Bizi Takip Et


Girişimcilik

Kargo Acentası Nasıl Kurulur? Ne Kadara Mal Olur? Ne Kadar Kazandırır?

Kargo Acentası Nasıl Kurulur

Günümüzde kendi işinin sahibi olmak oldukça popüler bir hale gelmiştir. Gelişen teknoloji ve dönem ile birlikte genç girişimlerinde sayısı da artmıştır. Akla gelen pek çok ticari işin yanı sıra kargo firması kurmak da kazançlı işler arasında bulunmaktadır. Kargo Firması nasıl kurulur, kâr marjı ne kadardır, kimler kurabilir gibi sorulara yazımızda cevap verdik. Keyifli okumalar!

Kargo Firması Nasıl Kurulur?

Kargo Firması kurmak pek çok kişinin aklında olan bir iş planı olabilir. Nedeni ise kurumunun oldukça basit olmasıdır. Hazırda bulunan kargo firmalarından birinin bayiliğini alarak kolay bir şekilde kargo acentesi sahibi olabilirsiniz.

Pandemi ile birlikte e ticarette yaşanan olumlu patlamalar sonrasında kargo firmalarına talep oldukça arttı. Hâlâ da popülerliğini devam ettirmektedir. Hızla büyüyen taşımacılık sektöründe sizde söz sahibi olabilirsiniz. Oldukça iyi kar oranları ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Kargo Acentası Nasıl Kurulur

Kargo Firması Kurmanın Faydaları

Gelişen sektörde kendinize oldukça büyük bir iş payı elde edebilirsiniz. Bunun yani sıra yüksek kazanç oranı ile finansal özgürlüğünüzü elde edebilirsiniz. Bu gibi pek çok faydası bulunur.

Kargo Firması kurmak için öncelikle bölgede detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Teslimatlarda aksaklık yaşanan bölgelerde kaliteli bir hizmet verirseniz, başarılı bir şekilde sektörde işinizden söz ettirebilirsiniz.

Bayilik Almak için Yapılması Gerekenler

Bayilik almak sıfırdan bir iş kurmak yerine yapılabilecek en mantıklı işlerden biridir. Hem adından söz ettiren güvenilir bir markanın altında çalışıyor olmak sizleri bir adım daha ileriye taşıyacaktır. Ayrıca büyük paralar ortaya koyarak büyük riskler almanızı da engelleyecektir.

Bayilik almak için öncelikle almak istediğimiz firmanın genel merkezine başvuruda bulunmanız gerekiyor. Daha sonrasında yapılan görüşmeler ile talebiniz olumlu karşılanırsa dükkân kiralayıp işinize başlayabilirsiniz. Türkiye’de pek çok firma bayilik hizmeti vermektedir.

Bayilik Veren Kargo Firmaları

Kargo firması kurmak yerine bayilik açmayı düşününler için pek çok seçenek mevcuttur. Belli başlı güvenilir firmalar bayilik hizmeti vermektedir. Bu firmalar şu şekilde sıralanabilir:

  • PTT Kargo
  • MNG kargo
  • Yurtiçi kargo
  • UPS kargo
  • Aras kargo
  • Sürat kargo

Kargo Acentası Nasıl Kurulur

Kargo Firması Kurmak için Gerek Olan Belgeler

Sıfırdan kargo firması maliyetli olsa da kendi markasını oluşturmak isteyen girişimcilerin ilgisini çekebilir. Bunun için hazırlamanız gereken belli başlı evraklar bulunmaktadır. Bu evrakları yetkili yerlere teslim edildikten sonra işlemleri başlatabilirsiniz.

Kargo firması kurmak için gereken belgeler ve uygunluklar Nüfus cüzdanı ve fotokopisi, 2 adet fotoğraf, adli sicil kaydı, SGK belgesi, işletici kimlik belgesi, vergi levhası, kira sözleşmesi, muvafakatname, tapu ve yapı kullanma belgesi, ulaştırma bakanlığı yetki belgesi, itfaiye raporu, güvenlik kamerası, oda faaliyet belgesi, tuvalet, kaşe ve imzadır. Bu evrakları ve gerekli olan uygunlukları sağladıktan sonra kendi kargo firmanızın sahibi olabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu