Bizi Takip Et


Haberler

Özel Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Özel Sağlık Sigortası

Sağlık hizmetlerini daha avantajlı hale getiren özel sağlık sigortası tedavi, tıbbi yardım ve ilaç masraflarına teminat sağlar. Sigorta kapsamına giren harcamalar en yüksek limitler ile tam ya da muafiyet olarak karşılanır. Genellikle periyodik sağlık kontrolleri ve herhangi bir tıbbi sebebi olmadan yapılan harcamalar bu sigorta kapsamına girmez.

Özel sağlık sigortası fiyatları belirlenirken ayakta tedavi teminatı ve yatarak tedavi teminatı olmak üzere iki teminat esas alınır. Bunlara ait geçerli olan teminat sınırları poliçenin tipine bağlı olarak farklılık gösterir. E-sigortam üzerinden sigortanızı yaptırmak istediğinizde en geniş teminatlı ve en uygun fiyatlı seçeneklerin hepsini bir arada bulabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortasının Geçerliliği

Özel Sağlık Sigortası

Kapsamlı özel sağlık sigortası hangi hastanelerde geçerli diye baktığınızda bunun tercih ettiğiniz sigorta firmasına göre farklılık gösterdiğini görebilirsiniz. Genellikle büyükşehirler için anlaşmalı hastane sayısı diğerlerine göre biraz daha fazladır. Sigorta şirketi tarafından sunulan imkanlardan daha rahat yararlanabilmek için kurumlarla yaşanılan adresin birbirine yakın olmasına öncelik verebilirsiniz. Özellikle ani rahatsızlıklarda en hızlı şekilde hastaneye giderek sorunsuz hizmet alabilirsiniz.

Sigorta kapsamında yer alan hastanelerin yeterli donanıma sahip ve kaliteli olması önemlidir. Genellikle firmalar sigorta kapsamında yer alan hastaneleri buna uygun olacak şekilde tercih ederler. Eğer özel sağlık durumunuz varsa ve bu nedenle özel ekipmana ihtiyaç duyuyorsanız hastanelerde bunun olup olmadığını bakmalısınız.

Özel Sağlık Sigortası Ne Kadar?

Özel sağlık sigortası fiyatları belirlenirken poliçeye dahil edilen ek teminatlar, ilgili kişinin cinsiyeti, yaşı, sağlık geçmişi gibi ölçütler dikkate alınır. Bu nedenle sunulan teklifler farklılık gösterebilir. En uygun teklifleri alabilmek için doğrudan e-sigortam adresini tercih edebilir ve çok sayıda firmanın poliçe teminatlarına aynı anda ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu