Bizi Takip Et


Girişimcilik

Kına ve Düğün Organizasyon Şirketi Kurmak! Maliyeti ve Kazancı

Organizasyon Şirketi Kurmak (1)

Organizasyon şirketi kurmak: son zamanların en trend işlerinden birisidir. Mevlüt, kına, düğün, sünnet ve diğer bir çok konuda insanlar artık organizasyon şirketlerinden faydalanıyor. Dolayısıyla oldukça karlı olan organizasyon işi yapmak ciddi anlamda karlıdır. Bu içeriğimizde sizler için organizasyon yaparak para kazanmak konusundan bahsedeceğiz. Hemen geçelim…

Organizasyon Şirketi Kurmak (1)

Organizasyon Şirketi Kurmak İçin Gereken Özellikler

Organizasyon şirketi kurmak ne kadar kolay görünse de bu işten para kazanabilmek ve sektörde tutunabilmek için emek verilmesi gereken bir iştir. Belirli özelliklere sahip bir şirket kurarak ve bu işin devamlılığını sağlayarak bu işten iyi miktarlarda para kazanılabilmektedir. Kına ve düğün organizasyonu yaparak para kazanmak için öncelikle iyi bir müşteri potansiyeline sahip olunmalıdır.

Bu nedenle müşterilere bu işte ne kadar iyi olunduğu gösterilmelidir. Böylece bir müşteri başka potansiyel müşterilerin kapısını açacaktır. İşler büyümeye başladıkça depo alınarak eşyaların burada depolanması sağlanmalıdır. Her bir düğün ve kına organizasyonu için farklı bir bakış açısı ve özgünlük gerekmektedir.

Organizasyon şirketi kurmak için iyi bir planlama gerektirdiğinden bu işe girecek kişilerin iyi bir planlama ve programlama yeteneklerinin olması gerekmektedir. Ayrıca pratiklik, kriz yönetebilme, pazarlama yeteneği ve insanlarla ilişkilerin iyi olması da kurulan işin getirisi için bir artı olacaktır.

Organizasyon Şirketi Kurmak (1)

Kına ve Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Müşteriye sunulabilecek hizmetler önceden belirlenmelidir. Bazı organizasyon şirketleri sadece arka planla ilgilenirken bazıları düğünün yerine, yemeklere hatta gelinlik ve damatlığa kadar her şeyi planlamaktadırlar. Verilebilecek hizmetler için toptancılarla görüşülmeli ve maliyetler çıkarılmalıdır.

Böylece müşteriye fiyat bilgisi verilebilir. Müşterinin görüşleri alınmalı ve isteği hayalleri doğrultusunda bir hazırlık yapılmalıdır. Müşteri memnuniyetinin üst düzeyde tutulması kına ve düğün organizasyonu şirketi geleceğine olumlu yansıyacaktır.

Organizasyon Şirketi Kurmak (1)

Kına ve Düğün Organizasyon Şirketi Ne Kadar Kazandırır?

Kına ve düğün organizasyonu yaparak para kazanmak için öncesinde doğru bir yatırım yapılmalıdır. Yatırımı doğru yapılan bir organizasyon kalıcılığı garantilerken yanlış bir yatırım organizasyonu iflasa sürükleyecektir. Bu sektörde sınır olmadığını unutmamak gerekir. İnsanlar her geçen gün kına ve düğünlerinde bir tık daha ileri gidiyorlar. Renkler, çeşitler, süslemeler, havai fişekler ve daha fazlasında en uç noktalara gidilmektedir.

Bu yüzden ilk yatırımı yaparken çeşidi ve renkleri ve son dönemin trendlerini takip etmekte fayda vardır. İlk alınan bu eşyalarla çok büyük kazanç elde edilemeyecektir. Kazanç elde edebilmek için organizasyon kendini sürekli yenilemeli, gelirlerini ve giderlerini çok iyi hesaplamalı ve buna göre plan yapmalıdır. Bunlar uygulanmaya başladıktan sonra kara geçilebilecektir.

Kına ve düğün organizasyon şirketi kurmak sermayeniz doğrultusunda kazanç sağlamanıza olanak tanır. Örneğin 150 bin TL sermayeniz varsa çeşitlilik ve müşteri potansiyeli yüksek olacaktır. Eğer 50 bin TL sermayeniz varsa çeşitlilik ve dikkat çekiciliğiniz düşük olacaktır. Ancak yine de ortalama organizasyon şirketi kazançları konusunda rakamları sizler için bulduk ve 30 bin TL ila 50 bin TL arasında net kar ettiklerini öğrendik.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Berfin

    at

    Girişimcilik kategorinizi sürekli olarak takip ediyorum ve gerçekten çok faydalı bilgiler paylaşıyorsunuz elinize sağlık.

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu