Bizi Takip Et


Bankacılık

Ziraat Bankası EFT Ücretleri Ne Kadar?

Ziraat Bankası EFT Ücretleri

Bankacılık alanında oldukça sık kullanılan bir işlem, para transferi işlemidir. Para transferi işlemi ile istediğiniz bankalar arasında paranızı transfer edebilirsiniz.

Para transferi adına kullanabileceğiniz başlıca iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, Elektronik Fon Transferi yani çok daha fazla bilinen ve kullanılan ismi ile EFT yöntemidir. EFT ile havale işlemi çok sık karıştırılan iki bankacılık işlemidir. EFT işlemi ile farklı bankalar arasında paranızı transfer edebilirken, havale yöntemi ile sadece aynı bankanın farklı şubeleri arasında paranızı transfer edebilirsiniz.
bahsine giriş
EFT işlemi için bankaların belirlemiş olduğu EFT saat aralıkları bulunmaktadır. Her banka EFT saat aralığını kendisi belirlemektedir. EFT saatleri arasında yapılan EFT işlemleri, 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşmektedir. Eğer EFT saatleri dışında EFT yaparsanız, EFT işleminizin gerçekleşebilmesi için ilk EFT gününü ve EFT saatini beklemeniz gerekecektir. Hafta sonu EFT işlemi yapılmamaktadır. Hafta içi bir günde ve bankanın EFT saatleri içinde EFT işleminizi yapmanız gerekmektedir.

EFT işlemleri için yine bankaların belirlemiş olduğu EFT ücretleri vardır. EFT ücretleri her banka için farklıdır. EFT ücretleri, bankaların EFT için yapmış olduğu masraflara göre belirlenir. EFT masrafları da EFT işleminin yapıldığı banka kanalına göre değişmektedir. Bankalar, banka kanallarına göre EFT masraflarını belirleyerek, gereken EFT ücretlerini talep etmektedir.

Bankaların EFT ücretlerini öğrenerek EFT işlemlerinizi yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Farklı banka kanallarına göre yapılan ücretlendirmeleri öğrenerek, sizin için en masrafsız banka kanalını tercih edebilirsiniz. Ziraat Bankası’nın farklı banka kanallarına göre Ziraat Bankası EFT ücretlerini inceleyelim.

Ziraat Bankası EFT Ücretleri

Ziraat Bankası EFT Ücretleri Ne Kadar?

Ziraat Bankası için de EFT ücretleri banka kanallarına göre farklılık göstermektedir.

Eğer Ziraat Bankası şubelerini kullanarak EFT yapacaksanız, para transferinizi kasa üzerinden yapmanız durumunda, % 0.5 gibi bir oran söz konusu olacaktır. Hesap üzerinden yapılan para transferi için ise % 0.4 gibi bir oran olacaktır. Ziraat Bankası şubelerini kullanarak uygun bir fiyata EFT yapmak isterseniz, düzenli EFT talimatı vermeniz gerekir. Bunun için ödenmesi gereken miktar ise 3 TL’dir. Ayrıca Ziraat Bankası şubelerinden yapılan EFT işlemleri için 250 TL’ye kadar olan işlemlerde 10 TL masraf ücreti, 250 TL ve üzeri miktarlarda ise 30 TL ile 500 TL arasında Ziraat Bankası EFT ücretleri talep edilmektedir.

Eğer Ziraat Bankası internet şubesini kullanarak EFT işleminizi yaparsanız, 1.5 TL ile 2 TL arasında Ziraat Bankası EFT ücretleri vardır.

Eğer Ziraat Bankası mobil şubesini kullanarak EFT işleminizi yaparsanız, 1.5 TL ile 2 TL arasında Ziraat Bankası EFT ücretleri vardır.

Ziraat Bankası ATM’lerini kullanarak EFT işleminizi yapmak isterseniz, ödemeniz gerekecek Ziraat Bankası EFT ücretleri 2 TL olacaktır.

Sizin de gözlemlediğiniz gibi en masraflı banka kanalı banka şubesi, en uygun banka kanalı ise bankanın internet şubesi ya da mobil şubesi olacaktır. Size en uygun olan banka kanalını kullanarak EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu