Bizi Takip Et


Para Kazanmak

ETSY’den Nasıl Satış Yapılır? Ne Kadar Kazandırır?

ETSY'den Nasıl Satış Yapılır?

Daha önce ETSY’i duymuş muydunuz? Aslında internette para kazanma yolları üzerine araştırmalar yaptıysanız mutlaka görmüş olmalısınız. Burada mağaza açabilirsiniz ve satış yapabilirsiniz. Evet, ETSY bir e-ticaret sitesidir. Ama diğer bildiğimiz sitelerden biraz farklıdır. Çünkü başvuru yapabilmek için de belli kurallara uymanız gerekiyor.
betivo giriş
Eğer merak ettiyseniz ve e-ticaret alanına ilgi duyuyorsanız ETSY’den nasıl satış yapılır? Ne kadar kazandırır? Sorularının cevaplarını vereceğim. İşte bilmeniz gereken bütün detaylar…

ETSY’den Nasıl Satış Yapılır?

ETSY'den Nasıl Satış Yapılır?

Size ETSY sitesiyle ilgili önce şunu söyleyeyim: Bu site diğer e ticaret sitelerinden farklı olarak vintage ürünlere odaklanıyor. El emeği, orijinal, işçiliği yüksek ürünler önceliklidir.

Etsy’de satış yapmak için koyacağınız ürünlerin hepsi kendi tasarımlarınız olmalı. Koyacağınız fotoğraflar da kendi çektiğiniz fotoğraflar olmalı. Peki Etsy’de nasıl satış yapılır?

  • Öncelikle ana sayfasında yer alan ‘Kayıt Ol’ kısmına tıklayın. Yeni bir hesap oluşturun.
  • Sonrasın da ‘Sell on Etsy’ yazısına tıklayın.
  • ‘Open your ETSY shop’ seçeneğini görünce işte her şey hazır. Buraya tıklayın ve site yönlendirmelerini yapın.
  • Ardından Etsy’de dükkan açmak için mailinize gelen sözleşmeyi okumalısınız.
  • Bütün süreçleri bitirdikten sonra artık ETSY’de satış yapmak için hazırsınız.

ETSY’den Satış Ne Kadar Kazandırır?

ETSY'den Nasıl Satış Yapılır?

Peki kendi emeğiniz olan ürünlerden ne kadar para kazanabilirsiniz? Bu süreçte ETSY sitesi size nasıl aracı oluyor? Biraz da bunlardan bahsedelim değil m?

Burada en önemli şey sizin emek verdiğiniz ürünün değeridir. Eğer eşsiz ve orijinal bir ürün satışa koyduysanız, kesinlikle çok iyi paralar kazanabilirsiniz. İlk zamanlar ortalama 3- 4 bin TL kazanırken zaman içerisinde, satış yaptıkça ayılık kazancınız 10 bin TL ye kadar artabilir. Hatta çok iyi bir sayfa oluşturduysanız kendi markanızı daha da ön plana çıkarabilirsiniz ve belki de 50 bin TL’ye kadar kar elde edersiniz… İş sizde bitiyor.

Artık Etsy’den mağaza açarak satış yapmayı öğrendiniz. Böyle bir hayaliniz varsa bu bilgiler doğrultusunda düşünün ve kesin kararınızı verin. Çalışmalarınıza başlayın ve kısa sürede Etsy’de ürün satışlarınızı yapmaya başlayın. Siz de kazanın…!

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu