Bizi Takip Et


Girişimcilik

Özel Okul Nasıl Açılır? Maliyeti ve Kazancı Ne Kadar?

Özel Okul Açmak

Özel okul açmak daha önce aklınıza gelmiş miydi? veya bir eğitim merkezi açmak istiyor musunuz? Eğer konuyla ilgili detayları merak ediyorsanız bu yazım tam size göre. Özel okul nasıl açılır? Maliyeti ve kazancı ne kadar? En başta şunu söylemek istiyorum: Özel okul açmak o kadar da kolay bir iş değildir. Ciddi bir birikiminizin olması gerekiyor.

Şimdi sizlere hangi koşullara sahip olmanız gerektiğinden ve hangi izinlere ihtiyacınız olduğundan bahsedeceğim. İşte detaylar…

Özel Okul Açmak

Özel Okul Nasıl Açılır?

Ben özel okul açmak istiyorum diyenler…. Şimdi bütün detaylarıyla özel okul nasıl açılır bundan bahsedeceğim.

Öncelikle özel okul açmak için gerçek kişilerde kurucu, tüzel kişilerde ise kurucu temsilcisi istenilen belgeler ile kurum açmak için valiliğe ya da kaymakamlıklara başvuru yapmalı. Başvuru yapıldığında bütün belgelerin tam olmasına dikkat etmelisiniz. Eksik belge olması durumunda başvurunuz kabul edilmez.

Tabi özel okul açmak için seçeceğiniz binanın özellikleri de kanunun 4. Maddesi hükümlerinde belirtilen şartlara uygun olmak zorundadır. Açmaya karar vermeden önce de hedeflerinizi belirleyin ve bir iş planı oluşturun. Tüzel kişiliğinizi oluşturun.

Personel seçiminizi yapın. Bunu yaparken de MEB yönetmeliğine uygun davranın.

Açılış sürecinde de okulunuzun reklamını yapın. Böylece daha açılmadan tanınmanız size fayda sağlayacaktır. Ardından okulunuzun kayıt ofisini de hazırlayın ki öğrencilerinizin kaydınız almaya başlayabilesiniz.

Özel Okul Açmak

Özel Okul Maliyeti ve Kazancı Ne Kadar?

Peki, özel okul maliyeti ve kazancı ne kadar? Bu yıl için bir özel okul açmak istiyorsanız maliyet; okulun kapasitesine, bulunduğu yere ve sizin hedeflerinize bağlı olarak değişir. Ama her şeyi hesaba kattığımızda maliyeti için ortalama 5.000.000 TL sermayeye ihtiyacınız olacağını söyleyebilirim. Tabi kapasitesi, çalışan sayısı, vereceğiniz ek hizmetler eklendiğinde bu sermaye iki katına çıkabilir.

Peki özel okul açma kar marjı ne kadar olacak? İlk zamanlar yeni olduğunuz için çok iyi kar elde edemeyebilirsiniz ama zaman içerisinde karınız yüzde 50- yüzde 60’lara kadar çıkacaktır.

Özel okul nasıl açılır? Maliyeti ve kazancı ne kadar? İşte bu soruların cevaplarını size detaylı bir şekilde aktardım. Eğer böyle bir planınız varsa her şeyi en ince detayına kadar araştırmalısınız ve öyle harekete geçmelisiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu