Bizi Takip Et


Yatırım

Dönümü En Ucuz Olan Tarlalar! Tarla ve Arsa Fiyatları Ucuz Olan 9 Bölge

Yatırımlık Arsa ve Tarla

En ucuz ve en değerli bölgelerde yatırımlık tarlalar ve arsalar: Tarla almayı mu düşünüyorsunuz? Eğer bir yatırım yapmak istiyorsanız ve neye yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız dönümü en ucuz olan tarlalara bakabilirsiniz. Şimdi sizlere tarla ve arsa fiyatları ucuz olan 8 bölgeden bahsedeceğiz.

Bu yazıyı okuduktan sonra yatırımlık arsa ve tarla konusunda siz de araştırarak karşılaştırmalarınızı yapabilirsiniz. Eğer merak ediyorsanız dönümü en ucuz olan en değerli arsalar ve tarlalar içeriğimizi hemen okuyun ve öğrenin. İşte Türkiye’nin en değerli ve geçişmekte olan ucuz tarla ve arsa bölgeleri.

Yatırımlık Arsa ve Tarla

1. İzmir- Menemen

Aslında İzmir son derece değerli bir bölgedir fakat bazı ilçelerinde ucuza tarla bulmanız mümkün. Bunun için de çok iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. İnternette filtreleme yaparken İzmir-Menemen’i seçebilirsiniz. Bu sayede rahatlıkla aradığınız özelliklere ve büyüklüğe sahip arsaları inceleyebilirsiniz. Buna ek olarak İzmir bölgesindeki tarlalar il geneline baktığımızda, Menemen, Torbalı gibi bölgelerde daha uygun fiyatlıdır.

2. Kırklareli

Bir diğer yer ise Kırklareli’dir. Güzel illerimizden biri olmasının yanı sıra dönümleri oldukça uygun fiyatla satılıyor. Eğer bu bölgelerde yaşıyorsanız ve ucuz bir tarla satın almak istiyorsanız Kırklareli’ni değerlendirebilirsiniz. Son zamanlarda Kırklareli bölgesinden satın alınan tarla sayılarında da artış yaşanıyor. Yatırım fırsatları arıyorsanız Sahibinden sitesi üzerinden Kırklareli’nde bulunan arsalar ilginizi çekebilir.

3. Kırşehir

Üçüncü şehrimiz ise Kırşehir. Ahi Evran ve Neşet Ertaş ile bilinen bu bölgemiz aynı zamanda bölgesel olarak da çok fazla araziye sahip. Böyle bir şehirde dönümü ucuza tarla bulabilirsiniz. Çünkü nereye bakarsanız bakın bölgenin çoğu yerinde tarla ya da arsa gibi yerler görebilirsiniz. Gidip birebir bakarak da arsaların yerlerine dikkat ederek, istediğiniz tarlayı alabilirsiniz.

4. Niğde

Niğde de tarla fiyatları açısından gerçekten uygun bir bölgemiz. Burası çok fazla yatırımcı için uygun koşullar sağlıyor. Buna ek olarak ortalama fiyatlar da 100 bin TL ile 400 bin TL arasında değişiyor. Tabi dönümü fazla olan ya da çok büyük ilçelerinde bulunan tarlaların fiyatları daha pahalıdır. Ama uygun fiyatlı arıyorsanız da işte size çok güzel fırsatlar sunan bir bölge! Hemen araştırarak uygun tarlayı bulabilirsiniz.

5. Batman

Listede 5. Sırada da Batman yer alıyor. Batman da arazi bakımından oldukça zengin bir bölge. Aynı zamanda Batman’da bulacağınız tarlaların dönüm fiyatları da son derece uygun. Tabi yine diğer illerde olduğu gibi burada da bölgelerine göre fiyatları değişiyor. Ama siz iyi bir araştırmayla en uygun fiyatlı tarlayı da kısa sürede bulabilirsiniz. Batman hem bulunduğu yer açısından hem de kıymetli bir il olmasından dolayı size çok fazla seçenek de sunuyor. Bunları araştırıp değerlendirmek de tamamen size kalmış.

6. Mardin

Tamamı toprak, dağ ve taş olan bu ilimizde tabi ki tarlaların dönümleri uygun fiyatlı olacak. Eğer Mardin ve çevresinde bir tarlanız olsun istiyorsanız ve zamanla değerlensin diye de düşünüyorsanız kesinlikle Mardin’i de araştıracaklar listenize eklemelisiniz. Bölge bölge fiyatlar farklılık gösterse de ortala 200 bin TL’ye hem büyük hem de kullanışlı bir tarla satın alabilirsiniz. Şimdi sıra geldi dönümü en ucuz olan arsalar listemizde bir diğer bölgeye.

7. Şırnak

Doğu tarafları kolay kolay tercih edilmese de yine de yatırım yapmak için güzel yerlerdir. Özellikle de Şırnak, bu konuda araştırma yapabileceğiniz bölgelerden birisidir. Ayrıca son zamanlarda en çok araştırılan bölgelerin arasında da yer alıyor. Şırnak’tan dönümü ucuza tarla satın alabilirsiniz. sadece biraz inceleyin ve öncesinde de ne kadar dönümlük bir araziye ihtiyacınız var kesinleştirin.

8. Hatay

Dönümü en ucuz tarlalar listemizde son sırada Hatay yer alıyor, yatırım yapmak için harika bir bölge olduğunu şimdiden belirtelim. Hatay içerisinde de rahatlıkla dönümü ucuza tarla bulabilirsiniz. Bu bölgede de fiyatlar diğer illerdekiyle benzerlik gösteriyor. Tabi bazı bölgelerinde pahalı bazı bölgelerinde de oldukça uygun fiyatlı.

9. Malatya

Malatya yatırımlık arsa ve tarla fiyatları konusunda en verimli ve en karlı bölgelerden birisidir. Doğuya yatırım yapmak isteyen büyük markalar, üreticiler ve girişimciler çoğu zaman Malatya şehrini tercih etmektedir. Bu kentin en büyük avantajı hem Anadolu Bölgesi hem de Doğu ve Güneydoğu bölgesi için harika bir yer olması.

İşte dönümü ucuz olan arsalar ve tarlalar hangi illerde bulunuyor sizlerle paylaştık. Tarla fiyatları ucuz olan 8 bölgeye öncelik vererek araştırmalarınızı yapabilirsiniz ve hangisi sizin için uygunsa oraya yatırım yapmayı tercih edebilirsiniz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Suat

    at

    Tam aradığım yatırımlık arsa listesi kurupara yazarlarına teşekkür ederim

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu