Bizi Takip Et


Para Kazanmak

İşsizim ve Para Lazım Diyenlere Kolay Para Kazanma Fikirleri! 8+ Öneri

Kolay Para Kazanma

Ülkemizin özellikle sanayisi gelişmeyen şehirlerinin en büyük sorunlarından birisi de işsizliktir. İşsizlikle mücadele kapsamında devlet tarafından birçok çalışma yapılmasına rağmen maalesef tam anlamda çözülebilmiş bir sorun değildir.

Sonuç itibariyle her vatandaşın bir şekilde para kazanarak hayatını idame ettirmesi gerekmektedir. İşsizim nasıl para kazanırım diye sorduğunuzu duyuyor gibiyiz. Bunun da bir yolu var mıdır; elbette vardır. Bu yazımızda; işsizim ama para kazanmam lazım diyenler için kolay para kazanma fikirleri hakkında birkaç örnek vermeye çalışacağız.

Ek olarak mantıklı bir iş fikrine ihtiyacım var diyorsanız en popüler blog sitesi olan Blog Aracı’nın sıfırdan iş fikirleri listesini mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Kolay Para Kazanma

1. İşportacılık

Tarihi çok eskiye dayanan işportacılık; ticari hayata atılmanın ilk basamaklarından birisidir. İlk etapta küçük sermayelerle günlük harçlıklarınızı çıkarabilir, işlerin iyi gitmesi halinde ise sürpriz bir şekilde normal bir çalışana göre ciddi meblağlar kazanabilirsiniz.

2. Fast Food

Özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde; kokoreç, köfte ekmek, simit, tavuk döner, et döner gibi milletimize özgür fast food satışı yapabilirsiniz. Unutmayın insanlar aç kalamazlar ve mecburen üzerlerine bir şeyler giymek zorundadır. Bu da tekstil ve gıda sektörlerini her zaman cazip hale getirmiştir.

3. Geri Dönüşüm

Son zamanlarda elinde büyük bir araba ile çöpleri kurcalayan şahıslara görmeye çok alıştık. Her ne kadar uzaktan itici gibi gözükse de; bu iş herhangi bir sermaye gerektirmeyen ve getirisi yüksek olan bir iştir. Geri dönüşüm son dönemde oldukça önemsenmektedir. Bu nedenle sektörde iş gücü açığı sürekli vardır.

4. İnternetten Pazarlama

İnternet olan bir evde yaşıyorsanız bunu bir şekilde fırsata çevirmelisiniz. Bu konuda sosyal paylaşım siteleri üzerinden ya da diğer ürün satışı sunan siteler üzerinden malzeme alış satışı yapabilirsiniz. Bu işe evinizde kullanmadığınız ikinci el eşyalarınızla başlayabilirsiniz.

5. İnternet Üzerinden Reklam Tıklama ve Video Paylaşımı

İnternet üzerinden bulunan birçok site üzerinden reklam tıklama, anket doldurma, video paylaşımı yapmak suretiyle para kazanabilirsiniz. Paylaşacağınız bir videonun patlama yapması ile birlikte bir anda 10 bin dolarlar bile kazanmamanız için ortada hiçbir neden yok. Sadece insanların ilgisini çekebilecek şeyler bulmaya çalışın.

6. Çocuk Bakıcılığı

Daha çok bayanları ilgilendiren bir fırsat olan çocuk bakıcılığından elde edeceğiniz gelir sayesinde belki de başka bir ek işe bile ihtiyaç duymayabilirsiniz. Kendinizi bu konuda geliştirmeniz sizi daha da aranan insan haline getirecektir. Bir örnek vermek gerekirse; bu konuda açıköğretim yoluyla ilgili üniversite bölümlerini bitirmeniz faydanıza olacaktır.

7. Yatırım Enstürmanlarını Kullanma

Bir miktar sermayeniz varsa; dolar, altın, petrol gibi değerli maddelerin alım satımı ile de para kazanabilirsiniz. Üstelik internetiniz de varsa; bu konuda Forex gibi platformları da kullanabilirsiniz.

8. Şoförlük

İster kurumsal anlamda turist transferi yapan şirketler için isterseniz de günlük yevmiyeli olarak taksi, dolmuş, vs. gibi araçlarda şoförlük yapabilirsiniz. Ancak bu konuda bazı belgelere sahip olmanız gerekebilir.

9. El İşi Ürün Satışı

Özellikle bebeklere yönelik tasarlayacağınız el işi ürünlerinizi çok ciddi kâr oranları ile satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bu ürünlerin satışını yapmaya akrabalarınızdan ve komşularınızdan başlayabilirsiniz. Ayrıca internet vasıtasıyla daha da çok müşteriye ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu