Bizi Takip Et


Girişimcilik

Oto Ekspertiz Dükkanı Nasıl Açılır? Ne Kadar Kazandırır?

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

Oto ekspertiz dükkanı açmak: Oto ekspertiz sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu yüzden de çoğu girişimcinin merak ettiği bir konudur. Eğer siz de oto ekspertiz dükkanı nasıl açılır, ne kadar kazandırır merak ediyorsanız işte bu yazım tam da size göre. Sonuna kadar okuyun ve her cümleye dikkat edin. Çünkü aradığınız bilgi herhangi bir cümlenin içerisinde olabilir.

Şimdi sizlere bütün detaylarıyla oto ekspertiz dükkanı açmak konusundan bahsedeceğim. Tabi sonrasında da ne kadar kazanacağınızı ve kar oranlarını söyleyeceğim. Dilerseniz lafı uzatmadan ekspertiz dükkanı nasıl açılır? Detaylara hızlı bir şekilde geçelim.

Oto Ekspertiz Dükkanı Nasıl Açılır?

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

Öncelikle oto ekspertiz dükkanını nasıl açılır? Sorusunun cevabını anlatacağım. Ama şunu söylemem gerek: Çok iyi bir sermayeniz olması gerekiyor. Ortalama maliyeti 2 milyon TL diyebilirim. Sermaye kısmında bir sorununuz yoksa o zaman devam ediyorum.

Eğer bu kadar yüksek meblağ bulunmuyorsa daha az bir bütçeniz varsa yapacağınız harcamalarda biraz kısıtlamaya gidebilirsiniz. Sermayenizi belirledikten sonra kurumsal ekspertiz firmaları ile konuşmanız gerekiyor. Size optimum fayda sağlayacak olan hangisiyse onu seçmelisiniz. Ardından dükkan yeri belirlemelisiniz. Ayrıca alacağınız malzemeleri seçerken en son teknolojiye ve güncel donanıma sahip olmasına dikkat edin. Buna ek olarak oto ekspertiz dükkanı açmak için şu belgelere ihtiyacınız var:

  • Gürültü ölçümü raporu
  • İlaçlama firması sözleşmesi
  • Topraklama raporu
  • Ekspertiz cihazları kalibrasyonu
  • Hizmet yeterlilik belgesi
  • Belediye ruhsat evrakları

Oto Ekspertiz Dükkanı Ne Kadar Kazandırır?

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

Peki bu iş size ne kadar kazandıracak? Tabi bu kadar yüklü bir yatırım yapınca kazancının ne olacağını da merak ediyor olabilirsiniz. İşte oto ekspertiz dükkanı kar marjı:

Kar oranını etkileyecek çok fazla etken vardır. Eğer doğru yerde bayilik aldıysanız ve işinizi de çok iyi yapıyorsanız kar marjınız yüzde 50’nin üzerinde olacaktır. Zaman geçtikçe de yatırımınızın iki katı hatta üç katı kadar da kazanç sağlayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi oto ekspertiz dükkanı açmak için birkaç püf noktayı bilmeniz gerekiyor. Aynı şekilde çok iyi kar sağlayabilmek için de… Ben de sizlere bilmeniz gereken bütün bilgileri aktardım. Eğer bunlara dikkat ederseniz ve ona göre bir başlangıç yaparsanız kesinlikle kısa sürede çok iyi paralar kazanacaksınız.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu