Bizi Takip Et


İnternet

Youtuberların Kullandığı 6 Video Düzenleme Programı

Video Düzenleme Programları

Video düzenleme programları: Son zamanların en büyük trendlerinden bir tanesi de Youtuber olmak. Bir video çekmek aslında o kadar kolay değil. Çok uzun bir süreç istiyor. Öncelikle konu belirleniyor, ardından konuyla ilgili araştırmalar yapılıyor, video çekimine başlanılıyor, video düzenleme programları yardımıyla son dokunuşlar yapılıyor.

En son aşamada da videonuz düzenlenmiş bir şekilde yayınlanıyor. Bu noktada Youtuberlerın kullandığı video düzenleme programları hakkında bilgi vermek istiyorum. Profesyonel olarak çekildiğini düşündüğümüz videolar Youtuberlar tarafından düzenleniyor. İşte sizler için hazırladığım güncel ve en çok kullanılan video düzenleme programları listesi:

1. Adobe Premiere Pro

Video Düzenleme Programları
sultanbet giriş
İlk önereceğim video düzenleme programı Adobe Premiere Pro. Bu uygulamayı indirdiğinizde yapmanız gerekenler çok basit ve size sunduğu hizmetler de oldukça faydalı. Bu uygulama ile videodan sadece görüntü ya da ses alabilirsiniz, istemediğiniz yerleri kesip birleştirme işlemi yapabilirsiniz. Adobe Premiere Pro programında katmanlar bulunuyor. Bu katmanlarla istediğiniz düzenlemeleri yapabiliyorsunuz. Videolar arası çeşitli geçişler ve efektler de ekleyebilirsiniz.

2. Sony Vegas Pro

Video Düzenleme Programları

Video editleme ve düzenleme denildiğinde akla ilk gelen programlardan bir diğeri de Sony Vegas Pro’dur. Bu uygulama ile video üzerinde istediğiniz her işlemi yapabilirsiniz. İsterseniz bu programın deneme sürümü de bulunuyor. Bu sayede ücretsiz olarak deneyebiliyorsunuz ve isterseniz üyeliğinizi devam ettirebiliyorsunuz. Peki bu programla neler yapılabiliyor? Efektleri kullanabilirsiniz, 4K render desteği, 360 derece video düzenleme, render alma işlemi, maskeleme özelliği, ses veya videoları bölme gibi çok fazla işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.

3. OBS Studio

Video Düzenleme Programları

OBS Studio, en genel anlamıyla ekran kaydı almak ve videoları editlemek için kullanılıyor. Youtuberların, Tiktokerların en çok kullandığı programlardan birisidir. Üstelik tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Kullanımı oldukça basit olan programda 4 ana kısım bulunuyor. Sahneler, ses mikseri, değişim kısmı ve kontroller. Sahne kısmında yer alan canlı ses ve video akışlarına ulaşabilirsiniz. Diğer kısımları da inceleyerek hangi işlemi yapmak istediğinize karar verebilirsiniz. Kayıt ve düzenleme yapmak amacıyla OBS Studio indirerek kullanmayı denemenizi tavsiye ediyorum.

4. Wondershare Video Editor

Video Düzenleme Programları

Listemin 4.sırasında yer alan Wondershare Video Editor, Youtuberların kullanabileceği 6 video düzenleme programı dediğimizde mutlaka bahsedilmesi gerekenlerden. Bu program ile kendi videonuzu rahatlıkla oluşturabilirsiniz ve istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Uygulamayı başlatmak için önce bir mod seçmeniz gerekiyor. Kolay modu ile başlamak sizin için daha rahat olacaktır. Zaman içerisinde modlar arası değişim yapabilirsiniz.

5. Camtasia Studio

Video Düzenleme Programları

Camtasia Studio, ekran yakalama ve video düzenleme programıdır. Youtuberlar bu programı da oldukça fazla kullanıyor. Kullanımı kolay ve rahat olan bu programla neler yapabiliyorsunuz? En basitinden ekran üzerindeki hareketleriniz kaydedebilirsiniz, kamera ya da diğer cihazlarınızdan HD olarak bilgisayara aktarım yapabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmak için uzman olmanıza gerek yok. Bu yüzden hepiniz rahatlıkla kullanabilirsiniz. Resim, yazı, tarih ve saat gibi eklentiler de kullanarak videolarınızı yönetebilirsiniz. Ayrıca videolarınıza kırpma işlemi yaparak efektler de ekleyebilirsiniz.

6. FilmoraGo

Video Düzenleme Programları

Youtuberların kullanabileceği 6 video düzenleme programı listesinde son sırada FilmoraGo yer alıyor. Bu uygulama aslında ülke genelinde de en çok bilinen programlardan birisidir. Telefonlarınıza da rahatlıkla indirebileceğiniz uygulama, yeni başlayanlar için ideal bir seçenek. Bu programı indirerek videolarınız rahatça düzenleyebilirsiniz. Basit düzenlemeler, efekt ekleme, ses ayarı yapma ya da video kesip birleştirme işlemlerini yapabilirsiniz.

Sizlere Youtuberların kullandığı video düzenleme programları hangileri, bu konuyla ilgili önerilerde bulundum. Bu programları deneyerek en rahat kullanacağınızı seçebilirsiniz. Böylece siz de videolarınızı zaman içerisinde profesyonel bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Şimdi hemen bir tanesini seçin ve indirin. Videolarınızı çekin, düzenleyin….

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu