Bizi Takip Et


İnternet

TikTok Video Önerileri: TikTokerlar İçin 12 Benzersiz Video Önerisi

TikTok Video Önerileri

TikTok video önerileri: Sosyal medya platformları arasında çok hızlı yükselişte olan TikTok, gençlerin yeni gözdesi. Her geçen gün farklı TikTok videolarıyla karşılaşıyoruz. Influencerların çoğu da bu platofrmda video çekerek bunları takipçileriyle paylaşıyor. Ben de bu konuyla ilgili olarak, TikTokerlar için 12 benzersiz video önerileri sunacağım.

TikTok Video Önerileri

Mevzubahis TikTok video önerileri arasından istediğinizi seçerek hemen çekime başlayabilirsiniz. Bu sayede popüler olabilirsiniz. O zaman lafı daha fazla uzatmadan hemen video önerilerime geçiyorum. İşte TikTokerlar için 12 benzersiz video önerileri:

TikTok Video Önerileri

1. Oyun Videoları

İlk önce oyun videoları önerisinde bulunacağım. Biliyorsunuz ki çağımızın en çok ilgi gören alanlarından birisi de oyunlar. Oyun videolarının örneklerine çokça rastlıyor olmamıza rağmen sizler bu videoyu herkesten farklı çekmeye çalışmalısınız. Örneğin, videolarınıza komik sesler ekleyin, seslendirmeler yapın, efektlerle görüntü geçişlerini eğlenceli hale getirin.  Ama bunu yaparken benzersiz olması için çok az kişinin bildiği oyunları kullanabilirsiniz. Böylece hem ilgi çekersiniz hem de merakla takip edilirsiniz.

2. İlginç Yorumlara Cevap Vereceğiniz Videolar

Daha önce çekmiş olduğunuz TikTok videolarına gelen yorumları değerlendirebilirsiniz. Ya da başka videolara, gönderilere gelen ilginç ve komik olan yorumları seçerek bunlara cevap verdiğiniz videolar çekebilirsiniz. Önceliği kendi videolarınızın yorumlarına verin. Sesinizi değiştirin hatta yüzünüze bir efekt ekleyin. Böylece cevap verirken hem eğlenceli görüneceksiniz hem de benzersiz bir video hazırlamış olacaksınız.

3. Başarısız Göründüğünüz Videolar

Başarısızlıkla sonuçlanan denemeler, farkında olmadan yapılan hatalar, düşmeler, yanlış telaffuzlar… Bu gibi komik görüntülere sahne olabilecek her şeyi TikTok videosuna dönüştürebilirsiniz. Benzersiz olması için de kendi faillerinizi kullanabilirsiniz. Yani, çekim sırasında yaşadığınız aksaklıklar, yaptığınız yanlışlar… Bunları kullanarak bir video çekebilirsiniz. Son olarak da hazırladığınız videoya ufak tefek eklemeler yaparak daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.

4. Şarkı Söylediğiniz Videolar

TikTokerlar için 12 benzersiz video önerileri listesinde 4. Sırada yer alan şarkı söyleme videoları, sizin bildiğiniz videolardan değil. Şarkıyı söyleyin evet ama doğru söylemeyin. Yanlış söyleyebilirsiniz, söylüyor gibi yapabilirsiniz ya da dudaklarınızı öylesine oynatırsınız. Bunun gibi yöntemlerle benzersiz bir video oluşturabilirsiniz.

5. Dans Videoları

Benzersiz bir video olması için içeriğinizin farklı olması gerekir. TikTok dans videoları genelde aynı konseptte olur: Güzel dans, yanlış dans, ‘onlarda dans/bizde dans’ şeklinde. Siz farklı olun. Kendi uydurduğunuz figürlerle dans edin, arka planı değiştirin, kıyafetleri değiştirin, müzikten müziğe atlayın ya da poptan rocka geçin. Bunları yaparken de eğlenceli ve benzersiz olmasına dikkat edin.

6. Bir Ürünün Yapım Sürecini Videoya Alın

Örneğin, yapımı çok zor bir ürünü yapmaya çalışın. Bunu da videoya çekin. Ama sonra video üzerinde öyle bir oynama yapın ki, bu ürünü yapma sürecinizin hem eğlenceli olduğu düşünülsün hem de zor olduğu. Hızlandırabilirsiniz, bazı yerleri yavaşlatabilirsiniz, arka plana videoyu komik gösterecek bir müzik seçebilirsiniz. En sonunda beklenmedik bir tepki verebilirsiniz. Bunlar size özgü şeyler olacak.

7. Yeni Challenge Oluşturduğunuz Videolar

Biliyorsunuz ki sosyal medya platformlarında challenge oluşturmak bir trend. En son challenge örneklerinden birisi; karın içine mayoyla atlamaktı. Siz de yeni ve farklı bir challenge oluşturduğunuz TikTok videonuzu çekebilirsiniz. Ama şimdiye kadar hiç yapılmamış olması gerekiyor ve aynı zamanda insanların da ilgisini çekmeli. Onlar da izlediğinde şaşırmalı ve kendileri de denemeli. İşte bu benzersiz bir TikTok videosu olacaktır.

8. Güncel Konuları Eleştiren Videolar

Özellikle son zamanlarda herkes ekonomik açıdan zorlanıyor. Bu konuyu eğlenceli bir şekilde ele alabilirsiniz. Örneğin, bir alışveriş yaptığınız sonra kasada ödemeniz gereken tutara şaşırdığınız bir video çekebilirsiniz. Ama tabi bunu böyle çekmeyeceksiniz. Benzersiz bir video olması için abartılar, efektler, duygusal müzikler ekleyeceksiniz. Bu gibi eklemelerle videonuz basit bir alışveriş videosu olmaktan çıkacak. TikTok videosu olarak benzersiz bir editlemeyle hazırlanacak. Bu sadece basit bir örnek. Bunu geliştirmek sizin özgünlüğünüzle alakalı…

9. Bir Gününüzü Eğlenceli Bir Şekilde Anlatan Videolar

İnsanlar sizin gün içerisinde neler yaptığınızı merak edebilir. İlla bir şeyleri konu almanız gerekmez. Asıl konu kendi hayatınız olabilir. Gün içerisinde yaşadığınız bazı komik olayları videoya çekin. Daha sonra bunları birleştirerek eğlenceli geçişler ve müziklerle dönüştürün. Emin olun bu benzersiz video önerisi ile takipçileriniz de artacaktır.

10. Hayvanları Konu Alan Videolar

Hepimiz biliyoruz ki kediler ve köpekler oldukça ilginç davranışlarda bulunabiliyorlar. Eğer evcil hayvanınız varsa onu çekebilirsiniz. Ama her anını değil, en saçma pozisyonlarını, en komik tavırlarını beklemelisiniz. Hepsini editleyerek ortaya çok eğlenceli videolar çıkarabilirsiniz. TikTokerlar için 12 benzersiz video önerileri dediğimizde kesinlikle hayvanları konu alan videolar ön plana çıkacaktır. Çünkü onların hayranları oldukça fazla…

11. Influencerlerı Taklit Eden Videolar

Her sosyal medya platformunda çok sayıda influencer var. Bazıları oldukça iyi iş çıkarıyorken bazıları da alakasız içeriklerle ön plana çıkabiliyor. Siz de komik bir şekilde hedef göstermeden eleştiri yaptığınız videolar çekebilirsiniz. Bunu benzersiz yapan ise sizin kendi söylemleriniz olacak. Bu gibi içeriklerle hem ilgi çekersiniz hem de çekim sırasında yaratıcılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Sadece diğerlerinden farklı olarak, en ilginç gördüklerinizi seçmeniz gerekiyor.

12. Şaka Videoları

Çeşitli konseptler deneyerek çevrenizdekilere şaka yapabilirsiniz ve bunu da videoya kaydedebilirsiniz. Daha sonra üzerinde birkaç oynamayla farklı bir içeriğe dönüştürebilirsiniz. Yani yapmanız gereken yaratıcı bir konsept belirlemek ve video çekmek. Böylece benzersiz bir video oluşturmak da sizin elinizde. TikTokerlar için 12 benzersiz video önerileri listesinin sonuna geldim. Bu önerilerimi uygulamaya başladığınızda hem takipçi sayınızın arttığını fark edeceksiniz hem de benzersiz içeriklerle farkınızı ortaya koyacaksınız.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu