Bizi Takip Et


Meslekler

Yunus Polisi Nasıl Olunur? Yunus Polisi Maaşları Ne Kadar?

Yunus Polisi Olmak

Daha önce yunus polisiyle hiç karşılaştınız mı ya da bu mesleği duydunuz mu? Eğer yunus polisleri hakkında hiçbir bilginiz yoksa o zaman bu yazım tam size göre… Polislik mesleğinin en ilginç kollarından biri olan Yunus Polisi, Devriye Hizmetleri Müdürlüğü’ne balı bir birimdir.

Şimdi Yunus Polisi nasıl olunur? Yunus Polisi maaşları ne kadar? Bu soruların cevaplarını vereceğim. Buna ek olarak şunu söylemeliyim: Yunus Polisi olmak istiyorsanız öncelikle polis olmanız gerekiyor. İşte bilmeniz gereken bütün detaylar…

Yunus Polisi Olmak

Yunus Polisi Nasıl Olunur?

Yunus polisi olmak giydiği özel kıyafetler ve asıl araçlarının motosiklet olması bu mesleğe ilgiyi artırıyor. Peki yunus polis nedir? Silah ve patlayıcı madde yakalama, el koyma, çevre güvenliği için asayişi sağlama, uyuşturucularla mücadele etme ve yakalama gibi görevlere sahip ekiple dolaşan polislerdir.

Bu sebeple de sizden istenilen ilk şart polis olmanızdır. Yani direkt olarak yunus polisi olmanız mümkün değil. Polis olduktan sonra size bildirilen koşulları sağlarsanız, ilgili makamlarla bu isteğinizi paylaşabilirsiniz. Bu noktada da yunus polisi olmak isteyen her polis memuru çeşitli mülakatlara ve kurslara tabi tutulur. Genel olarak istenilen şartları da şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Motosiklet ehliyetiniz olmalı.
  • Kişisel beden kitle endeksi 27’den fazla olmamalı.
  • Sportif, atletik ve belirlenmiş kilo ağırlığında olması gerekiyor.
  • Mezun olur olmaz yunus polisi olamazsınız. Öncesinde polislik süreciniz olmalı.
  • Siciliniz tamamen temiz olmalı….

Yunus polisi nasıl olunur? Sorusunun cevabı bu kadardırdı şimdi gelelim bir diğer önemli konumuza… Yunus polisleri maaş olarak ne kadar kazanıyor.

Yunus Polisi Olmak

Yunus Polisi Maaşları Ne Kadar?

2022 yunus polis maaşları ne kadar sorusu da oldukça fazla merak ediliyor. Diğer polis ekiplerinden farklı olarak yunus polisler ortalama 9 bin 600 TL ücret alıyor. Tabi bu ücretler risk birimi, doğu tazminatı ya da görev tazminatı eklenmeden alınan miktarlar. Bunları da eklediğimizde maaşları 15 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Aslında polis olmak isteyen herkes yunus polis olarak da görevine devam edebilir. Yunus polisi nasıl olunur ve maaşları ne kadar artık biliyorsunuz. Eğer polislik geçmişiniz varsa ya da polisliğinize devam ediyorsanız yunus polis olmayı düşünebilirsiniz. Yunus polisi olmak ve yunus polisi maaşları hakkında bilgi verdiğimiz içeriğimiz bu kadardı. Umarım faydalı olmuştur.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu