Bizi Takip Et


Para Kazanmak

Toptan Tobacco Ürünleri Satarak Para Kazanmak! Maliyeti ve Kazancı

Toptan Tobacco Ürünleri Satarak Para Kazanmak

Toptan tobacco shop ürünleri: Tobacco ürünleri, sigara, nargile gibi tütün ürünlerinin tamamına verilen isimdir. Sağlığa zararlı olan bu ürünlerin satışı yasal olsa da ağır vergileri ile zorlaştırılıyor. Peki, toptan tobacco ürünleri satarak para kazanmak mümkün mü? Bu sorunun cevabını sizlere sunacağız.

Toptan Tobacco Ürünleri Satarak Para Kazanmak

Toptan Tobacco Ürünleri Satmak

Öncelikle tobacco ürünleri zararlıdır. Buna rağmen tobacco ürünleri ülkemizde çok yoğun bir şekilde tüketilmektedir. Bu nedenden dolayı ülkemizde tobacco ürünleri ile belli miktarda para kazanmak mümkün. Tobacco ürünleri toptan alınıp, perakende bir yöntemle satarak para kazanmak için, toptan ürünlerin fiyatı ve ürünün ne kadara satılacağı ya da satılması gerektiği gibi muhasebelerin doğru yapılması gerekmektedir. Eğer muhasebeyi doğru yapmazsanız bu işe girdiğinizde büyük zararla karşılaşırsınız.

Toptan Tobacco Ürünleri Satarak Para Kazanmak

Toptan Tobacco Ürünleri Maliyet

Bir tobacco shop ya da bilinen adıyla tütüncü dükkânı açarak, genel itibariyle düşük sermaye ile karlı bir sektöre girmiş olursunuz. Ancak bu işten çok fazla kar beklemeniz sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Ayrıca bu işi yapmak için, dükkanlar için ruhsat alınması, alınacak ruhsatın durumu, satılacak ürünlerin yasal olup olmadığı gibi birçok sorun ile karşılaşabilirsiniz. Eğer bu işi yapacaksanız, ruhsatlı bir dükkâna sahip olmanız ve bu işi yasal çerçeveler içerisinde yapmanız gerekmektedir.

Bu iş için sermaye miktarınızı belirlemeniz gerekiyor. 30 bin TL’ye de 300 bin TL’ye de bir tütüncü açabilirsiniz. Sermaye belirledikten sonra tütüncüyü açacağınız bir semt belirlemelisiniz. Tütüncünüzün bulunduğu semt, ürünlerin kalitesi ve çeşitleri maliyetinizi belirlemektedir. Ortalama olarak 25-30 bin TL ile 250-300 bin TL arasında bir maliyetiniz olacaktır.

Toptan Tobacco Ürünleri Satarak Para Kazanmak

Toptan Tobacco Ürünleri Kazanç

Tobacco ürünlerinin toptan alınıp teker teker satılmasının kazanç sağlaması biraz zor oluyor. Çünkü satış fiyatları dükkândan dükkâna çok nadir değişmektedir. Nitekim tobacco ürünlerinin satış fiyatı serbest piyasa koşullarında belirlenmez. Ürünlerde en fazla 1-2 TL artış yapabilirsiniz.

Bu da müşterilerin diğer dükkanlara yönelmesine sebep oluyor. Bu nedenle tobacco ürünlerinin kâr marjı oldukça düşük seyrediyor. Toptan alınarak satılacak olan bir tobacco ürünü, sadece yüzde 4 ya da yüzde 5 kar getirebilmektedir. Bir tütüncü dükkanındaki ürünlerden en fazla kazancı sarma kağıtları ve filtrelerden elde edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu