Bizi Takip Et


Para Kazanmak

En Kolay ve Karlı Para Kazandıran 13 Site

İnternetten para kazanmak için yapabileceğiniz onlarca iş modeli bulunmakta, bu işlerin bir çoğu proje temelinde yapabileceğiniz işler, bir çoğu da para kazandıran siteleri kullanarak yapılıyor. Peki aralarında ne fark var? Diye soracak olursanız birinde tüm altyapı size ait oluyor bu daha fazla emek, çaba ve sermaye demek, diğerinde sadece bir kaç dakikalık üyelik oluşturuyorsunuz.

Eminim ki internetten para kazandıran siteler size daha mantıklı gelmiştir. Eğer bu siteleri kullanarak para kazanmak istiyorsanız işiniz oldukça kolay ve daha karlı olabilir. Bu listemizde sizlere internetten para kazanmak için kullanabileceğiniz en karlı sitelerden bahsedeceğiz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan para kazandıran siteler listemize hemen geçelim.

1. Yazar Aracı

İnternetten para kazandıran siteler söz konusu olduğunda ilk akla gelen iş modeli makale/blog yazmak. Bu iş için bir çok para kazandıran site bulunmakta ancak en karlı olanı Blog Aracı olarak bilinen sosyal içerik platformu sitesinin Yazar Aracı köşe yazarlığı. Bu siteye girdiğiniz içerikler sizlere düzenli olarak pasif gelir sağlar. Bu sebepten ötürü her gün içerik paylaşmasanız bile önceki içerikleriniz size BGBG (Bin Gösterim Başına Gelir) ile kazandırmaya devam eder.

2. TikTok

Son zamanların en popüler para kazandıran sitelerinden birisi olan TikTok ile aylık on binlerce lira para kazanabilirsiniz. Milyonlarca kullanıcıya sahip TikTok’un en çok kazandıran gelir modelleri olarak sponsorlar ve reklam anlaşmalarını örnek verebiliriz. Bir süre videolar çekip yayınladıktan sonra markalarla iş birliklerinizi arttırarak gelirlerinizi yüzbinlerce liraya çıkartabilirsiniz.

3. Bionluk

Bionluk Türkiye’nin en iyi freelance çalışma sitelerinden birisi olarak bilinmekte. Binlerce üyeden oluşuyor ve işlem hacmi oldukça iyi diyebiliriz. Kısaca Bionluk da para kazanmak için grafik tasarım, metin yazarlığı, video editörlüğü, logo tasarımı, çeviri, dijital pazarlama ve sanal asistanlık gibi işler yapabilirsiniz.

4. Twitch

İnternetten para kazanmak için para kazandıran siteler listemizin bir başka iş fikri de Twitch ile yayıncılık yapmak. Twitch yayıncılarının kazançlarının oldukça yüksek olduğu biliniyor zaten, ancak bu işin bir diğer güzel tarafı da bonkör sponsorlara sahip olma şansınızdır. Kısaca ekmek elden su gölden iş modeli olarak da görebileceğiniz Twitch ile yayıncılık yaparak sponsorlarınızdan yüzbinlerce liralık sistemlere sahip olabilir ve ciddi meblağlar kazanabilirsiniz.

5. Fiverr

Fiveer son yılların en çok dikkat çeken para kazandıran sitelerinden biridir. Freelancerlar kolay bir şekilde bu siteden para kazanabilmektedir. Fiverr sitesini kullanan birçok üye bulunmaktadır. Yapılacak olan işler en az 5 $ olarak belirlenmiştir. Dünyaca işler bulunduğu için ödemeler dolar üzerinedir. Bundan dolayı da iyi gelirler elde edilebilmektedir.

6. Elance

Elance sitesi de tamamen güvenilir ve yasal bir iş kaynağıdır. Bu site içerisinde içerik yazıları, web tasarımları, logo tasarımları ve çevirmenlik gibi birçok alanda iş bulunabilmektedir. Teklif sistemi ile iş alınabilmektedir. Kolay para kazandıran bir sitedir.

7. Craisglist

Craiglist içerisinde birçok alanda ilan bulunduran bir sitedir. Freelancer olarak çalışmak isteyen kişiler tarafından kolaylıkla tercih edilebilmektedir. Para kazanmak isteyen herkes bu site üzerinden gelir elde edebilmektedir.

8. Freelancer

Freelancer sitesi adından da anlaşılacağı üzere evden çalışmak isteyen kişilere bir gelir kaynağı oluşturmaktadır. Bu site seviyeye göre işle vermektedir. Ulaşılan seviyeye göre iş alınmaktadır. İçerisinde birçok alanda iş alanı bulunmaktadır. Kolay para kazandıran sitelerin başında bulunmaktadır.

9. Instagram

Instagram özellikle son 2 sene içerisinde en kolay para kazandıran siteler arasında bulunmaktadır. Bu site içerisinde farklı yollardan para kazanılabilmektedir. İyi bir emek ve çaba göstererek yüksek kazançlar elde edilebilmektedir.

10. Youtube

Hemen hemen herkesin kullandığı bir site olan youtube da para kazanılan siteler arasında yer almaktadır. Düzenli ve kaliteli videolar çekilerek yüksek gelirler elde edilebilir.

11. Udemy

Bir Türk girişimcisi tarafından kurulan bu site üzerinde alanında kurslar verilerek para kazanılmaktadır. Udemy en geniş online eğitim sitelerinden biridir. Eğitim içerikli videolar hazırlanmasıyla evden gelir edinilebilmektedir. Video çekerek kolay para kazandıran eğitim sitelerinden biri olan udemy den gelir elde edilebilir.

12. Stockimo

Fotoğraf üzerinden para kazanılabilen bir sitedir. Profesyonel makinalar ile çekilen fotoğraflarınız var ise stockimaya üye olarak kazanç elde edebilirsiniz. Özellikle fotoğraf alanında yetenekli olan kişiler bu site üzerinden büyük gelirler kazanabilmektedir.

13. Swagbucks

Anket ve görev yapma üzerine kurulu bir internet sitesidir. Birçok çeşitte anket bulunur. Ve bu anketlerin doldurulması ile para kazanılabilir. Aynı zamanda web sitenin ziyaret edilmesi ya da video izlenmesi gibi bazı görevlerin yapılması ile de para kazanılabilmektedir.

İnternetten en çok para kazandıran siteler listemizin sonuna geldik. İçlerinde bol kazançlı Türk para kazandıran siteleri de bulunduran listemiz umarım internetten para kazanabileceğiniz siteleri bulmanız konusunda faydalı olmuştur. Daha fazla bu tarz para kazanma fikirleri için yandaki bağlantıya tıklayabilir ve ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu