Bizi Takip Et


Haberler

E-Devlet 1000 TL Nakit Desteği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Corana salgınından etkilenen vatandaşlar için yardım paketleri hazırladı işçiler, aileler ve küçük işletmeler için hızlı ve doğrudan ekonomik yardım sağlar ve Türkiye endüstrileri için işleri korur.

Dünyanın geri kalanında olduğu gibi koronavirüs (“COVID-19”) salgını da Türkiye ekonomisi ve finans piyasalarında önemli bozulmalara neden oldu. Buna cevaben, Türk Hükümeti vatandaşların ve işletmelerin COVID-19 krizini atlatmasına yardımcı olmak için finansal destek, kredi desteği ve istihdamla ilgili önlemlerin bir karışımını getiren bir ekonomik canlandırma paketi başlattı.

Mart 2020’nin ortasından bu yana, farklı Devlet kurumları tarafından çeşitli kararnameler, mevzuat değişiklikleri ve çok amaçlı yasalar yoluyla bir dizi önlem açıklandı. Sınırlama odaklı önlemler, yasal, mali ve mali teşvikler yoluyla mücadele eden işletmelere gerekli desteği sağlamayı amaçlamaktadır. Teşvik odaklı önlemler çoğunlukla bankalara yöneliktir ve Türkiye piyasalarına likidite sağlamayı amaçlamaktadır.

Mart 2020’de Türk hükümeti, işletmelerin COVID-19 salgınının neden olduğu ekonomik fırtınadan kurtulmasına yardımcı olmak için 15 milyar dolarlık bir ekonomik kalkan planını açıkladı. Plan, vergi indirimleri ve işletmelerin vergi yükümlülükleri için ödeme ertelemelerinden artan asgari emeklilik ödemelerine kadar bir dizi yeni önlem getirdi. Bunların dışında, mücadele eden işletmelere yardımcı olmak için çeşitli Devlet kurumları tarafından bazı mali destek önlemleri de açıklandı. Türk bankaları tarafından piyasalara yeterli likidite sağlanmasını sağlamak için daha fazla ekonomik canlandırma eylemi izlendi

1000 TL Nakit Desteği

Yapılacak yardımların 8 milyon kişiye ulaşacağını söyleyen bakan yardımlar hakkında açıklamalarda bulundu. Yardım paketlerinin ilk dönelmeleri de 1 Nisan’da gerçekleştirildi. Türkiye’deki yaklaşık olarak 2milyon hane yapılan yardımla ihtiyaç duyan herkese dağıtılmıştır.

2. 1000 TL Sosyal Yardımları

2. 1000 TL Sosyal Yardımların 2. Kısmıyla ilgili açıklama yapan bakan 2 milyon 500 kişiye nakdi yardımlar ulaşıldığını açıkladı. 1000 TL’lik yardımların tamamlanmasından sonra 3. Ödeme için başvuru tarihleri belli oldu. Yardımlar vatandaşlık kimlik numarasının göre ayarlanacak. Bu yardımdan Kamu çalışanları, memurlar, SGK’ya bağlı emekliler, işsizlik parası alan vatandaşlar yardımdan yararlanamayacak.

E-Devlet Nakit Desteği Şarları ve Başvurusu

E-Devlet üzerinden yapılan 1000 TL yardım başvurusu yapmak için belirli günler bulunmaktadır. Bu günler TC kimlik numaranızın son rakamına göre baştan belirlenmektedir. E-Devlet 1000 TL yardım başvurusu sayfasına girdiğinizde zaten o gün başvuru yapıp yapamayacağınız yazmaktadır. E-Devlet 1000 TL yardım başvurusu şartları nelerdir? Dilerseniz önce bu konu hakkında detaylara geçelim…

E-Devlet Nakit Desteği Şartları

  • Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

  • 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,

  • 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,

  • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),

  • İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,

  • İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

E-Devlet Nakit Desteği Başvurusu

Peki E-Devlet 1000 TL yardım başvurusu nasıl yapılır? Artık isterseniz E-Devlet 1000 TL başvurusu adım adım nasıl yapılır görelim.

  1. E-Devlet bağlantısına tıklayarak turkiye.gov.tr adresine girin..
  2. Devamında eğer TC’nizin son harfi o gün için başvuru yapmaya müsaitse yardım formunu doldurun.
  3. Devamında başvurunuzu turkiye.gov.tr adresine göndererek başvurunuzu yapın.

E-Devlet nakit desteği başvurusu işlemleri bu kadardı. Başvurularınızı sorgulamak için buradaki bağlantıya tıklayabilir ve destek ödemelerinin yapılıp yapılamayacağını takip edebilirsiniz.

E-Devlet nakit desteği şartları ve başvurusu nasıl yapılır? Yukarıda detaylı bir şekilde bahsettik. Sizlerde E-Devler üzerinden tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sağlanan yardım desteğinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Bazı kriterler ve detaylar bulunmakta, ancak genel olarak hemen hemen herkese yardım yapılıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu