Bizi Takip Et


Yatırım

Türkiye’nin En Yüksek İşlem Hacmine Sahip Kripto Borsaları

Günümüzde kripto para birimleri pek çok kişi tarafından duyulmuş, devlet başkanlarından dev şirketlere kadar herkesin çok fazla dikkatini çekmiş durumdadır. 2009’da Satoshi Nakamoto tarafından oluşturulan Bitcoin, ilk merkeziyetsiz kripto paradır. O zamandan beri birçok farklı kripto para ortaya çıkmıştır. Kripto paranın ne olduğuna dair pek çok insan araştırma yapmaktadır. Kripto para işlemleri güvenceye almak için kriptografi yani şifreleme kullanan, çalışma şekli nakitte alternatif bir değişim aracı olarak tasarlanmış sanal unsur olarak karşımıza çıkmıştır.

Herhangi bir devlet tarafından üretilen bir para birimi değildir. Merkezi para ve bankacılık sistemlerine bağlı değildir (merkezsizdir). Birileri tarafından yönetilmez. Klasik yollarla üretilmez, kazanılmaz ve takas edilmez. Taklidi neredeyse imkansızdır. Fiziki bir nesne de değildir. Özel bir şifreleme yöntemi olan Kriptoloji, çeşitli iletilerin, yazıların belli bir sisteme göre şifrelenmesi, bu mesajların güvenlikli bir ortamda alıcıya iletilmesi ve iletilmiş mesajın deşifre edilmesidir. Matematiksel fonksiyonlardan oluşan kriptoloji, yaptığınız işlemi sahip olduğu dijital ağ üzerinde kontrol eder ve ağda bulunan her kullanıcı açık bir şekilde işleminizi onaylar.

Onaylanan işleminiz asla kaybolmaz. Başka bir kripto para birimi veya bir Fiat para birimi (Dolar, Euro, Pound, Türk Lirası vb.) karşılığında, kripto para birimlerinin alım satımına izin veren bir platform, ‘kripto para borsası’ olarak adlandırılır Peki Kripto paranın Türkiye’deki yeri nedir? Türkiye’de kripto paralar üzerinde işlem yapabilmek için güvenilir adres nedir? Soruları üzerinde duracağız. Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para birimiyle alım-satım işlemi yapma olanağı sunan Türkiye merkezli borsa, dördüncü yılında işlem hacmi rekoru kırdı.

1. Paribu

Paribu, Türkiye’nin en yüksek hacimli hacimli dijital varlık işlem platformudur. Kullanıcılar, Paribu üzerinde hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde 7 gün 24 saat kripto para işlemleri yapabiliyor, Türk Lirası çekme ve yatırma işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. 12 milyon TL ödenmiş sermayesi, 120 bini aktif toplam 600 bin kullanıcısıyla Türkiye’nin lider kripto para borsası konumunda olan Paribu, günlük ortalama 6.500 web sitesi tekil ziyaretçisi ve ayda yaklaşık 8.000 destek talebi ve 800 çağrıya ortalama 7,3 dakikada çözüm sunuyor olması bakımından son derece popülerdir.

2. Bitexlive

Genel merkezi Türkiye’de bulunan Halil Beydilli tarafından 2018 yılında kurulmuştur. Bitexlive, müşterilerinin diğer müşterilerle kripto pazarında çeşitli kripto para birimlerini alıp satmasını sağlayan dijital bir varlık borsasıdır. Bitexlive takas platformu, müşterilerine en iyisini sunmak için son derece sezgisel bir ticaret platformunu kullanırken, tüccarları ve yatırımcıları desteklemek için deneyimli profesyonellerden oluşan bir ekip kurarak tüm dünyadaki tüccarlara gerekli alım satım desteğini sağlamak için iyi bir donanıma sahiptir.

3. Coinzo

Coinzo, global hizmetleri bir standart olarak sunan Türkiye’nin yeni kripto para platformudur. Coinzo ’da hem TRY hem de BTG ile işlem yapabilirsiniz. Şu anda Btc, Eth, Xrp, Neo, Eos ve Holo işlemleri aktif olarak yapılabilmektedir.

4. Vebitcoin

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından biri olan Vebitcoin, gelişmiş altyapısı, sorunsuz hizmeti, düşük ücretleri, çok yönlü fonlama seçenekleri ile çevrim içi kripto para almak ve satmak için en yenilikçi platformlardan biri olarak öne çıkıyor. Vebitcoin, müşteri memnuniyeti için Papara çekim limitlerinde artışa gitti ve günlük çekim limitlerini 50.000 TL’ye çıkardı.

5. Bitubu

Bitubu, kullanıcıların isteklerine göre tasarlanmış profesyonel bir kripto para borsasıdır.

6. Sistemkoin

2018’de başlatılan Sistemkoin, Türkiye merkezli merkezi bir kripto para borsasıdır. Sistemkoin, IEO’ları yürütmekte ve sosyal medya desteği ve pazarlama/ reklam hizmetleri gibi IEO (ilk borsa teklifleri) paketleri sunmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu