Bizi Takip Et


Haberler

İŞKUR Kayıt Belgesi Nedir? Nasıl Alınır? (E-Devlet)

İŞKUR Kayıt Belgesi

Daha önce İŞKUR kayıt belgesini duydunuz mu? Bu belgeyi genel olarak işverenler istiyor. Bu durumda da İŞKUR kayıt belgesi nedir? Nasıl alınır gibi önemli sorular merak ediliyor. Bizler de bu konuyu araştırdık ve sizler için yazımızı hazırladık. Eğer iş arıyorsanız ve İŞKUR üzerinden kayıt yapmak istiyorsanız kayıt belgesini oluşturmanız gerekiyor. Peki bunu nasıl yapacaksınız? İşte cevabı hemen aşağıda…

İŞKUR Kayıt Belgesi Nedir?

İş arayanların mutlaka İŞKUR kayıt belgesi oluşturması lazım. İŞKUR iş arayan kayıt belgesi, genel olarak kişinin İŞKUR kaydının pasif mi yoksa aktif mi olduğunu görüntülemesini sağlayan belgedir. Bu belgeler ile işletmelerin İŞKUR kaydının ispatlanması da sağlanmıştır.

Eğer iş arıyorsanız ya da yeni bir işe gireceksiniz sizden mutlaka bu belgenin bir örneği istenir. Burada da iş arama durumunuzun aktif olması gerekir. Belge, İŞKUR tarafından özel olarak verilir, böylece sistemde kaydınız oluşur.

İŞKUR Kayıt Belgesi

İŞKUR Kayıt Belgesi Nasıl Alınır?

Peki bu belgeyi nereden ve nasıl alabilirsiniz? Aslında İŞKUR kayıt belgesi almak çok da zor bir şey değildir.

  • İŞKUR müdürlüklerinden,
  • İŞKUR resmi internet sitesinden,
  • E devlet üzerinden belgeyi almanız mümkündür.

En çok tercih edilen yöntem ise E-devlet oluyor. Çünkü çok zamanınızı almıyor ve hemen karşınızda görüntüleme sağlanıyor. Peki e devlet üzerinden İŞKUR kayıt belgesi nasıl alınır?

  • Sisteme giriş yapın.
  • Kurumlar bölümüne tıklayın ve İŞKUR’u seçin.
  • Ardından İŞKUR hizmetleri ile karşılaşacaksınız.
  • Buradan da İŞKUR kayıt belgesini seçmeniz gerekiyor.
  • İŞKUR kaydınız varsa karşınıza çıkan belge İŞKUR kayıt belgesidir. Ama eğer kaydınız yoksa kayıt yaptırmanız için gerekli olan linkle karşılaşacaksınız.
  • Bu link aracılığınızla kaydınızı tamamlayabilirsiniz ve belgeyi görüntüleyebilirsiniz.

İşte gördüğünüz gibi İŞKUR kayıt belgesi oluşturmak aslında çok zor değildir. Sadece birkaç dakika ayırmanız gerekiyor. İŞKUR belgenizde iş arama durumunuzu aktif olarak görüldüğü zaman artık iş ilanlarına başvuru yaptığınızda ön sıralarda çıkabilirsiniz.

Buranın pasif olmaması önemlidir. Çünkü pasif olanları sistem otomatik olarak iş aramıyor şeklinde algılar. Bu yüzden de ne kadar iş ararsanız arayın yine de önceliğiniz olmayabilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu