Bizi Takip Et


Haberler

Osmangazi Köprüsü Güncel Geçiş Ücretleri Ne Kadar?

Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücretleri

Osmangazi köprüsü ücreti: Araç sahibi olanlar ve sürekli işe gitmek zorunda kalanlar için köprüler hayati öneme sahip. Bu köprüler arasında en çok kullanılan ise Osmangazi Köprüsü’dür.

Osmangazi Köprüsü, İzmit Körfezi’ndeki Dilovası Dil Burnu ile Altınova Hersek Burnu arasında inşa edilmiş bir köprüdür. Bu köprüden geçiş ise her zaman ücretliydi… Osmangazi Köprüsü, İzmit Körfez Köprüsü olarak da biliniyor.

Her yıl alınan ücret değişiyor. Osmangazi Köprüsü güncel geçiş ücretleri ne kadar? Günümüzde için bu fiyat ne kadara yükseldi? Sizlere bu konuyla ilgili bilgileri aktaracağım.

Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücretleri

Osmangazi Köprüsü Güncel Geçiş Ücretleri

Köprülerden geçiş yapmak zorunda olanlar güncel geçiş fiyatlarını araştırıyor. Günümüzde girdiğimizden bu yana her şeye zam gelmeye devam ediyor. Bu zamlardan payını köprüler de alıyor.

Osmangazi Köprüsü güncel geçiş ücretleri ne kadar?

  • Otomobiller için: 184,5 TL
  • Minibüsler için: 295 TL
  • Yolcu otobüsleri için: 350 TL
  • Kamyonlar için: 464,5 TL
  • Tırlar ve treyler için: 585,5 TL
  • Motosiklet için: 129 TL

Bu fiyatların belirlenmesinde esas alınan kriterler AKS aralığı ve dingil sayısıdır.

Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücretini Nasıl Ödeyeceksiniz?

Osmangazi Köprüsü ücretlerini HGS ve OGS sistemi üzerinden ödeyebiliyorsunuz. OGS veya HGS bulundurulan araçlara yerleştirilmiş elektronik cihazlar sayesinde köprüden geçerken durmanıza gerek kalmadan otomatik olarak ödeme yapabilirsiniz.

Tabi öncesinde OGS ya da HGS içerisine bakiyelerinizi yüklemeniz gerekiyor. Eğer bakiyeniz yetersiz olursa E-devlet üzerinden borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Osmangazi Köprüsü Ücreti Ödeyememe Cezası

Bazen OGS veya HGS’nizde yeterli ücret olmayabilir. Bu durumda “İhlalli Ödemesiz Geçiş Bildirimi” alırsınız ve ödemeyi de en fazla 15 gün içinde yapmanız gerekiyor.  Eğer ücreti ödemezseniz, ödemeniz gerekenin 4 katı cezanız olur.

Bu yüzden bakiyenizi hazır tutmanızda fayda olacaktır. Bu sayede hem ihlalli geçiş yapmazsınız hem de sürekli takip etmeniz gerekmez.

‘Osmangazi Köprüsü geçiş ücretleri ne kadar?’ Bu yıl için güncel olan fiyatlarını paylaştım. Köprüden geçerken kullandığınız aracınız hangi sınıfa giriyorsa ne kadar ödemeniz gerektiğini bu tablodan yola çıkarak öğrenebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu