Bizi Takip Et


Bayilikler

Kahve Dünyası Bayilik Alma Şartları Nelerdir? Kazancı İyi mi?

Kahve Dünyası Bayilik

Kahve Dünyası bayilik: Franchise girişimcilerin yanı sıra marka sahibinin de büyümesi açısından çok önemli bir olaydır. Firmalar franchise vereceği kişiyi ve işletmeyi iyice araştırmakta çünkü temelde yatan güven hissiyatı çok önemli olmaktadır. Kahve dünyası çok fazla şubesi bulunan bir marka özelliği taşımaktadır. Bir çok şehirde fazlaca şubesi bulunan kahve dünyası daha da büyümeye devam etmektedir. Sadece Türkiye’de değil dünyada da büyümeye devam 200’den fazla şubesi bulunmaktadır. Peki, Kahve Dünyası bayiliği nasıl alınır?

Kahve Dünyası Bayilik

Kahve Dünyası Bayiliği Şartları Nelerdir?

Kahve dünyası 2022 yılında şartlarını şu şekilde belirtmiştir. İlk olarak girişimci kişinin franchise alabilmesi için elimde bir miktar sermaye olması gerekmektedir. Yani ekonomik açıdan Francois için uygun olmalı bu en önemli şartlardan birisidir diyebiliriz. Diğeri ise franchise alacağı kahve dükkanının eğitimlerine katılmaktır.

Yani franchise alacağı iş hakkında özel eğitimlerle bilgilenmesi bir önemli şarttır. Franchise alınacak mağaza konum itibari ile çok önemlidir çünkü müşterilerin sıklıkla ziyaret ettiği bölgelerde olması gerekir. Zaten mağazanın konumu Kahve Dünyası tarafından belirlenmektedir. Mağazanın belli bir alana sahip olması gerekiyor çünkü müşterilerin rahat bir biçimde vakit geçirmesi süreklilik açısından önem arz etmektedir.

Tüm bu koşullar mağazanın sahip olacağı diğer özellikler Kahve dünyası tarafından belirlenmektedir. Diğer pek çok işte olduğu gibi aslında franchise almakta da önemli olan bir başka koşul ise insan ilişkilerinde iyi olmak yani franchise alınacak firmanın girişimcilerde aradığı özelliklerden bir tanesi insan ve finans yönetiminde iyi olmak şartıdır.

Bu şartın yanı sıra insanlara karşı güler yüzlü, anlayışlı olmak çok çok önemlidir. Karşılaşılabilecek sorunlara çözüm odaklı davranmak kriz yönetimini iyi sağlayabilmek aynı zamanda girişken bir karaktere sahip olmak Kahve Dünyası için önemli şartlardan bir tanesidir. Tüm bunların yanında franchise alınan markanın benimsenmesi, markanın ilkelerinin bilincinde olmak bir başka şarttır.

Kahve Dünyası Ne Kadar Kazandırır?

Şehirler arası ve işletmenin yerine bağlı olarak değişen kazançlar olabilmekle birlikte kahve dünyası bayilikleri diğer pek çok kahve firmaları gibi kazandıran yatırımlar olmaktadır. Bu kazançlar şubelerdeki büyüklük yoğunluğuna ve pazarda tutunmaya bağlı olarak oldukça değişkenlik gösterebilmektedir.

Bir bayinin aylık kazanç tutarı 50.000 Türk Lirası civarındadır diyebiliriz ayrıca kahve dünyası franchise bedeli ise 500.000 Türk Lirası ve 1 milyon Türk Lirası arasındadır. Bu ücret bayiliğin konumu ve büyüklüğü gibi farklı özelliklere göre değişmektedir. Belirtilen tutarı her bayi için standarda sokmak yanlış bir bilgi olacaktır.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu