sağlayabilir.

12. Doğal Kaynaklar

Dünyada geleceğin sektörleri arasında en ön plana çıkan doğal kaynaklar veya doğal kaynak kullanımı yüksek düzeyde kâr elde edilmesini sağlayacak sıra dışı bir yatırım alanıdır. Güneş panelleri, atık su temizleme hizmetleri ve pek tabi temiz su üretim araçları bu sektöre dahildir.

13. Tekstil ve İç Giyim

Bitmeyecek ve tükenmesi asla beklenmeyen bir diğer sektör de tekstil ve ona bağlı olarak iç giyim sektörüdür. Her iki yatırım alanı da daima alıcıya sahiptir. Tekstil sektörü geçmişten günümüze hızlı bir şekilde yükselmekte olan sektörler arasında yer almaktadır, dolayısıyla en iyi yatırım yapılacak sektörlerden birisidir.

14. Geri Dönüşüm Hizmetleri

Geri dönüşüm hizmetleri ve bağlamına giren tüm alanlar yine dünyada geleceğin sektörleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla kullanıcıların önceden sağlıklı bir yatırım ile bu sektöre giriş yapmaları mümkündür. Bu sektöre yatırım yapmak için girişimcilerle iş birliği yaparak bir projeye yatırım yapabilirsiniz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Funda

    at

    Yazınız çok güzel kaleme alınmış. Emeğinize sağlık. Sağlık, güzellik ve estetik de yatırım yapılacak karlı sektörlerden birkaçı sanırım.

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu