Bizi Takip Et


Para Kazanmak

Doktorların Rahatlıkla Yapabileceği 11 Ek İş Fikri

Birçok insan çalışma saatlerinin dışında arta kalan zamanlarını etkili ve verimli değerlendirebileceği aynı zamanda hayallerinin peşinden koşarken ek iş yaparak gelirini artırmayı hedeflemektedir. Ek iş programının sistematik açıdan doğru kullanılmasının ek gelire yansımasını olumlu yönde olduğunu göreceksiniz. Burada sizlere doktorların ekstra yapabileceği iş fikirleri listesi hazırladım. Bir çok yeni teknolojiyi kullanarak kendinize has yöntemlerle ek gelir sağlayabilirsiniz.

1. Medikal Danışmanlık

Medikal danışmanlık, sağlık hizmeti topluluğuna bir danışman olarak her uygulamada ihtiyaçların araştırılması, saptanması ve ihtiyaçların giderilmesini sağlama işlevidir. Medikal danışmanlık sürecinde medikal ürünler için doğruluğunun kanıtlanmış ve hedef kitleye uygun analizlerin yapılarak reklam planlama da yardımcı olarak hem Tıp mezunu olarak engin bilgilerinizi paylaşabilir hem de bu paylaşımdan ek gelir elde edebilirsiniz.

2. E-Kitap Yazımı

Bilişim Çağı’nda, bireyler ve kurumlar bilgiye daha hızlı ulaşabilme adına yarış halindedirler. Bilişim çağı ile internet kullanım aracı sayesinde zaman ve mekân algısında kolaylığın sağlandığı sosyal medya platformunda, E-Kitap yazımı sayesinde okuyucu kitlesine bilgi aktarımı sağlayarak ek gelir elde edebileceğiniz yazımda bulunabilirsiniz.

3. Youtube Kanalı Açma

Sosyal medyanın günümüz kullanımının yaygınlaşması ile hobiler, sosyal mesajlar, yardımlaşma, reklam ve iş birliği gibi alanlarda paylaşımlar dikkat çekici olmuştur. Sizlerde iş hayatınızın dışında paylaşmak istediğiniz ilgi alanlarınızın videolarını çekerek belirli kitleye hitap edebilir, beraberinde abone sayınızı artırarak, reklam geliri elde ederek, ürün satışı ve marka anlaşmaları ile kazanç sağlayabilirsiniz.

4. Ghostwriter (Hayalet Yazar)

Ghostwriter, benzersiz içerik üreten ve geliştiren yazarlar olarak adlandırılmaktadır. Özel eğitim ya da sertifikaya ihtiyaç duyulmayan bu alanda hayal dünyanızın ışığında yazarlık yapabilirsiniz. Eğer içerik üretim açısından zengin bir yapıya sahipseniz kısa sürede benzersiz içerikler üreterek bu içeriklere yüklü miktarda para kazanabilirsiniz.

5. Kendin Yap

Üretmek isteyen her bireyin merak duygusunu ön plana çıkardığı “Kendin Yap” paylaşımları oldukça revaçtadır. Boş zamanlarınızda üreten veya tamir-tadilat ile ilgileniyor ve bu sizin için eğlenceli aktivite ise bu eğlenceyi paylaşarak kazanabilir sosyal medya platformunda yerinizi alabilirsiniz.

6. Yatırım Yap

Ek gelir kaynağı arıyor ve belirli bir birikime sahipseniz paranızı yatırım aracı ile katlayabilir, kazanç sağlayabilirsiniz. Paranıza yatırım yapmak için birçok araç vardır. Bu araçlardan biri gündemde olan Bitcoin’dir. Son zamanlarda gündemde olan kripto para birimi olarak adlandırılan Bitcoin dijital para birimidir. Bu işlemlerde yükseleceğini tahmin ettiğiniz yatırım kaynağını takipte kalarak yatırımınızın yükselmesi ile paranızı çekebilir ve riskinizi hafifleterek yüksek kazanç sağlayabilirsiniz.

7. Seminer Verme

Konuşmaktan zevk alan, muhabbetin içerisinde akışına kapılanlardan mısınız? Evet, konuşurken eğlenebileceğiniz, içinizdeki enerjiyi atabileceğiniz bu iş tam da size göre. Alanında çalışmalar yapmış birçok bilgili, tanınmış, dikkat çekebilmeyi başarmış birçok araştırmacı kimliği ile ün kazanmış kişiler varken bunlardan biri de neden siz olmayasınız? Topluluk önünde konuşarak; kendini ifade edebilme, bilgi aktarımı ve kendinize bir stres yönetimi uygulayarak daha verimli olabilir ve gelirinize ek gelir fırsatı sağlayabilirsiniz.

8. Enstrüman Dersi Vermek

Müzik kulağına sahip olmak, müzik aleti çalabilme yeteneğine sahipseniz bunu fırsata çevirebilirsiniz. Zamanınızı değerlendirmek adına çaldığınız enstrüman ile sizin gibi müzik hayranı olan kişilere eğitim verebilir, eğlenebilir ve kazanç sağlayarak gününüzü değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda bu dersleri, dilerseniz; belli bir kuruma bağlı olarak, dilerseniz de kendiniz özel olarak verebilirsiniz.

9. Hayat ve Kariyer Koçluğu

Hayatın koşuşturmasına kapılmış giderken günlerimizi verimli değerlendiremeden ardımıza bakarız. Siz de yönlendirme konusunda kendinize güveniniz tam ise fikirlerinizi duymak için sabırsızlanan birçok insana Hayat ve Kariyer Koçluğu yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Kariyer Koçları sayesinde gününü verimli değerlendiremeyen, eksiklerini kapatmak isterken bunu nasıl yapacağını bilmeyen insanlara vereceğiniz tavsiyeler önemli olacaktır. Kariyer Koçları, bireylerin kendini tanımaya ve hayatını yoluna koyma aşamasında önemli role sahiptirler. İnsanların olumlu değişiminden mutluluk duyuyorsanız el uzatan olabilirsiniz.

10. Blog Açmak

İnsanların zamanının büyük çoğunluğunu internet ortamında geçirdiğini biliyoruz. Tek yapmanız gereken blog sayfanızı açarak yazmak istediğiniz konu zerine düşünmek ve yazmaya başlamaktır. Bloğunuzu istediğiniz her konuda açabilir, fotoğraflar ile destekleyebilirsiniz. İlgi alanınız üzerine yazmak, devamlı paylaşımlar yapmanız hususunda yardımcı olur. Okuyucu kitlenize hitap edebilir ve yazılarınızın düzenli paylaşılması okuyucu kitlenizin artmasına olanak sağlar. Okuyucu kitlenizin artması yazılarınızın görüntülenme başına ücret kazanmanıza olanak sağlar.

11. Podcast Oluşturmak

Son dönemlerde sosyal hayatın kısıtlanmasıyla bir çok şey dijital ortama taşındı, genelde videolar, liste içerikler ve şarkılara ilgi duyulduğu düşünülse de sesli yapılan paylaşımlar da büyük ilgi görmekte. Çeşitli konular üzerine podcastler oluşturarak kendi web sitenizi kullanarak bu tarz içerikleri yayına alabilir ve insanları sesli bir podcast ile bilgilendirebilirsiniz. Ayrıca bu anlamda seçenek oldukça fazla, Spotify gibi platformları kullanarak çok fazla çaba harcamadan podcastinizi rahatlıkla kitlenizle paylaşabilir ve ek gelir sağlayabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu