Bizi Takip Et


Para Kazanmak

Sizi Kolaylıkla Zengin Edebilecek En Karlı 27 İş Fikri

İnsanların para kazanmak için 2 seçeneği vardır, bunlardan birisi çalışmak diğeri ise bir iş fikri ile yeni bir iş kurmak veya başka bir değişle kendi işinizde çalışmak. Bol kazançlı iş fikirleri bulmak oldukça zor bir konu, özellikle kendinize benzersiz ve kolay para kazanabileceğiniz bir iş arıyorsanız. Sermayeniz olsun yada olmasın iyi bir iş fikri ile iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu listemizde sizler için hazırladığımız ve Bu yıl yapılabilecek bol kazançlı iş fikirleri listesi hazırladık.

1. Takı Tasarımı Yapmak

Takı tasarımı günümüzde her ne kadar saniyeleşmiş olsa da el emeği olarak da alıcılar tarafından tercih edilmektedir. Takı tasarımı yapmak için toptan bir şekilde boncuk, ip ve klips alarak dilediğiniz gibi kolye, bileklik, küpe tasarlayabilirsiniz. Tasarımlarınızı instagram üzerinden ya da internet sitesi açıp pazarlayabilirsiniz.

2. Ev Yemekleri Yapmak

Ev yemekleri, günümüzde hem sağlık hem de maliyet açısından tercih edilmektedir. Özellikle birçok şirketteki çalışanlar genellikle ev yemekleri sipariş ederler. Evinizde ya da bir yer kiralayarak ev yemekleri yapıp pazarlayabilirsiniz.

3. Oyuncak Yapmak

Günümüzde oyuncakların plastik olması ve içerdiği maddeler yerine çocuklar için pek tercih edilmemektedir. Özellikle bebeklerin bezden olmasına aileler dikkat eder. Oyuncak yaparak para kazanmak tam bu noktada mümkündür. Elyaf ile içine doldurduğunuz örme ya da bezden oyuncaklar tasarlayıp satabilirsiniz.

4. Fotoğrafçılık

Elinizdeki telefonunuzun kamerasıyla ya da profesyonel kamera ile fotoğraf çekip satabilirsiniz. Önemli olan özgün olmak ve o dönemin şartlarını karşılayacak bir fotoğraf çekiyor olmanızdır. Böylece gerek yurt dışına gerekse yurt içine fotoğraflarınızı pazarlayabilirsiniz.

5. Özel Ders Vermek

Uzmanı olduğunuz ya da bilgi sahibi olduğunuz bir konuda online, yüz yüze şekilde özel ders verebilirsiniz. Özel ders ücretleri günümüzde saat başına 80 – 100 TL arasında değişmektedir. Özellikle alanın uzmanıysanız bu ücretleri daha da artırabilirsiniz.

6. Mobil Uygulama Geliştirme

Birçok şirket kendi bünyesinde kullanmak adına mobil uygulamalara sürekli ihtiyaç duymaktadır. Birçok proje içinde o projeye özgü bir uygulama tasarımı gerekir. Mobil uygulama geliştirme konusunda iyiyseniz bu alanda şirketlerle çalışıp para kazanabilirsiniz.

7. Danışmanlık Yapmak

Birçok alanda danışmanlık yapma şansınız vardır. Kişisel gelişim, ticaret, eğitim gibi. Özellikle girişimcilik konusunda bilgi sahibi olup bu alanda hizmet verebilirsiniz. Danışmanlık ücreti alarak bu alanda daha da ilerleyebilirsiniz.

8. YouTuber Olmak

İlk başlanıldığında belki 1 – 2 yıl ivme kazanmayacak olsanız da sabırla bu işe devam ettiğinizde takipçiniz artacak ve para kazanmaya başlayacaksınız. Düzenli içerik üreterek ve içeriklerinizi özgün halde sunarak YouTuberlıktan para kazanabilirsiniz.

9. Logo Tasarlamak

Logo tasarımı birçok işletmenin zaman zaman bir değişime gittiklerinde ihtiyaç duyacağı bir şeydir. Bunun yanı sıra yeni açılan şirketler, işletmeler de logoya ihtiyaç duyacaktır. İyi bir logo tasarımcısı olursanız bu alanda para kazanabilir, işlerinizi geliştirebilirsiniz.

10. Çeviri Yapmak

Çevirmenlik günümüzde çok fazla ihtiyaç duyulan bir alandır. Şirketler farklı yurt dışı firmalarla bir araya geldiklerinde çevirmene ihtiyaç duyacaklardır. Sürekli ihtiyaç duyulan bu alanda kendinizi geliştirip ilerleyebilirsiniz.

11. Organik Ürünler Yetiştirmek

Süt, yumurta, yoğurt, peynir gibi organik ürünler herkesçe tercih edilir. Kendinize ufak bir işletme kurarak organik ürünler yetiştirip pazarlayabilirsiniz. Gerek internet satışında gerekse bölgesel satışta bu ürünlerle ön planda olabilirsiniz.

12. Metin Yazarlığı Yapmak

Belirli konularda metin yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz. Özellikle metinlerinizin okunabilirliği ve anahtar kelimeyi metin içinde tekrar ediyor olmanız çok önemlidir. Metin yazarlığını birçok internet sitesi üzerinden müşterileri bularak yapabilirsiniz.

13. Seyyar Satıcılık Yapmak

Kestane, pilav, mısır ya da pamuk şeker gibi birçok farklı şekilde seyyar satıcılık yapıp para kazabilirsiniz. Özellikle işlek caddelerde durduğunuzda iş yapmanız daha da kolaylaşacaktır.

14. Video Editleme Yapmak

Birçok YouTuber ve şirketler video editleme konusunda uzman insanlara ihtiyaç duyarlar. Kendinizi Adobe Premier Pro gibi uygulamalarda geliştirip video editleme yaparak para kazanabilirsiniz. Montajlarınızı, kurgunuzu ve kendi imzanızı video içerisine dahil ettiğinizde tercih edilir bir editör olacaksınızdır.

15. Broşür Hazırlamak

Birçok işletmede sehpanın üzerinde o işletmeyi anlatan ve ifade eden broşürleri görmüşsünüzdür. Broşür tasarımında uzmanlaşarak şirketler için tasarım yapabilirsiniz. Kısa, öz ve etkili bir biçimde şirketin geçmişini ve gelecek planlarını anlatan broşürler tasarlayarak para kazanabilirsiniz.

16. Organizasyon Düzenlemek

Özellikle düğün, kına ve nişan alanlarında organizasyonlara oldukça ihtiyaç duyulmaktadır. Organizasyon düzenlemek bir ekip işidir. Bu yüzden ekibinizin de bu işe istekli ve hevesli olması gerekir. Organizasyon düzenleyerek para kazanabilirsiniz.

17. Köpek Gezdirmek

Birçok çalışan hayvanlarını gezdirme fırsatını gün içinde yakalamayabilir. Köpek gezdirmek özellikle birtakım telefon uygulamalarından da ilanların verildiği bir alandır. Bu alanda çalışarak köpekleri gezdirip para kazanabilirsiniz.

18. Telefon Parçaları Satmak

Yurt dışındaki pazarda telefon parçaları oldukça düşük maliyetle Türkiye’ye getirilmektedir. Özellikle kılıf ve kulaklık toptan alındığında düşük bir maliyetle gelmektedir. Telefon parçaları satarak para kazanabilirsiniz.

19. Yatırımcılık Yapmak

Uzun bir süreç gerektirse de kazancı güzel olan bu işi yaparak kâr edebilirsiniz. Belirli şeylere yatırım yaparak zaman içinde bekleyip tekrar satıp kâr ederek para kazanabilirsiniz. Özellikle arazi alım – satım işleri yaparak bu işte kendinizi geliştirebilirsiniz.

20. Araç Kiralatmak

Aracınızı günlük, haftalık ya da aylık olarak kiralatarak para kazanabilirsiniz. Özellikle şu an aktif olarak bir iş yapmıyorsanız arabanızı kiralatıp ondan kâr elde edebilirsiniz. Farklı araçlarla da bu işi büyütüp geliştirebilirsiniz.

21. Gübre Satmak

Hayvan gübrelerine özellikle tarımda çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Daha verimli olan gübre ise solucan gübresidir. Solucan çiftliği kurarak gübrelerini satıp para kazanabilirsiniz. Günümüzde çok fazla ihtiyaç duyulan solucan gübresi iyi bir kazanç kaynağıdır.

3 Yorumlar

3 Yorum

 1. Aslıhan

  at

  Çok güzel yeni iş fikirleri var normalde fotoğrafçıyım ama ek iş arıyordum. Çeviri yapmak güzel olabilir boş zamanlarımda.

 2. Suna

  at

  Güzel bir içerik olmuş, yeni iş fikirleri buldum sayenizde.

 3. ahmet

  at

  çok güzel bir içerik faydalı

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu