Bizi Takip Et


Bankacılık

ING Bank EFT Saatleri Kaç? EFT Ücretleri Ne Kadar? Para Hesaba Ne Zaman Geçer?

ING Bank EFT Saatleri

Dünya çapında 40’dan fazla ülkede hizmetlerini sürdüren, Hollanda merkezli bir banka olan ING Bank, müşterilerine çok çeşitli hizmetler sunmaktadır. Kredi, mevduat hesabı, yatırım, kredi kartı gibi hizmetler sunan ING Bank, düşük faiz oranları ile müşterilerin ilgisini çekmektedir. Bu hizmetlerin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışındaki diğer banka hesaplarına para, döviz vb. transfer hizmeti olan EFT hizmeti sunan ING Bank, para gönderme işlemleri için belirli gün ve saatler belirlemiştir. ING Bank EFT saatleri ve EFT’nin hesaba geçip geçmediğini öğrenmeniz için yapılan EFT sorgulama hakkındaki bilgilere sayfanın devamından ulaşabilirsiniz.

ING Bank 2022 yılı için elektron fon transferi yani eft saatlerini 08:30-17:15 olarak belirlemiştir. Pazartesi ve cuma dahil olmak üzere resmi tatiller hariç hafta içi günlerde sabah 08:30 ve akşam 17:15 saatleri arasında yapacağınız EFT’ler aynı gün karşı hesaba geçer. Eğer bu saatler dışında EFT işlemlerinizi gerçekleştirmişseniz EFT diğer iş gününde işleme alınır.

ING Bank EFT Saatleri

ING Bank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

ING Bank belirlediği saatler içerisinde yapılan EFT’leri yaklaşık 10 dakika içerisinde karşı hesaba aktarmaktadır. Ancak bazı durumlarda yoğunluk ve teknik aksaklıklardan dolayı bu süre 30 dakikayı bulabilmektedir. 30 dakika içerisinde gönderdiğiniz tutar karşı hesaba geçmemiş ise 0850 222 0 600 numaralı telefondan ING Bank müşteri hizmetleri çağrı merkezini arayarak EFT sorgulayabilirsiniz.

Cuma günü 17:15’den sonra ve Pazartesi 08:30’dan önce hafta sonları dahil olmak üzere yapacağınız EFT’ler talimat olarak alınır ve işlemi gerçekleştirdiğiniz günden sonraki ilk iş günü olan Pazartesi günü işleme alınır. İşleme alınmasının ardından yaklaşık 10 dakika sonra karşı hesaba aktarılır.

ING Bank EFT Ücretleri Ne Kadar?

ING Bank EFT işlemleri için şube, internet bankacılığı, ATM, mobil uygulama ve telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilme imkanı sunmaktadır. Her kanal için farklı bir EFT ücreti talep eden ING Bank EFT ücretleri şu şekildedir:

Eğer ING Bank’ta EFT işleminizi şubeye giderek yapmak isterseniz banka sizden 39 TL‘den başlayan ve göndereceğiniz tutara göre değişmekle birlikte maksimum 349 TL talep etmektedir. Ancak işleminizi ATM kanalıyla yaparsanız sizden 5 TL talep eden banka, aynı işlemi internet şubesi ve ING Bank mobil uygulaması üzerinden yaparsanız 3.5 TL talep etmektedir. Bu kanalların dışında EFT için 0850 2220600 numaralı telefon üzerinden telefon bankacılığını kullanırsanız banka EFT ücreti olarak 15 TL ve 50 TL arasında değişen bir miktar almaktadır.

ING Bank EFT işlemleri hakkında herhangi bir soru veya sorununuz bulunuyorsa sayfanın devamındaki yorum bölümünden bizlere iletebilir ve uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu