Bizi Takip Et


İnternet

E-Ticaret Sitesi Kurmak! Adım Adım E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

E-Ticaret Sitesi Kurmak

Her şey teknoloji sayesinde elimizin altında. Peki bizler de bu teknolojiyi kullanarak nasıl para kazanabiliriz? Aslında bununla ilgili o kadar çok yöntem bulunuyor ki.. Onlardan bir tanesi de e ticaret kurmak. Sizlere adım adım e-ticaret sitesi kurma bilgileri vereceğiz.

Bu yazıyı okuduktan sonra e ticaret hakkında bilmeniz gereken ne varsa hepsini öğrenmiş olacaksınız. Burada önemli olan, sizin bu işi yapmaya ne kadar zamanınız var? işte detaylar…

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-Ticaret Nedir?

İlk önce e ticaretin ne olduğundan kısa bir şekilde bahsetmek istiyoruz. E-ticaret, 1995 yılından beri hayatımızda. İnternet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan e ticaret, ticaretin elektronik ortamda yapılmasını ifade eder. Bütün işlemler ve kayıtlar internet üzerinden olur. Bu sayede de ne satıcı birebir müşteriyle temas kurar ne de alıcı satıcıyla görüşürüz.

E ticaret artıları olduğu kadar eksileri de olan bir alandır. Çünkü görmeden bilmeden alınan ürünlerin geri değişim ve iadeleri sizi yorabilir. Ama kazanacağınız ve elde edeceğiniz karı düşünürsek bu çok da önemli olmayacaktır.

E-Ticaret Sitesi Kurmak

Adım Adım E-Ticaret Sitesi Kurma

Size adım adım nasıl e ticaret sitesi kuracağınızı anlatacağız. Hazırsanız başlıyoruz.

  1. Ticaret platformu seçin. Hangi platformu kullanarak ticaret yapmaya başlayacaksınız, size ne sunuyor ve beraberinde hangi özellikler var? bu gibi soruları sorarak en doğru platformu da seçebilirsiniz.
  2. Hedef kitleniz belli olmalı. Kime hitap edeceksiniz? Çocuklar, gençler, yaşlılar, anne babalar, kadınlar ya da erkekler… Belli bir kitle olduğunda ürünlerinizi de ona göre belirlemeniz gerekiyor. Yaş aralığı ve meslekler, nerede yaşadıkları ya da ilgi alanlarının ne olduğu gibi sorular sizin hedef kitlenizi belirlemede yardımcı olacak.
  3. Markanızın ismini belirleyin domain alın. Bu en önemlisidir. İsminiz ne olacak? Bunu belirledikten sonra domain alın.
  4. Satacağınız ürünleri belirleyin. Kime satacağınızı belirledikten sonra ne satacağınızı belirlemek de oldukça önemli. Ürünlerin ilgi görmesi gerektiğini unutmayın.
  5. Stoksuz e ticaret olarak bilinen dropshipping ile daha hızlı satış yapabilirsiniz.
  6. Ödeme sağlayıcınızı belirleyin. Nasıl ödemeleri kabul edeceksiniz? İşte bu nokta da son derece kritik. Online ödemelerde sorun olmadan ve güvenli bir şekilde kabul edilebilmek için bunu belirlemeniz gerekiyor.
  7. Marka stratejisi oluşturun. Sizi ayakta tutmalı ve akılda kalıcı olmanızı sağlamalı.
  8. Pazarlama kampanyaları başlatın. Sosyal medyalarınızı oluşturarak her yerden öne çıkmaya çalışın. Bunun için reklam vermeyi ya da almayı deneyebilirsiniz.

İşte e ticaret siteniz hazır… Genel olarak baktığımızda e ticaret sitesi kurmanın o kadar da zor olmadığını görebiliriz. Sadece belli bir sermayeniz ve güvenilir bir toptancınız olması gerekiyor. Tabi buna ek olarak sizin ticari gücünüz de önemli. Bütün bunları yaparsanız ve sitenizi kurarsanız çok ciddi kar elde edersiniz. Bunu unutmayın ve çalışmaya devam edin…!

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu