Bizi Takip Et


Bankacılık

İyi Bir Kredi Notu Kaç Olmalıdır? Kredi Notu Değerleri ve Anlamları

Kredi notu kaç olmalıdır? İyi bir kredi notu bankalarla olan ilişkilerinizin güncel bir birikimidir. Kredi notu KKB yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulmuştur. Findeks sistemi de KKB tarafından oluşturulmuş bir sistemdir. Findeks aracılığıyla veya internet bankacılığından kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Kredi notu kaç olmalı diye merak ediyorsanız bu yazıda sizlerle paylaşacağız. Kredi notunuz size bankalardan kredi almanız konusunda yardımcı olacaktır. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa bankanın size kredi verme olasılığı da o kadar artacaktır. Peki ya kredi notunu yükselten etkenleri sorgulayacak olursanız, kredi notunuz sizin geçmiş yıllardaki banka ilişkileriniz ile ilgilidir.

Eğer kredi veya kredi kartı borçlarınızı düzenli bir şekilde ödediyseniz kredi notunuz yüksek olacaktır. Kredi notunuzun yüksek olmasıyla birlikte bankalara kredi almak için başvuru yaptığınızda size kredi vermeleri kolaylaşacaktır. Kredi notunuzun yüksek olması gerektiğini öğrendiniz, peki ya kredi not aralığını biliyor musunuz? Kredi notu kaç olmalı sorusunun cevabını öğrenmek için yazımızın devamını okumalısınız.

Kredi Notu Kaç Olmalıdır

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi notu kaç olmalı sorusunun cevabı 0-1900 değerleri arasında olmalıdır. Tahmin ettiğiniz gibi kredi alabilmeniz için en kötü değer 0 olmak ile birlikte en yüksek değer yani kredi almanızın en kolay olduğu değer 1900’dür.

0-699: Kredi notu kaç olmalı sorusunun cevabı 0-699 arası ise en riskli gruptasınız demektir. Eğer bu aralıkta bir kredi notuna sahip iseniz kredi alma olasılığınız oldukça düşüktür.

699-1099: Kredi notu kaç olmalı sorunuzun cevabı bu aralıkta ise kredi almanız yine de oldukça zordur. Neredeyse yok denecek kadar az bir oranda kredi alma imkanınız olabilir.

1099-1499: Kredi notu kaç olmalı sorunuzun cevabı bu aralıkta ise kredi alabilmeniz belki de mümkün olacaktır. Ancak banka size şartlar sunacaktır. Örneğin ipotek göstermenizi veya kefil göstermenizi isteyecektir. Bankanın istediği şartları yerine getirirseniz kredi alabilirsiniz.

1499-1699: Kredi notu kaç olmalı sorunuzun cevabı bu aralıkta ise kredi almanız için geçerli bir nottur diyebiliriz. Yüksek bir ihtimalle kredi alabileceksiniz.

1699-1900: En şanslı grupsunuz. Krediniz oldukça yüksek. Kredi almak için başvurduğunuzda çok yüksek bir şansınız olacaktır. Kredi ve kredi kartı ödemelerinizi zamanında yaptığınız için kredi notunuz yüksek ve kredi alma şansınız da yüksektir.

Kredi notunuz yüksek ise sizin için güzel bir haberimiz daha var. Kredi notu iyi ve çok iyi olan müşterileri için bankalar eşsiz faiz oranları sunmaktadır. Mesela sıradan bir müşteri yani kredi notu yüksek olmayan bir müşteri % 2 oranında faizden yararlanabilirken, kredi notu yüksek olan müşteriler % 0,99 gibi çok düşük bir faiz oranı ile kredilerini kullanma şansına sahip oluyor.

Kredi Notum Düşük Ne Yapmalıyım?

Kredi notunuzu öğrendiniz ve düşük olduğunu gördünüz. Yapmanız gereken bir sonraki ödemelerinizi zamanında yapmaktır. Kredi notu hiçbir zaman aynı seviyede kalmaz her ayın ikinci haftası yenilenir. Eğer bankaları daha fazla kullanır ve borçlarınızı zamanında öderseniz kredi notunuzun yükseldiğini fark edeceksiniz. Genel olarak kredi skorunuz anlamını bilmiyorsanız size pratik bir bilgi verelim, bir çok banka 1400 ve üzeri kredi notuna kredi kartı ve düşük krediler sağlamaktadır. Bu kıstasında altında bir kredi notuna sahipseniz hızlıca kredi notu yükseltme yöntemlerini incelemelisiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu