Bizi Takip Et


Haberler

Instagram Hesap Dondurmak İsteyenlerin Bilmeleri Gereken Hususlar Nelerdir?

Facebook; 2000’li yılların sonundan itibaren hayatımızda yer alan bir sosyal medya uygulaması! İnsanlara ilkokul arkadaşlarını bulma vaadi veren Facebook; internet dünyasını çok uzun süre domine etti. Fakat, Facebook’un kendisini yenileyemediğini ve ihtiyaçlara bir süre sonra cevap verememeye başladığını söyleyebiliriz. Bu durum; Facebook’un popülerliğinin azalmasına neden oldu. Instagram; 2010’lu yıllarla beraber Facebook’un yerini almaya başladı.

Instagram; faydalanmasını bilenler için harika bir site! Kullanıcılar; kendi hayatlarına dair birtakım fotoğrafları takipçileri ile paylaşabilirler. Bunun yanı sıra, markalar da Instagram üzerinden ürün ve hizmet tanıtımı yapabilirler. Instagram; her ne kadar avantajları ile öne çıksa da bazı olumsuz tarafları ile de gözden düşebilir. Bu yüzden, kullanıcılar; instagram dondurma ihtiyacı hissedebilirler.

Instagram Hesabını Dondurmak Adına Neler Yapılabilir?

Instagram dondurma işlemlerini gerçekleştirmek oldukça basit! Her şeyden önce, kişinin kullanıcı adı, telefon numarası veya mail adresinin yanı sıra şifresi ile beraber Instagram hesabına giriş yapması gerekiyor. Google’da Instagram dondurma nasıl yapılır şeklinde arama gerçekleştirebilirsiniz. Fakat, önünüze çıkan linklerin birçoğunun çalışmadığını göreceksiniz. Bu yüzden, instagram dondurma işlemleri için vereceğimiz tavsiyeleri dinlemelisiniz.

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra işiniz oldukça kolay! Vakit kaybetmeden “profil” sekmesine tıklamalısınız. Karşınıza tahmin edebileceğiniz üzere bir sayfa çıkacaktır. Söz konusu sayfanın en alt kısmına indiğinizde “hesabımı geçici olarak dondur” cümlesi ile karşılaşacaksınız. Bu cümlenin üzerine tıklamalısınız. Bir başka deyişle, belirtilen linki ziyaret etmelisiniz. Instagram; hesabınızı dondurmanıza hemen izin vermez. Her şeyden önce, hesabınızı neden dondurmak istediğinizi size sorar. Önünüze birden çok seçenek çıkarır. Siz de Instagram dondurma sebebinizi söz konusu seçenekler arasından belirleyebilirsiniz. Instagram; hesap dondurmaktan vazgeçirmek adına size bir çözüm önerisi sunar. Fakat, Instagram dondurma konusunda ısrarcı iseniz şifrenizi girerek işleme devam edebilirsiniz.

Instagram dondurma işleminiz saniyeler içerisinde biter. Şifrenizi de girdikten sonra “hesabımı dondur” sekmesine tıklamalısınız. Hesabınız; siz yeniden giriş yapana kadar dondurulacaktır. Instagram dondurma; bilhassa bir süre kafasını dinlemek isteyenler için en iyi seçenektir. Instagram hesap silmeye kıyasla çok daha avantajlıdır. Canınız istediği takdirde kullanıcı adı ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapmanız ve Instagram’ı yeniden kullanmaya başlamanız mümkündür. Ancak, hesap sahibi; hesabını aktif hale getirdikten sonraki 48 saat içerisinde yeniden donduramaz.

Instagram’ın Avantajları Nelerdir?

Instagram; hem bireysel kullanıcılar hem de markalar adına önemli bir sosyal medya uygulamasıdır. Bireysel kullanıcılar; Instagram sayesinde sosyalleşme imkanı elde ederler. Bunun yanı sıra, influencer adı verilen kavram da Instagram ile yakından alakalıdır. Takipçi sayısı yüksek olan Instagram kullanıcıları; ürün ve hizmet tanıtımı yaparak ciddi gelirler elde edebilirler.

Markalar ise Instagram üzerinden ürün ve hizmetlerinin reklamını yapabilirler. Ayrıca, internet sitelerine organik yollarla ziyaretçi çekebilirler.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu