Bizi Takip Et


Para Kazanmak

Telegram’dan Para Kazanmak İçin Uygulayabileceğiniz 12 Taktik

Mesajlaşma uygulaması olan Telegram, birçok uygulamadan daha avantajlıdır. Bulut tabanlı bir uygulama olması, cihazınızda saklamak istemediğiniz verilerinizi bulut özelliği ile saklayabilmenize yardımcı olur. Telegram, cihazınızdan çıkış yapma gereği duymadan farklı cihazlarda (Tablet, Bilgisayar) oturum açma kolaylığı sağlamaktadır. Telegram hesabınız için kullanıcı adı belirleyerek diğer Telegram kullanıcıları adınızı arayabilir, numaranızı bilmese bile size mesaj gönderebilir.

1. Reklam Yapmak

Telegram üzerinden para kazanmak için yapacağınız başlangıç reklam yapmak olabilir. Telegram kanallarına vardır, bu Telegram kanallarına üye olan bireyler, kanalın oluşturucusu tarafından paylaşılan içeriklerin ve mesajların bildirimlerini alabilirler. Telegram grubu abone sayınızı artırarak daha fazla kişilere ulaşabilir ve paylaşım başına yüzlerce para kazanmaya ne dersiniz? Yapmanız gereken, Telegram kanalı açmak ve abone sayınızı yükseltmek.

2. Telegram Kanalınızdan Bağış İsteyin

Telegram kanalınızı takip eden insanlar ile aranızda sevgi bağı var ve içeriklerinizin beğenilip paylaşılmaya devam edilmesi isteniyor ise size bağış yaparak destekleyebilir kanalınızın sürdürülebilirliğini artırmanızda yardımcı olabilirler. Sadece abone bağışlarından binlerce gelir sağlayan Telegram Kanallarından biri de siz olabilirsiniz.

3. Ürün ve Hizmet Satışı

Aklınıza gelebilecek her satış fikri Telegram Platformunda Satışa sunulabilmektedir. Kanalınızın içeriğine uygun ürün pazarlaması uygunluk açısından daha verimli olsa da içeriğinizin dışında ürün satışından zarar gelmeyecektir. Farklı müşteri gruplarına hitap ederek ihtiyaçlar üzerine ürününüzün satışını yapabilir veya reklamını yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz ürün ve hizmet satışınızda müşteri memnuniyetini sağlamanız kanal abone sayınızın artmasına, güvenilir Telegram Kanalı olmanıza yardımcı olarak kazancınızın artışını fark edebilirsiniz

4. Link Kısaltma

Telegram Kanalı kullanıcılarınız ve ilgi çekici içeriklere sahip iseniz, Link Kısaltma siteleri aracılığı ile Telegram kanalınızdan para kazanabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken; “Link Kısalt Para Kazan” sitelerinden birine üye olun ve ilgi çekici bağlantıları kısalttıktan sonra Telegram Kanalınızda paylaşarak, tıklandıkça kazanmanızı sağlar. Telegram Abonelerinizin hangi içeriklere ilgi odağının fazla olduğunun araştırmasını yapmanız tıklandıkça kazanmanızda oldukça önemli olacaktır.

5. Bot Sistemi

Bot Sistemi, en temel anlamıyla verilen görevleri yerine getiren programlara verilen isimdir. Telegramın Dünya genelinde kullanımın artmasının bir nedeni de Bot Sistemi sayesinde kazanç elde etmektir. Bot Sisteminden kazanç elde etmek için öncelikle Telegram uygulamasını Google Play veya IOS kullanıyorsanız Apple Store üzerinden kurulumunu yapabilirsiniz. Kurulum sonrası bir Botu aktif hale getirerek Bot tarafından size gün içerisinde gönderilen reklam mesajına tıklar ve web sayfasına yönlendirilirsiniz. Yönlendirildiğiniz web sayfasında zamanınızı geçirerek Bitcoin, Litecoin gibi kripto para kazanabilir kazancınızı artırabilirsiniz.

6. Kanalınızı Satın

Evet, doğru duydunuz! Telegram kanalınızda yeterli sayıda üye sahibiyseniz, kanalınızı bir başka kişiye satışını gerçekleştirerek kazanç sağlayabilirsiniz. Kanalınızın üye sayısı ve içerik yapısını baz alarak fiyat değerlendirmesi yapıp potansiyel müşteri(alıcı) ile görüşebilir, fiyat teklifi alabilirsiniz. Kendi adınıza kanallar açarak bunu ticarete çevirmeye ne dersiniz?

7. Premium Bölüm Ayrıcalığı Sunum

Birçok Telegram abonelerinize özel hizmet sunabilmek, memnuniyeti artırabilmek için siz de Telegram kanalınıza özel Premium Bölüm Ayrıcalığı sunabilirsiniz. Premium Bölüm ayrıcalığı sayesinde Telegram kullanıcılarınız, özel hizmet ve ayrıcalıklardan yararlanabilir hem de kullanıcılarınıza özel artı özellikler için ücret talep ederek kazanç sağlayabilirsiniz.

8.  Satış Ortaklığı Yapın

Telegram ’da aboneli bir kanala sahipseniz, satış ortaklığı yaparak kazancınızı artırabilirsiniz. Birçok internet kullanıcısının satış ortaklığını kullandığını ve güzel kazanç sahibi olmuştur. Örneğin, biraz sakinliğe ihtiyacınız mı var? Butik oteller bu konforun sağlanmasında etkilidir. Bir butik otele giderek sizin gibi sakinlik arayışı içerisinde olan kişileri aydınlatabilir aynı zamanda Satış Ortaklığı içerisinde bulunduğunuz firmanın önerilmesini sağlayarak kazanç elde edebilirsiniz.

9. Telegram Para Kazanma Grupları ile Para Kazanma

Kendinize ait bir e- ticaret sitesi var ise ürünlerinizin tanıtımını yapmada Telegram Gruplarını e-ticaret sayfanıza yönlendirerek yapabilir, güvenilirlik sağlanarak kazancınızı artırabilirsiniz. Telegram grubunuzdaki kişiler ile bağınız sayesinde e-ticaret platformunuzu bir üst seviyeye taşımaya ne dersiniz?

10. Blog Sayfanı Tanıt

Yazı yazmayı seviyor ve yazınızı blog sayfanıza mı aktarıyorsunuz? Yapmanız gereken blog sayfanızın tanıtımını daha fazla bireye ulaştırmaktır. Sosyal Medya Platformu, insanların zamanı en fazla değerlendirdiği ortamdır. Sosyal medyada yazmış olduğunuz yazıların tanıtımını yapmak daha hızlı keşfedilmenize olanak tanır.  Sosyal Medya Platformlarından biri olan Telegram, Grup kurma özelliği ile birlikte Blog sayfanızın tanıtımında büyük rol oynayacaktır. Blog sayfanızın keşfi ile birlikte okur sayınızın artması, kazancınızın da artışını sağlayacaktır. Eğer bir blog siteniz yoksa BlogAracı sitesini kullanarak içerik yayınlayıp gösterim aldıkça para kazanabilirsiniz.

11. Link Kısaltma

Link kısaltarak para kazanmak yıllardan beri en kolay para kazandıran yöntemlerden birisidir. Eğer sizlerde Telegram kanalınızdan para kazanmak istiyorsanız çeşitli videoların, resimlerin ve sitelerin bağlantılarını kısaltarak rahatlıkla Telegram ile para kazanabilirsiniz. Ancak bunu yaparken seçtiğiniz medyanın ilgi çekici olduğundan emin olun ve bağlantıyı bir resim ile Telegram grubunuzdan veya kanalınızdan paylaşın.

12. Bitcoin Madenciliği

Telegarm kullanarak bitcoin madenciliği yapamazsınız ama bitcoin kazandıran siteler kullanarak bir hesap oluşturup Telegram kanalınızdan veya grubunuzdan paylaşacağınız linklerle kazanç sağlayabilirsiniz. Bu işlem için kullanabileceğiniz bir çok madencilik sitesi bulunmakta, eğer en fazla bitcoin kazandıran siteler arıyorsanız Google’ın arama kısmına “en fazla bitcoin kazandıran siteler 2021” yazıp aratabilirsiniz. Çıkan blog sitelerindeki bitcoin kazanma sitesi önerilerini dikkate alarak günlük onlarca lira kazanabilirsiniz.

Telegram’dan para kazanmak için uygulayabileceğiniz taktikler yazımızın burada sonuna gelmiş bulunmaktayız, eğer Telegram’dan para kazanma taktiklerimizi beğensiyseniz bu içeriği sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmayı unutmayın. Ayrıca Telegram’a henüz katılmadıysanız ve yeni para kazanma ipuçlarını görmek istiyorsanız yandaki bağlantıya tıklayarak daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu