Bizi Takip Et


Bankacılık

Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır? (Kredi Kartı ve ATM)

Akbank Cebe Para Gönder

Akbank cebe para gönder: Akbank kartı olmadan da bir dizi işlemi Akbank ATM’lerinden gerçekleştirmek mümkün. Gsm TL yüklemek, borç ödemek ve para çekmek gibi işlemler kartsız olarak da yapılabiliyor. Müşteriler günün her saati Akbank ATM’si üzerinden kartsız işlem seçeneğini seçerek işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Akbank cebe para gönderme işlemi sayesinde, Akbank müşterisi olan başka birisine, cep numarası aracılığıyla da havale yapılabilir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için gönderilecek tutarın ve cep telefonu numarasının girilmesi yeterli olacaktır.

Akbank şubesinde yapılan işlemlerin neredeyse aynısını gerçekleştiren Akbank Direkt uygulaması, müşterilerin çoğu işlem için bankaya gitmesi zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Bu uygulama sayesinde, banka cebe taşınıyor ve neredeyse tüm işlemler bu mobil uygulama kullanılarak yapılıyor, hal böyle olunca para transferi gibi işlemlerde bu uygulama tarafından yapılıyor.

Akbank Direkt uygulaması üzerinden, ihtiyaç duyulan para gönderme işlemini gerçekleştirebilmek için, transfer yap seçeneğini seçerek ve cebe havale gönder butonuna tıklayarak mobil uygulama ve ATM üzerinden rahatlıkla ve çok kolay bir şekilde cebe para gönderme işlemi gerçekleşebilir.

Bu uygulama sayesinde evde veya başka bir yerde unutulan kartlar, telefon ile kontrol ediliyor, ödeme yapılabiliyor, para gönderiliyor, kredi kartından nakit avans çekilebiliyor, kartların ekstreleri ve hesap hareketleri görüntüleniyor, kredi ve kredi kartı başvurusu yapılabiliyor ve daha birçok özellik aktif olarak kullanılabiliyor.

Havale yapılacak kişinin banka hesabının bulunmaması durumunda, “ alıcı hesabı bulunmazsa, ATM’ye gönder” seçeneğine tıklamak yeterli olacaktır. Bu sayede alıcının banka hesabının bulunmadığı durumlarda, ATM üzerinden, cep telefonuna gelen parayı çekme işlemi gerçekleşebilir. Bu işlem sonunda alıcıya da, havaleyi gönderene de bilgi mesajı gelecektir.

ATM’ye gönderilen para, 24 saat içerisinde Akbank ATM’sinden referans numarası ile çekilmezse veya 3 kere üst üste yanlış referans numarası yazılırsa, işlem ücreti ile beraber para, havaleyi gönderen kişinin hesabına iade edilecektir.

ATM,ye gönderilecek paranın, 10 TL ve katları olması gerekir. Alıcı ise; gönderilen ücreti Akbank ATM’si üzerinden telefonuna gelen referans kodu ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını ve gönderilen tutarı girerek adına yollanan parayı çekebilir.

Ayrıca 24 saat dolmadan yapılacak iptal işlemleri için, Akbank’ın mobil uygulaması olan Akbank Direkt üzerinden para gönderimini iptal et seçeneği tıklanabilir. Bu adımlardan sonra gönderim iptal edilecek ve gönderilen tutar iade edilecektir. Akbank kartsız para çekme işlemi ile günlük en az 10 TL, maksimum 1000 TL para çekilebilir, sevdiklerinizi zor durumda bırakmadan kurtarabilirsiniz.

Akbank Cebe Para Gönder

Akbank Kredi Kartından Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Akbank cebe para gönder konusunda işleminizi kredi kartı üzerinden de, Akbank hesabı olan başka birisine para gönderme işlemi yapılabilir. Cebe para gönderme işlemin gerçekleşebilmesi için alıcıya gönderilecek tutar, cep telefonu numarası ve kredi kartının son 4 hanesi girilmelidir. Bu işlem gerçekleştiğinde, alıcıya ve gönderene mesaj yoluyla bilgi verilir.

Adım Adım Kredi Kartından Cebe Havale:

  1. Akbank Mobil uygulamasına girin.
  2. “Transferler ve ödemeler” seçeneğine basın.
  3. Menüden “Para gönder” seçeneğine gidin.
  4. Yeni kişi seçeneğiyle devam edin ve “Cep telefonu ile” yazan yere tıklayın.
  5. Gerekli bilgileri doldurun ve gönderin.

Akbank ile kredi kartıyla cebe havale işlemini yada başka bir değişle Akbank cebe para gönderme işlemi bu şekilde yapılmaktadır. Eğer ATM’den cebe para göndermek isterseniz okumaya devam edin…

Akbank Cebe Para Gönder

Akbank ATM’den Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Akbank müşterilerinin aklında; cebe havale nasıl yapılır, cep telefonuna gelen parayı çekme işlemi nasıl gerçekleşir? Gibi sorular yer almakta. Bu kısımda da sizlere “Akbank cebe para gönder” işlemini ATM üzerinden yapacağız.

Adım Adım ATM’den Cebe Havale:

  1. Kart ile ATM’ye girişi yapın.
  2. Para transferleri seçeneğine tıklayın.
  3. Cebe havaleyi seçin.
  4. Gerekli kişisel bilgileri doldurun.
  5. Cebe havale yapmak istediğiniz tutarı belirleyin ve gönderin.

ATM üzerinden cebe havale yapmak için, Akbank hesap kartıyla ATM’ye giriş yapılır. Ardından para transferleri seçeneği işaretlenip, cebe havale seçeneği seçilir. Alıcı kişinin cep telefonu numarası ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası girildikten sonra, gönderilmek istenen tutar da girilerek işlem gerçekleştirilir. İşlem sonucundan her iki tarafa da bilgi amaçlı mesaj gönderilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu