Bizi Takip Et


Girişimcilik

Butik Nasıl Açılır? Ne Kadar Kazandırır? Nasıl Pazarlanır?

Butik Açmak

Butik açmak: Evet sevgili girişimciler… Sizlere çok güzel bir yazıyla geldim. Tekstil sektöründe oldukça güzel gelişmeler yaşanıyor. Bu yüzden de çoğu girişimci koca mağazaların bayiliğini almak yerine kendi bütçenizle uygun ve güzel tasarımlı bir butik açabilirsiniz.

Üstelik bunu yapmak için çok fazla detaya ihtiyacınız yok. Şimdi sizlere bütün detaylarıyla butik nasıl açılır? Ne kadar kazandırır? Nasıl pazarlanır? Sorularının cevaplarını vereceğim. Böylece bilmeniz gereken her şeyi öğrenmiş olacaksınız.

Butik Nasıl Açılır?

Butik Açmak

Butik açmak: Öncelikle rakiplerinizi iyi analiz edebilmelisiniz. Piyasa genelinde bir butikte en çok hangi ürünler ilgi görüyor bunları araştırmalısınız.

  • Öncelikle bir iş planı hazırlamalısınız. Böylece işe başladığınız anda herhangi bir durumda ne yapacağım diye düşünmek yerine direk çözümünüzü bulundurmuş olursunuz.
  • Butik açacağınız yeri belirleyin. Merkezi ve biraz da geniş bir yer olması tavsiyemdir.
  • Gerekli izin belgelerinizi tamamlayın: Vergi dairesi, işyeri açılış ruhsatı için belediyeye, Ticaret Odası’na, TSE’ye, Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na gidin.
  • Mutlaka gerekli sigortaları yaptırın.
  • Malzemelerinizi temin edin. Uygun toptancıları araştırın ve bulun. Böylece paranızın çoğu cebinizde kalır.
  • Ticari amaçlı, sadece işletmeniz için banka hesabınızı açın.
  • İyi reklam yapın. Henüz açılmadan yapmaya başlarsanız açıldıktan sonra çoğu kişi butiğinizin bilgisine sahip olmuş olur.

Bunları tamamladıktan sonra bütçenizi de hesaba katarak son bir düzenleme yapın ve açılış zamanınızı belirleyin.

Butik Ne Kadar Kazandırır? Nasıl Pazarlanır?

Butik Açmak

Butik açmak için ortalama 15 bin TL’den 50 bin TL’ye kadar bütçe ayırabilirsiniz. Tabi bütçenize bağlı olarak butik düzeniniz de farklı olacaktır. Eğer uygun bütçeli ortalama bir butikle başlangıç yapmak istiyorsanız o zaman butik size ortalama 10 bin TL’ye kadar kazandırabilir. Ama bütçeniz fazlaysa ve büyük bir butik açtıysanız, geniş ürün yelpazeniz varsa o zaman yaklaşık 30 bin TL’ye kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Pazarlamak için de sosyal medyayı aktif olarak kullanın. İşletmeniz için bütün sosyal medya platformlarında hesap açın ve düzenli paylaşımlar yapın.

İndirimler yapmaya çalışın. Örneğin açılışa özel uygun fiyatlar belirleyin. Böylece daha çok müşteri çekebilirsiniz ve interneti de kullanarak kitlenizi genişletebilirsiniz.

İşte konuyla ilgili bütün detayları sizlerle paylaştım. Artık bir butik nasıl açılır ve size ne kadar kazandırır çok iyi biliyorsunuz. Tabi bu işin devamlılığı da size bağlı. Eğer işinizi çok iyi yaparsanız kısa sürede çok iyi karlar elde edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu