Bizi Takip Et


Girişimcilik

Dans Okulu Nasıl Açılır? Dans Okulu Açma Maliyeti ve Kazancı

Dans Okulu Nasıl Açılır? Dans Okulu Açma Maliyeti ve Kazancı

Dans okulu açmak: Ülkemizde son zamanlarda oldukça popüler bir hobi haline gelen dans, hem yetişkinler hem de çocuklar arasında giderek daha fazla talep görüyor. Peki dans okulu nasıl açılır? Dans okulu açmanın maliyeti ve kazancı nedir? Yazımızda tüm bu soruları cevaplamaya çalışacağız.

Dans Okulu Nasıl Açılır? Dans Okulu Açma Maliyeti ve Kazancı

Dans Okulu Nasıl Açılır?

Dans okulu nasıl açılır sorusunu sormaya başlayan kişi öncelikle bir yeterlilik belgesine sahip olmalıdır. Yeterlilik belgesi alabilmek için belirli evraklara sahip olmak gerekmektedir. Bu belgeler şunlardır,

 1. Yeterlilik belgesi için gerekli bedelin yatırıldığına dair dekont
 2. Dans sporları salonu için yıllık vize başvuru formu
 3. Kursu açılacak olan dans dalının antrenör belgeleri
 4. Antrenör ile yapılmış olan en az bir yıllık süreli sözleşme
 5. Dans salonunun 1/100 ölçekli planı
 6. Kayıtlı olunan odadan alınan belge
 7. Belediyeden alınmış işyeri açma ruhsatının fotokopisi
 8. Şirket sözleşmesi

Dans Okulu Nasıl Açılır? Dans Okulu Açma Maliyeti ve Kazancı

Dans Okulu Açma Şartları

Yukarıda belirtilen evraklar ile Türkiye Dans Sporları Federasyonu’na başvurup yeterlilik belgesi alan herkes dans okulu açabilmektedir.

 • Gerekli şartlar yerine getirildikten sonra dans okulu açarken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi dans salonunun geniş ve ferah bir ortama sahip olmasıdır. Dans ders için gelecek olan öğrencilerin kendilerini rahat hissedebileceği ve rahatça çalışabilecekleri bir salon sunabilmek dans okulunun başarısı açısından oldukça önemlidir.
 • Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da dans okulunun lokasyonu olacaktır. Ulaşımı kolay olan bir bölgede olması dans okulunun tercih edilebilirliğini büyük ölçüde artıracaktır.
 • Dans okulu açmak için seçilecek olan antrenörlere de dikkat etmek gerekmektedir. Kurs vereceği alanda uzman antrenörlerin bulunması okul için çok faydalı bir reklam aracı olabilecektir. Aynı zamanda ilk aşamada kazanılan öğrencilerin kurslara devamlılığı ve çevrelerine tavsiye edebilmeleri açısından da önemli olacaktır. Bu nedenle seçilecek antrenörler özenle ve iyi bir araştırmadan sonra seçilmelidir.

Dans Okulu Nasıl Açılır? Dans Okulu Açma Maliyeti ve Kazancı

Dans Okulu Açma Maliyeti ve Kazancı

Dans okulu açma maliyeti okulun konumuna, kira ücretine, kullanılacak dekor ve ekipmanlara ve çalıştırılacak personel sayısına bağlı olarak değişebilmektedir. Şehir merkezlerinde oldukça uygun rakamlara dans merkezi açmak mümkündür.

Dans okulu açmak çok fazla ekipman ve sistem gerektirmediği için çok maliyeti de diğer iş alanlarına göre düşüktür. Dans okulundan elde edeceğiniz kazanç, kurslara katılım sağlayan öğrenci sayısına ve açılacak kurs sayısına bağlı olarak değişmektedir.

Ne kadar profesyonel bir ekip ve eğitim programı oluşturursanız öğrenci sayısı ve talebin de o kadar çok olacağını ve kazanç oranınızın da buna bağlı olarak artış göstereceğini unutmamanız gerekir. Bir dans okulu açabilmek için ortalama 70 bin TL ile 300 bin TL arasında bir maliyeti gözden çıkarmak gerekir.

Çalışmanıza ve öğrenci sayınıza bağlı kazancınız da bu oranda değişebilmektedir. Düzenli ve özenli bir çalışmayla aylık 25 bin TL ila 57 bin TL arasında ciro yapmanız da mümkündür.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu