Bizi Takip Et


Para Kazanmak

Motivasyon Filmleri! Para Kazanma Temalı 13 Film Önerisi

Para Kazanma Filmleri

İzlenmeye değer çok fazla motivasyon filmi bulunuyor. Eğer para kazanma temalı filmler arıyorsanız bunları sizler için bir araya topladım. Para kazanma, mücadele etme ya da hayatta kalmaya çalışma… İşte bu gibi filmler her zaman motive eder. Ama şunu da söyleyeyim: Filmlerde, para kazanma teması tabi her zaman legal yollardan olmuyor. İşte motivasyon ve para kazanma filmleri.

1. Büyük Açık

Aslında para konulu filmler arasında en iyi örneklerden birisi Büyük Açık’tır. Film yaşanmış bir olayın beyaz perdeye yansıtılmasıdır. Konusu ise şu şekilde: Bir grup ekonomist, 2008 yılında ortaya çıkan konut kredisi bazlı ekonomik krizi önceden fark edip fırsata dönüştürmeye çalışırlar. Bu kişilerin çabaları sırasında para kazanmak için ne kadar uğraştıklarını göreceksiniz.

2. Para Avcısı

Orijinal ismi The Wolf Of Wall Street olan filmin başrolünde Leonardo DiCaprio yer alıyor. Kazanma hırsı gözünü kör etmiş biri olan Jordan Belford, Wall Street’te bir açık yakalar ve hemen fırsata dönüştürür. Aynı zamanda çevresindekilere de bu yolla milyon dolarlar kazandırır. DiCaprio’ya Margot Robbie, Matthew McConaughey gibi önemli isimler de eşlik ediyor. 3 saate yakın film, izleyebileceğiniz güzel filmlerden birisi.

3. Borsaya Saldırı

Prison Break’ten tanıdığımız Dominic Purcell başrolde. Borsaya Saldırı filminde hem para kazanma hem de aksiyon sahneleri ön planda. Mutlu bir yaşantısı olan Jim’in parasal sorunları, ekonomik kriz ve eşinin hayatını kaybetmesi bunalıma girmesine sebep olur. Fakat daha sonra kendisini bu duruma sokanlardan intikam almaya karar verir. IMDB’de yüksek bir puana sahip olan film 2012 yapımıdır.

4. Kapitalizm: Bir Aşk Hikayesi

Bir belgesel olan Kapitalizm: Bir Aşk Hikayesi, kendine has çekimiyle ve konu işleme şekliyle oldukça dikkat çekmiştir. Belgeselin yapımcısı Michael Moore, bu düzeni değiştirmek için uğraşıyor. Filmde, 2008 yılında patlayan ekonomik krizin nereden geldiği açıklayıcı bir şekilde işleniyor. Tabi bu süreçte para kazanmanın aslında neden zor olduğunu, ne şartlarda kazanılabileceğini iyi bir şekilde anlıyorsunuz.

5. Banka: Kelebek Etkisi

Listenin 5. Sırasında yer alan bu filmi de çok seveceksiniz. Hem kafanızı karıştıracak hem de ilginizi çekecek… Önemli isimlerin yer aldığı film; bankacılık sektörüne odaklanıyor. Paranın etrafında dönen olayları izledikçe aslında para kazanmanın ne kadar zor olduğunu da göreceksiniz. Kapitalizmi de eleştiren film, Avusturalya Oscarları olarak bilinen AACTA Ödülleri’nde En İyi Özgün Senaryo Ödülü’nü aldı.

6. Son Vurgun

Takers isimli film 2010 yapımıdır ve başrollerinde Paul Walker, Matt Dillon gibi ünlü isimler yer alıyor. Aksiyonun da bol olduğu filmde bir soygun ele alınıyor. Bir ekip, emekli olmadan önce son bir soygun yapmak ister fakat karşılarına son derece zeki bir dedektif çıkar. Paranın düzgün bir şekilde kazanılmadığında ne kadar kötü sonuçlara sebep olabileceğini net bir şekilde ortaya koyan filmi mutlaka izlemelisiniz.

7. Zor Kazanç

Dwayne Johnson’ın başrolünde olduğu film de yine para kazanma konusunda akla ilk gelenlerden birisi. Hırs bir yerden sonra frenlenmelidir, üstelik bir de maddiyat üzerine konumlandırıldıysa… Filmde hırsın bir insana neler yaptırabileceği ve sonuçlarının ne olabileceği anlatılıyor. Eğer merak ediyorsanız motivasyon filmleri listenize ekleyebilirsiniz.

8. Kazan Dairesi

2000 yapımı olan filmde Ben Affleck, Vin Diesel yer alıyor. Para kazanmanın kolayına kaçan bir grup arkadaşın kazan dairesini kumarhaneye dönüştürmelerini izliyoruz. Daha sonra buradan hisse satışları yapan arkadaşlar birden yükseldikleri gibi birden de düşüş yaşıyorlar. Kolay yoldan para kazanmanın aslında nelere sebep olabileceğini anlatan bu filmin IMDB puanı 7.0’dır.

9. Vurguncular

Gerçek bir hikayeden beyaz perdeye uyarlanan bir başka film… Orijinal adı War Dogs olan filmde iki arkadaş, Pentagon Afganistan’da Amerikan müttefiklerine silah satmak için milyon dolarlık bir anlaşma yapar. Ama tabi ki bu para onlara çok da uğurlu gelmeyecek. İşte yine para kazanmanın emek istediğini dikkatle vurgulayan filmlerden bir tanesi…

10. Sıkıysa Yakala

Yine bir DiCaprio filmini buraya ekliyorum. Tam olarak paranın ana konu olduğu bu filmden çıkarılacak çok fazla ders var. 19 yaşında olan bir genç başka kılıklara girerek 3 milyon dolara yakın bir servet oluşturuyor. Tom Hanks’in de yer aldığı film hem eğlenceli hem de aksiyon dolu. Buna ek olarak film, 60’lı yılların en büyük dolandırıcısı olan Frank Abagnale’ın gerçek hayatını konu alıyor.

11. Limit Yok

Limitless filmine mutlaka denk gelmişsinizdir. Televizyonda da yayınlanan film bir başarısızlığı konu alıyor.  İllegal yollarla tesadüfen bir hapa ulaşan yazarın bütün hayatı değişiyor. Bu zamandan sonra yazarlık ve finans alanında zirveye ulaşarak servete sahip olan yazar birçok talihsiz olay yaşamak zorunda kalır. Sonuçta sonsuz bir güce, emek harcamadan sahip olamazsınız, değil mi?

12. Takas

IMDB puanı 7.5 olan film oldukça eskidir. 1983 yapımıdır ve bir komedi filmidir. Zengin bir iş adamı ile her suçu işleyen parasız bir adam yer değiştirirse ne olur, hiç düşündünüz mü? Merak etmeyin, bu konu düşünülmüş ve filmi yapılmış. İşte Takas… Paranın insan hayatındaki etkisini anlatan film, gerçekten izlenmeye değer. Tam bir motivasyon filmi diyebilirim.

13. Umudunu Kaybetme

Başrolünde Will Smith ve oğlu Jaden Smith yer alıyor. Aynı zamanda gerçek bir hikayeden uyarlanan film sizi derinden etkileyebilir. Kimi zaman gülümseyip kimi zaman ağlayabilirsiniz. En dibe vurduğunuz anlarda bile umudun her zaman olduğunu gösteren bu filmin IMDB puanı 8.0’dır.

İşte bu para kazanma filmleri size motivasyon kaynağı olabilir. Bazıları gerçek hikaye olan bazılarıysa tamamen güzel hikayeye sahip bu filmleri mutlaka izlemelisiniz. Tabi illegal yolların bulunduğu filmleri çok da örnek almayın, onlar size yapmamanız gerekenleri göstermek için varlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu