Bizi Takip Et


Haberler

Özel Hastane ve Devlet Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği günümüzde en çok yapılan estetiktir. Gerek burunda bir hasar sonucu oluşan bozuklukları için gerekse doğuştan gelen şekil bozukluğunu gidermek için burun estetiği ameliyatları yapılır. Burun estetiği fiyatları ise oldukça değişken, özellikle özel ve devlet hastanelerindeki fiyat farkı çok fazla. Bunun için burun estetiği yaptıracaklar kesinlikle bu içeriğimizi detaylıca okumalı ve kendine uygun hastaneyi çeşitli farklılıkları göz önünde bulundurarak yapmalı.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Burun estetiği bir çok durumda tercih edilmektedir. Genel olarak doğuştan ve bir darbe sonucu şekli bozulan burunlar için yapılması uygun görülüyor. Ancak bir çok durumda yapılması mümkün, bu bir çok durum aşağıda verilmiştir.

  • Gelişimsel şekil bozuklukları için
  • Burunda kazaya bağlı kırıklık oluştuğu için
  • Burun ucunu burnun yüze oranı doğrultusunda kaldırmak için

Burun estetiği üstteki nedenlerle yapıldığı gibi farklı nedenlerle de yapılabilmektedir. Hastanın rahatsızlık duyduğu herhangi bir solunum problemi ya da görünüm burun estetiği kapsamında değerlendirilebilir.

Devlet Hastanesinde Hangi Durumlarda Burun Estetiği Ücreti Karşılanır?

Devlet hastanesinde burun estetiği belirli şartlarla SGK kapsamına girebilmektedir. Bir kaza sonucunda burnun kırıldığı ya da şeklinin bozulduğu kanıtlanırsa burun estetiğini SGK karşılamaktadır. Fakat bu kanıtlanmazsa özel hastane ücretinin yarısı kadar bir ücret ödenmektedir.

Özel Hastane ve Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Ücretleri Ne Kadardır?

Doktorunuzun sizi muayenesi sonucunda nasıl bir operasyon geçireceğinize karar verilecektir. Bu operasyon sabit bir ücretle ücretlendirilmez. Örneğin daha ağır bir burun estetiği operasyonu geçirecekseniz bu ücret artacaktır.

Burun estetiği ücretleri bu yıl itibariyle özel hastanelerde ortalama 8.000 TL, devlet hastanelerinde ise ortalama 4.000 TL şeklindedir. Üstte de belirtildiği gibi operasyonunuzun büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre bu ücretler de değişecektir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?

Burun estetiği yaklaşık 2.5 – 3 saat arasında sürmektedir. Ameliyattan çıktıktan sonra sizin narkozu kusmanız beklenilir ve o ana kadar bir şey yiyip içmezsiniz. Narkozu birkaç saat içinde kustuktan sonra iyileşme süreciniz hızlanacaktır.

Burun estetiği ameliyatından sonra gün içinde taburcu olabilirsiniz. Bazı ameliyatlarda 1 gece hastanede kalabilirsiniz. Taburcu olduktan sonra dikişleri ve tamponu aldırmak için doktorunuzun verdiği süreye göre 1 – 2 hafta sonra tekrar hastaneye gelirsiniz. Dikişler alınır ve süreç sizin için sonlanır.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu