Bizi Takip Et


Para Kazanmak

Evde Para Kazandıran İş Fikirleri! 5+ Yeni İş Fikri

Evde Para Kazandıran İşler

Evde para kazandıran işler: Aklınızda bir iş fikri var ancak iş yeri açacak kadar sermayeniz yok veya ek iş yaparak ev ekonomisine katkıda bulunmak istiyorsunuz. İşte Evde para kazandıran iş imkanları yazımızda evden iş yaparak para kazandıracak işler hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

İnternet dünyamıza girmeden önce evde yapmış olduğu işleri pazarlayamama sorunumuz vardı. O zamanlarda evde yapılan işler sadece çevremiz biliyor veya bölgesel gazetelere ilan verilerek duyuru yapılabiliyordu. İlan vermek de maliyetli olunca çoğu evden iş yapanlar, yapmış oldukları hizmet ve ürünlerini pazarlayamıyordu.
zingabet giriş
Ancak günümüzde intenetin cep telefonlarımıza girdiğini düşünürsek , interneti kullanarak evde verilecek hizmet ürünlerimizi tüm dünyaya detaylı olarak tanıtma fırsatımız bulunmaktadır. Evde iş yaparak para kazanan binlerce kişi olduğunu hatta bazılarının iş yetiştiremediğini peşin peşin söyleyelim. Gelelim evde para kazandıran iş fikirleri listemize;

Evde Para Kazandıran İşler

Grafik Tasarımcımız İzinde 🙁

Evde Para Kazandıran İşler

Evden çalışmak veya para kazanmak için yapmanız gereken bir siteye kaydolmak veya verilen görevleri yerine getirmek olabilir. En kötü zamanlarda bile ticaret yapabileceğiniz internet ortamı ihtiyacınız olan parayı kazanmak için en etkili araçlardan birisidir. Şimdi gelelim evde para kazandıran işler içeriğimize.

1. ContentCent ile Makale Satmak

Son zamanlarda en çok tercih edilen evden çalışma stilinde ContentCent platformu tercih edilmektedir. Bu site hazır makale satışı yapabileceğiniz bir sitedir, başkaları reklam vs. için de kullanıyor. Ancak sizler kullanım amacı hazır makale olmalı, bunu da şu şekilde yapıyorsunuz; Öncelikle bir konu belirleyin ve o konuda içerikler yazın, daha sonra bu içeriği siteye kaydolup “Hazır Makale Ekle” diyerek satışa sunun ve içerikleriniz satıldıkça para kazanın. Bu yöntemle aylık 1500 – 2000 TL arası rahatlıkla kazanabilirsiniz.

2. Yiyecek – İçecek Hizmetleri

Yemek pişirme konusunda marifetliyseniz internet üzerinden yiyecek ve içecek satarak para kazabilirsiniz. Özellikle bölgesel yemekler ve doğal yiyecekler yaparak geniş bir müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz. Örnek mi istiyorsunuz. Kars’tan bir örnek verelim. Adamlar kırlarda, dağlarda yetiştirmiş oldukları kazları kesip, bir güzel temizliyorlar ve internet üzerinden dünyaya satış yapıyorlar. İnanın adamlar talepleri yetiştiremiyorlar. Örnek mi istiyorsunuz ev tereyağı, yoğurt, peynir, süt gibi makine değmemiş, hiçbir organik maddenin olmadığı doğal ürünleri internet üzerinden cayır cayır satmaktadırlar. Üstelik bu kişilerde taleplere yetişememektedir. Yine eve yapacağınız yemekleri, tatlıları, kurabiyeleri de çevrenizde ki lokanta, cafe gibi işletmelere de satarak para kazanabilirsiniz.

3. Temizlik İşleri

İnternet üzerinden vereceğiz “Temizlik yapılır” ilanıyla temizlik yaparak para kazanabilirsiniz. Bu iş genellikle bölgesel ortamlarda yapılır. Diyelim ki Ankara’da yaşıyorsunuz ve internete böyle bir ilan verdiniz. İlan vereni genellikle Ankara’da ikamet edenler çağırmaktadır. Kalkıp da Konya’ya temizlik yapmaya gidecek değil. Temizlik işi sürekli ihtiyaç olan bir iştir. Çalışan bayanlar veya engelli, yaşlı insanlar ev, iş temizliklerini ücret karşılığı başkalarına yaptırmaktadır. Eğer ki temiz iş yaparsanız bilin ki iyi reklamınız olur ve boş gününüz olmayacaktır. Bu da o kişilere güzel paralar kazandırır.

4. Eğitim İşleri

Matematik, fizik, kimya, yabancı dil, enstrümantal gibi bilimsel konularda ve yetenek gerektiren konularda bilginiz varsa ders vererek de para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken internete ilan vermeniz veya yaşadığınız yerde afiş, ilan çalışması yapmak olacaktır. Evde öğrencilere ders vererek çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Size kendimden bir örnek vereyim. Benim komşum İngilizce öğretmeni ve evinde özel dersler vermektedir. İnanın apartmana gelen giden çocuğun sayısını bilen yok. Öğretmenlik yapsa inanın şimdi ki aldığı paranın 1/3’nü alamaz. Yine video konferans yoluyla da ders verebilirsiniz. Diyelim ki İngilizce öğretmenisiniz ve internete İngilizce özel ders verilir şeklinde ilan verdiniz. Farklı illerden de olmak üzere toplayacağınız öğrenci grubuna video konferans yoluyla toplu ders verip para kazanabilirsiniz.

5. İnternetten Para Kazanmak

Artık firmalar ürün ve hizmetleri daha geniş kitlere tanıtabilmek için internetin nimetlerinden sonuna kadar yararlanmaktadır. Bunun için de web siteleri, bloglar, Facebook sayfaları açmaktadır. Web sitesi yapmak öyle her babayiğidin harcı değildir. Web sitesi yapabilmek için HTML, CSS, Photoshop, Grafik tasarım, gibi konulara hakim olmalısınız. Eğer ki bu konulara hakimseniz internette ki webmaster sitelerini kullanarak para kazanabilirsiniz. Yine webmaster sitelerinin iş ilanlarını incelerseniz editörlük, makale yazarlığı, animasyon çalışmaları, seo çalışmaları, program, bot… gibi bir çok konuda iş ilanları bulunmaktadır. Eğer ki bu konularla ilgili bilginiz varsa yine internet üzerinde para kazanabilirsiniz.

6. El İşi Ürünlerini Satmak

Evde yapacağınız seramik, takı, el işleri, işlemeler, dekorasyon eşyaları yapıp, bu ürünleri internet ortamında satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Gittigidiyor, Sahibinden sitelerini incelerseniz el işlerini pazarlayan birçok kişiye rastlayabilirsiniz. Burada önemli olan husus aslında ürünleri üretmek değil, satışa sunacağınzı platformu veya platformları belirlemek ben Instagram ve sahibinden gibi siteleri öneriyorum, gerisi size kalmış.

7. Mesleğinizle İlgili Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti Vermek

Bir öğretmen, yazılımcı veya gayrimenkul danışmanı olabilirsiniz. Mesleğiniz her neyse ona uygun bir eğitim planı hazırlayın ve Udemy ya da Youtube gibi sitelerden eğitim videoları paylaşım. Reklam gelirleri düşüktür bu nedenle kaliteli içerikler oluşturup Udemy’e yüklemeniz daha yüksek kazançlar sağlamanıza neden olabilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu