Bizi Takip Et


Bayilikler

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları! Maliyeti ve Kazancı

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

Yurtiçi Kargo bayilik şartları: Neredeyse sıfır riskli bir işe yatırım yapmak isteyen girişimciler burada mı? Şimdi sizlere Yurtiçi Kargo bayilik şartlarından, maliyetinden ve kazancından bahsedeceğim. Son zamanlarda bayilik alma fikri oldukça ilgi görüyor. Bu konuyla ilgili detaylar da merak ediliyor.

Kargo şirketleri, özellikle e ticarete ilgi artığından beri çok yoğun çalışıyor. Bu sebeple de sayıları yeterli olmuyor ve daha fazla çalışana ihtiyaç duyuluyor. Aynı şekilde kar oranları da önceki yıllara göre daha da artmış durumda. Ben de bu bilgilerden yola çıkarak Yurtiçi kargo franchising bedeli, şartları ve kar marjı hakkında sizleri aydınlatacağım. İşte bayilik şartları:

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

Yurtiçi Kargo’dan bayilik almak için öncelikle hangi şartlara sahip olmanız gerekiyor, bunu bilmeniz gerekiyor. Bunların detayına geçmeden önce size şunu söylemek istiyorum: Eğer bütçeniz uygunsa ve uzun vadeli bir iş istiyorsanız kargo bayiliği almak oldukça mantıklı olacak.

Şimdi Yurtiçi Kargo bayilik şartları listemize geçelim:

 • Acente açabilmeniz için en az 2 taşıma aracına ihtiyacınız var.
 • Başarılı olabilmeniz için bölgede başka Yurtiçi bayilik olmamalı.
 • Sizden istenilen teminata sahip olmalısınız.
 • Kargo firmasının kullanıcı dostu politikasına sizin de uygun olmanız gerekiyor.
 • Disiplinli çalışmalısınız ve çalışma saatlerine uymalısınız.
 • Kargoları sağlam ve dikkatli bir şekilde teslim etmelisiniz.
 • Yöneticilere has liderlik özellikleriniz olması da sizin için faydalı olacaktır.
 • Tamamen şirketinizin başarısına odaklanmanız gerekiyor.
 • Müşterilerinize güler yüzlü yaklaşmalısınız.
 • Çalışanlarınızı seçerken de dikkatli olmalısınız.

Yurtiçi Kargo Bayilik Maliyeti

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

Evet, eğer bu sıraladığımız şartlara uyuyorsanız, bir diğer önemli konuya geçebiliriz.

 • Yurtiçi Kargo bayilik almak için belli bir bütçeyi gözden çıkarmalısınız.
 • Bayilik maliyeti ise minimum 500.000 TL yatırım sermayesi gerektiriyor.
 • Bu ücrete Yurtiçi Kargo isim hakkı, acente için giderler, iç tasarım gibi harcamalar da dahil…

Eğer küçük bir acente açmak istiyorsanız 500.000 TL yeterli olacaktır ama daha büyük bir acente açmaya karar verdiyseniz, giderleriniz daha fazla olacak….

Bütün bunları göz önünde bulundurarak belli bir bütçe ayırmanızda fayda olacak.

Ayrıca, Yurtiçi Kargo franchise bedeli dediğimizde bu konuyla ilgili detayların tamamını görüşme sırasında franchising ekiplerinden öğrenebiliyorsunuz.

Yurtiçi Kargo Bayilik Kazancı

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

Çok fazla para harcadınız ve Yurtiçi Kargo bayilik açtınız. Peki bu işten sizin kazancınız ne olacak? Öncelikle şunu söyleyebilirim: Kargo bayiliklerinin batması mümkün değil. Eğer çok ihtiyaç duyulan bir yere açtıysanız zaten endişe etmenize gerek yok. Şimdi gelelim detaylara. Yurtiçi Kargo franchise almak oldukça karlı bir iş. Standart bir çalışma düzenine sahip kargo acentesi size ortalama 150.000 – 200.000 TL kazandıracak.

Yaklaşık 6- 7 personel çalışmak yeterli olacaktır. Ama bu sayı size zarar getirmeyecek. Aksine kar sağlamanıza yardımcı olacak. Çünkü ne kadar çalışanınız olursa o kadar fazla kargo dağıtımı gerçekleşir. Bu da size kar getirecek. Yurtiçi Kargo franchise’ı size prestij, güvence ve yüksek oranda kar sağlamaya müsait.

Elde edeceğiniz bu gelirden giderlerinizi çıkardığınız zaman size kalan miktar en az 80.000 – 100.000 TL’dir.  Yani kar marjınız yüzde 40- yüzde 50 civarında olacak. Ayrıca Yurtiçi Kargo bayilik başvurusunu nasıl yapacağınızı da çok kısa anlatayım: Yurtiçi Kargo resmi web sitesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Yılın belli dönemlerinde franchise ilanları açıyorlar. Bu yüzden takip etmenizde fayda var.

Sizlere Yurtiçi Kargo bayilik hakkında bilmeniz gereken en önemli bilgileri aktardım. Yatırım yapmak istiyorsanız bayilik almayı mutlaka düşünmelisiniz. Zararlı çıkmayacaksınız!

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu