Bizi Takip Et


Para Kazanmak

İş Bulamayanlara! Küçük ve Karlı İş Kurma Fikirleri! 16 Öneri

İş Kurma Fikirleri

İş kurmak: İş bulamıyorsun ve kendi işine, hatta çok iyi bir gelire mi ihtiyacın var? Ayda en az 10 bin TL kazanabileceğinizi söylesem ne derdiniz? Şimdi sizlere, iş arayanlara, çok güzel önerilerde bulunacağım. Özellikle de küçük ve karlı ne iş yapabilirim diyenler… Bu yazıyı kesinlikle okumalısınız.

Sizlere yazı içerisinde 16 fikir sunacağım. Bu seçenekleri değerlendirin ve hangisi size uyuyorsa hemen çalışmalara başlayın. Kısa süre içerisinde çok iyi karlar elde edeceksiniz. O zaman lafı daha fazla uzatmadan iş kurma fikirleri listemize hemen geçelim…

1. Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı

Listeye çok güzel bir iş fikriyle başlamak istiyorum. Doğum ve bebek fotoğrafçıları ayda en az 10 bin TL civarında kazanıyor, bunu biliyor muydunuz? Her saniye yüzlerce doğum gerçekleşiyor. Eğer bu işi yapmayı düşünüyorsanız ciddi paralar kazanabilirsiniz. Artık son yıllarda doğum fotoğrafçılığı yapmak da yeni bir meslek dalı olarak karşımıza çıkıyor.

Anne babalar, bebeklerinin dünyaya geliş anlarını kaydetmek ve sonrasında da izlemek istiyorlar. Bu sebeple de doğum ve bebek fotoğrafçılığı yaparak onların bu isteklerini yerine getirebilirsiniz.

2. Çiçekçi Dükkanı Açmak

Çiçekçi dükkanı açmak deyince sermayeye ihtiyacım var diye endişelenmeyin. Kocaman bir dükkan açmanıza gerek yok. Küçük bir yer kiralayın ve içini ilgi çekecek şekilde dizayn edin. Bu sırada da e ticarete yönelin. E ticaretten çok iyi paralar kazanacaksınız. Bu yüzden de çevrenizden gelen kişilerin dükkanınızda ürünlerinizi görmesine izin verin.

İnternette bir sayfanız olursa ve sosyal medya kurarsanız o zaman daha hızlı tanınırsınız ve kazançlarınız da buna bağlı olarak artış gösterir. İlk başlangıç için bu dediğimi dikkate alın. Sonrasında, kazançlarınız artıkça işinizi büyütmeyi düşünebilirsiniz. Şimdi sıra geldi bir diğer iş kurma fikirleri listemizdeki yazıya.

3. Küçük Bir Kafe Açmak

Aynı şekilde bir kafe açmak için yine çok fazla sermayeye ihtiyacınız olmayacak. Butik kafe dizaynlı bir yer hazırlayabilirsiniz. Başlangıç için çok az ürün seçeneği koyarsınız. Fiyatlarınızı da ortalama yapmanız son derece önemli. Özellikle ilk açıldığınız zamanlar uygun fiyatlı olmanız gerekiyor. Yoksa hiç başlamadan kapanmak zorunda kalabilirsiniz.

İnsanlar sizi tercih etmeli ve onların merakını uyandırmalısınız. Bunun için de çok iyi bir fikriniz olmalı. Dediklerimi dinlerseniz kısa sürede büyüyebilirsiniz.

4. Catering Hizmeti Vermek

Eğer yemek konusunda kendinize güveniyorsanız ve gün içerisinde çok fazla yemek hazırlayabilirim diyorsanız işte size çok güzel bir iş fırsatı! Catering hizmeti verebilirsiniz. İster kendi çevrenizle başlayın isterseniz de bir restoranla anlaşın. Böyle birkaç yerle anlaşırsanız, onlara catering hizmeti verirseniz kısa sürede çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi küçük ama karlı bir iş fikri! Buna kim hayır diyebilir ki….

5. Danışmanlık Hizmeti Vermek

İş kurmak istiyorsanız bir diğer fikrimiz danışmanlık. İnternet üzerinden danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Ama tabi ki uzmanı olduğunuz bir konuyu seçmeniz gerekiyor. Örneğin, günlük yaşam hakkında ya da duygularla ilgili danışmanlık hizmetinde bulunabilirsiniz.  Eğer önerileriniz ve hizmetleriniz müşteriler tarafından sevilirse çok ciddi fark yaratabilirsiniz. Kısa sürede çok fazla danışmanlık hizmeti vererek gelirinizi artırırsınız.

Bu konuyla ilgili ilan yayınlamanıza ve çok fazla kişiye ulaşmanıza yardımcı olacak siteler bulunuyor. Bu siteler aracılığıyla tam da istediğiniz karşılığı alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kendinize güvenmek ve hemen çalışmalara başlamak…

İş Kurma Fikirleri

6. Kendi Sitenizi Kurmak

Son zamanların en küçük ve karlı iş fikirleri arasında yer alan kendi sitenizi kurma fikri de son derece güvenilir. İnternet sitelerinin kısa sürede hızlı dönüşleri olmuyor. Öncelikle sıkı bir altyapı hazırlamanız gerekiyor. Sonrasında düzenli içerikler eklemelisiniz ve reklam çalışmalarıyla da sayfanızı güçlendirmelisiniz.

Eğer bunu başarabilirseniz yavaş yavaş para kazanmaya başlayacaksınız. Ne kadar zaman geçerse sizin profesyonelliğiniz de artacak ve doğal olarak kazandığınız para da yükselecek. Sayfanıza her gelen müşteri size gelir sağlayacak. Bu yüzden bu fikri araştırmanızı tavsiye ediyorum.

7. Freelance İşler Yapmak

Bionluk, Fiverr ve SadeceOn gibi freelance sitelerine üye olun. Buralardan her ay gelir sağlamanız mümkün. Belli kelimelere ayarlı teklifler hazırlıyorsunuz. Böylece size iş teklifleri geliyor ve isterseniz kabul ediyorsunuz ya da tam tersini uyguluyorsunuz. Yazı yazacak kişileri arayanlara teklif verebilirsiniz. Böylece ne kadar kazanacağınıza siz karar verirsiniz. Ama şunu da eklemek isteriz, sistem o kadar kötüyken yaptığınız emeğin karşılığını da almayı unutmayın…

Grafik tasarım, makale yazarlığı ya da seslendirme gibi çok fazla seçenek bulunuyor. Uzmanlık alanlarınız hangisiyse ona uygun çalışmalar hazırlayın.

8. Yatırım Yapmak

Bu aslında küçük ve karlı iş fikirleri arasında sayılıyor olsa da bir noktada sizi uyarmam gerekiyor: Yatırım yapmak için belli bir mal varlığınızın olması daha karlı olacaktır. Örneğin bir eviniz varsa onu kiraya verebilirsiniz ya da belli bir miktar paranız vardır ve bunu nasıl kullanmanız gerektiğini bilmiyorsunuzdur. Bu sebeple bir arsa alabilirsiniz ya da kripto para dünyasına adım atabilirsiniz.

Forex ve Binance gibi dev borsaları takip ediyorsanız ne kadar çok kazandırdıklarını da biliyor olmalısınız. Tabi bir o kadar da kaybettirdiği oluyor. Bu sebeple sistemlerini çok iyi anlamalısınız ve ona göre yatırımınızı yapmalısınız.

9. Network Marketing

B2B olarak da bilinen, işletmelerin benimsediği bazı çalışmalar bulunuyor. Bu, kişiden kişiye pazarlama modeliyle bir ürünün satılmasıdır. İşte network marketing de bu sistemde aracılık yapan sizi ifade ediyor. İş kurmak için bir başka yöntem olan Network Marketing’den biraz daha bahsedecek olursak…

İki şirket arası ya da kişiler arası bir ürün satışı olduğunda siz araya giriyorsunuz ve satış yapıyorsunuz. Eğer satış gerçekleşirse belli bir pay da alıyorsunuz. Böylece çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Avon, Farması ve Amway gibi markalar önde gelen networking şirketleridir. Buralarda görev alarak çok iyi paralar kazanmanız mümkün. Tabi bu sırada pazarlama yönünüzün çok kuvvetli olması gerekiyor.

10. Udemy’de Ders Vermek

Listemizde sona yaklaşırken oldukça karlı bir iş fikrinden daha bahsedeceğim. Udemy’yi hepiniz biliyorsunuzdur. Burada uzmanı olduğunuz konularda dersler veriyorsunuz. Videolar çekiyorsunuz ve yayınlıyorsunuz. Burada video izlemek ve öğrenmek isteyenler belli bir ücret ödeyerek derslerinize kayıt oluyor. Bu sayede de sizler para kazanıyorsunuz.

Eğitim içeriklerinizin kaliteli ve ilgi çekici olması gerekiyor. Eğer ilgi çekici olmazsa kimse derslerinizi almak istemez. Bunu unutmayın.

11. Youtube Üzerinden Yoga/ Pilates Videoları Yayınlamak

Özellikle pandemi döneminde Youtube üzerinden video yayınlamak son derece popüler hale geldi. Eğer spor yapmayı seviyorsanız ve yoga ya da pilates konusunda çok iyiyseniz bu bilginizi başkalarıyla da paylaşabilirsiniz. Her hafta belli içerik sayınız olsun. İçerikleriniz ilgi çekici ve izlenebilir olsun. Kişiler sizin videolarınızı izlediğinde öğrenmeleri gereken her şeyi bulsunlar.

Başka sayfalara göndermemek için bütün bilgileri düzgün şekilde aktarmanız son derece önemli. Bu yüzden yoga ya da pilates yapmayı seviyorsanız küçük ve karlı iş fikirleri arasında yer alan bu maddemiz de ilginizi çekecektir.

12. Meyve Suyu Barı Açmak

Son zamanlarda popüler hale gelen başka bir iş fikri daha bulunuyor. Meyve suyu barı açmak özellikle yaz aylarında oldukça karlı bir iş. Güneşin kavurucu sıcağında buz gibi meyve suyu içmek hangimizi rahatlatmaz ki? Bu sebeple siz de küçük bir stant ayarlayıp rahatlıkla meyve suyu barı açabilir ve iş kurmak için gerekenleri yerine böylelikle getirmiş olabilirsiniz.

Burada önemli olan meyvelerinizin taze olması ve günlük olarak yenilenmesi. Tabi hazır sıkacak kullanmak yararınıza olacaktır. Bir de barınızı işlek bir yerde açarsanız ve fiyatlarını uygun yaparsanız işte o zaman çok iyi kar elde edebilirsiniz. Belki barınızı ilerleyen zamanlarda bir dükkana dönüştürürsünüz.

13. Al Sat Yapmak

Araba ya da coin!! Artık çoğu kişi bitcoin alıyor ve satıyor. Bu sayede de çok iyi paralar elde edebiliyor. Hatta bu işi ticarete dökerek profesyonel bir şekilde yapanlar da var. Sizlere tavsiye veriyorlar sizin yerinize işlemleri takip ediyorlar. Tabi bunun için güvenilir birine paranızı emanet etmeniz gerekir. Ama siz biraz borsaları araştırarak kendiniz de rahatlıkla al sat yapabilirsiniz.

Aynı şekilde arabaları da al sat yapabilirsiniz. Ederinden düşük fiyatlarla alıp daha yükseğe satabilirsiniz. Bu işi de yıllarca yapan kişiler bulunuyor. Gördüğünüz gibi buradan da çok iyi iş fikri çıkıyor.

14. Var Olan Bir İşletmeyi Satın Almak

Belli miktar birikiminiz varsa ve bunu kara dönüştürmek istiyorsanız bir işletme satın alabilirsiniz ya da ortak olabilirsiniz. Ama burada şuna dikkat etmeniz gerekiyor: Alacağınız ya da ortak olacağınız işletme, size kar getirecek bir yer olmalı. Batmak üzere ya da namı kötü olan bir işletmeye sakın bulaşmayın.

Genellikle yeni kurulacak olan işletmeler yanlarına bir ortak almayı tercih edebiliyor. Siz de o ortaklardan birisi olabilirsiniz. Ama işletmenin kurulduğu yer ve içeriği son derece önemli. Çünkü her işletmeyi her bölgede devam ettiremezsiniz.

İş Kurma Fikirleri

15. Tercüme Yapmak

Küçük ve karlı iş fikirleri listemize son sıralardayız. Şimdi de size çok karlı bir başka iş fikrinden bahsedeceğim: Çevirmenlik yapmak. İster freelance olarak ister bir şirkette fiziki olarak fark etmez, çeviri yapabilirsiniz. Yabancı dil bilmek son derece önemli. Bu yüzden artık İngilizce bilmek bile yetmiyor. İnsanlar başka yaygın dillere yöneliyorlar. Örneğin Almanca ve Fransızca da son zamanlarda çokça öğrenilmek istenen dillerin başında geliyor.

Aynı Matematik gibi yabancı dil konusunda da kalifiye eleman bulunamıyor. Bu yüzden de tercüme yaparak çok iyi işler ortaya çıkarabilirsiniz.

16. Web Tasarımı Yapmak

Son olarak iş kurmak istiyorsanız web tasarımından bahsedeceğim. Artık şirketler kendi sayfalarını tasarlamak için birilerine ihtiyaç duyuyor. Bunu bilmek için uzun eğitimler almanıza gerek yok. İnternette birkaç önemli video izleyerek de web tasarımı yapmayı öğrenebilirsiniz. Önce freelancer olarak başlasanız bile zaman içerisinde bu işiniz tam zamanlıya dönebilir. Bu yüzden kendinizi geliştirmeye çalışın.

İşte bu kadar! Bu fikirler işinize yaradı mı? İş arayanlara fırsat yaratmak son derece önemli. Sizlerle paylaştığım tüyoları dikkate alın ve zaman zaman iş ilanlarını kontrol edin. Yapacağınız işe uygun ilanlara hemen başvuru yapın ya da kendi işinizi kurmak için paranızı biriktirin. Seçin sizin…!

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu