Bizi Takip Et


Meslekler

Diş Hekimi Nasıl Olunur? Diş Hekimi Maaşları Ne Kadar?

Diş Hekimi Maaşı

Diş hekimi maaşı: Bitmek bilmeyen diş sorunlarımıza çözüm bulan diş hekimlerimiz…. Diş hekimi olmak için ne yapmanız gerekiyor hiç merak ettiniz mi? Herkesin mutlaka dişçiye yolu düşmüştür. Bazılarının en büyük korkusu olmasına rağmen bazılarının da hayatının bir parçası haline gelmiş olabilir. Peki, diş hekimi nasıl olunur? Diş hekimi maaşları ne kadar? Gelin hep birlikte bunları öğrenelim.

Ama öncelikle şu bilgiyi eklemek istiyorum: Diş hekimi olmak o kadar da kolay değil. Dişçi olabilmek için çok fazla emek vermeniz gerekiyor. Lafı daha fazla uzatmadan diş hekimi olmak ve diş hekimi maaşları detaylarına hemen geçelim…

Diş Hekimi Maaşı

Diş Hekimi Nasıl Olunur?

Dişçi olmak için 5 yıllık Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmanız gerekiyor. Bu bölüm de oldukça zordur. İlk iki yıl teorik dersler alırsınız son üç yıl boyunca da uygulamaları dersleriniz olur. Aynı zamanda son bir ya da iki yılınızda staj yapmak zorundasınız. Stajınızı bitirdikten sonra hastanelerde ya da kliniklerde işe başlayabilirsiniz. Tabi bu süreçte kendinizi çok iyi eğitmeniz gerekiyor. Eğer bir araştırma hastanesinde eğitim gördüyseniz, direkt o hastanede de işe başlamanız mümkün.

Böyle bir şansınız varsa sakın kaçırmayın ve mutlaka değerlendirin. Tabi işinizi seviyor olmanız da son derece önemli. Kendi içinde bölümlere ayrılan dişçilikte, alanınızı belirlemeniz gerekiyor.

Eğer kendi dişçiniz varsa da Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından hazırlanmış olan ücret tarifesine uymanız lazım. Bu ücretlerin üzerinde ücret talep edemezsiniz.

Diş Hekimi Maaşı

Diş Hekimi Maaşı Ne Kadar?

Peki diş hekimi olursanız ne kadar maaş kazanacaksınız? Tecrübeniz artıkça maaşınız da artacak mı? İşte cevabı: 2022 dişçi maaşları dediğimizde mesleğe yeni başlayanların 8 bin 250 TL, 5 yıl deneyimi olanların 8 bin 400 TL, 10 yıl deneyimi olanların 9 bin 550 TL ve 15 yıl deneyimi olanların ise 10 bin 700 TL’dir. Tabi bunlar genel olarak alınan ücretlerdir.

Buna ek olarak özelde çalışan diş hekimlerinin aldığı ücretler bu fiyatlardan çok daha farklı olacaktır. Eğer kendi muayenehaneniz varsa o zaman elde edeceğiniz kazanç da çalışma alanınıza ve hastalarınızın sayısına göre değişecektir.

Diş hekimi nasıl olunur ve diş hekimi maaşı ne kadar sorularının cevaplarını size aktardım. 5 yıllık uzun bir eğitimin ve deneyimin sonunda emeğinizin sonucunu alabilirsiniz. Ayrıca diğer meslekler hakkında bilgi almak istiyorsanız yandaki bağlantıyı kullanarak ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu