Bizi Takip Et


Para Kazanmak

Otomat İşi Yaparak Para Kazanmak! Maliyeti ve Kazancı

Otomat İşi Yaparak Para Kazanmak

Otomatlar günümüz modern dünyasının insansız ürün satışı yapabilen makineleri olarak hayatımıza girmişlerdir. Bir cam üzerinden ürünlerin kontrol edilebilmesi ve sadece birkaç buton kullanarak istenilen ürünün satın alınabilmesine imkan sunan otomatlar yatırımcısına büyük kazançlar sağlamaktadır.

Otomatlar fabrikalar, hastaneler, alışveriş merkezleri, okullar, oyun salonları, havaalanları, istasyonlar, iş yerleri ve halka açık caddeler gibi alanlarda kullanılabilmektedir. Kalabalık alanlarda zaman tasarrufu sağlayan ve el değmeden satış yapılabilmesi nedeniyle oldukça hijyenik olan otomatların çeşitleri aşağıda belirtilmiştir.

Otomat İşi Yaparak Para Kazanmak

1. Çay ve Kahve Otomatları

Otomat işi yaparak kazanç sağlamak isteyen girişimcilerin en çok tercih ettikleri otomat türü çay ve kahve otomatlarıdır. Suda çözülebilen birçok kahve çeşidi bu otomat ile hizmete sunulabilmektedir. Özellikle çay tüketimi konusunda dünya üzerinde ilk sıralarda yer alan Türkiye’de çay ve kahve otomatına olan ilgi yadsınamaz düzeydedir.

2. Dondurma Otomatları

Sıcak yaz aylarında insanların serinlemek amacıyla keyifle tükettikleri dondurmalar yaz aylarının vazgeçilmezi konumundadır. Kalabalık ortamlara yerleştirilecek olan dondurma otomatları yatırımcısına ciddi kazançlar elde etmesini sağlayacaktır.

3. Çorba Otomatları

Yaz aylarının aksine kış aylarında ise insanlar iç ısıtan sıcak çorba isterler. Çorba otomatları 20 saniyede bir çorbayı hazır hale getirebilmekte açlığın yatıştırılmasında önemli etki sağlamaktadır. Türkiye’de çok fazla bulunmadığı için doğru alanlara yerleştirilecek olan çorba otomatları oldukça ilgi görebilecek potansiyele sahip bir yatırım aracıdır.

4. Protein Otomatları

Sağlıklı yaşam adına satış yapılabilecek protein barlar, sağlıklı atıştırmalıklar veya enerji içecekleri gibi sporculara yönelik ürünlerinin son zamanlarda ön plana çıkmaya başlaması protein otomatlarına olan ilgiyi de artırmaktadır. Spor salonları ve yakınlarında bulundurulacak protein otomatları kazanç sağlanması açısından daha sağlıklı bir tercih olacaktır.

5. Sakız Otomatları

1 veya 2 TL ile çalışabilen sakız otomatları özellikle çocuklara yönelik oyun alanlarında yaygın olarak kullanılabilmektedir. Bir sakız otomatı yaklaşık 300 adet sakız alabilmektedir. Sakız otomatları toptan ve uygun fiyata temin edeceğiniz sakızlar ile ciddi kazançlar elde edebilmenize imkan sağlamaktadır.

6. Yiyecek İçecek Otomatı

Günlük yaşamın koşuşturması sırasında su, kek, kutu içecekler veya meyve suyu gibi içeceklere oldukça fazla talep olmaktadır. Kullanılması fazlasıyla kolay olan yiyecek içecek otomatları bozuk para ile çalışmasının yanında kağıt para ile de çalışabilmektedir.

Otomat İşi Yaparak Para Kazanmak

Otomat İşinin Maliyeti ve Kazancı

Otomat işi yaparak ürün başına % 50 oranında kar edilebilmektedir. Yalnız buradaki en önemli husus ürünlerin düzenli ve sürekli olarak kontrolünün sağlanmasıdır. Yapılacak iş türüne göre kullanılacak otomatların fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Yiyecek içecek otomatları 20 – 40 bin TL aralığında değişirken çay kahve otomatı 10 – 18 bin TL gibi maliyetlere sahiptir.

Otomatlar arasında en uygun maliyetli olanı 1000 – 3000 TL arasındaki değeri ile sakız otomatıdır. Günümüz ekonomik şartlarında fiyatlar değişkenlik gösterebileceğinden otomat yatırımı yapmadan maliyet hususunda gerekli fiyat araştırmalarının yapılması önem arz etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu