Bizi Takip Et


Meslekler

Öğretmen Maaşları Bu Yıl Ne Kadar Oldu?

Öğretmen Maaşları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasına göre merakla beklenen zam oranları belli olmuş oldu. Beklenen bu zam kararına göre memurların maaşına yüzde 2.5 kadar ek zam yapılacağı belli oldu.

Enflasyon farkı ile beraber memur maaşına yaklaşık 30.5 olarak zam geldi. Öğretmenler de bu yıl ocak ayı itibariyle maaşlarını zamlı olarak almaya başlayacak. Açıklanmış olan zam oranlarından sonra öğretmen maaşlarının ne kadar olacağını hesaplamaya başlamıştır. İşte son zamanlarda büyük merak konusu olan maaşları sizler için günümüzde zamlı kademe ve dereceye göre derledik.

Öğretmen Maaşları

Öğretmen Maaşları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmekte olan memur yetkilileri, yüksek enflasyon sebebiyle ek protokol yapılabileceğini ve de maaşların daha da artabileceğini söylemişti. Bu duruma ek ilişkin olarak Bakanlar Kurulu sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan maaş artışı hakkında açıklama yaptı.

Sözleşmeli Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

Sözleşmeli öğretmenlerin maaşları kadrolu öğretmenlerle hemen hemen aynı orandadır. MEB tarafından istihdam edilen sözleşmeli öğretmenlerin maaşları 8.576 TL ile 9.200 TL arasındadır.

Ücretli Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Ücretli öğretmenlerin maaşı kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlere göre farklılık göstermektedir. Hesaplama yapılırken haftalık ders saati dikkate alınır. Her 5 ders için ilave bir saat ek ders ödemesi yapılmaktadır. Haftada 30 saat derse giren öğretmenin alacağı ücret 5.740 TL, 40 saat ders ücreti ise 7.400 TL olarak belirlenmiştir.

Öğretmen Maaşları

Öğretmen Maaşları Ne Kadar Oldu?

Yüksek enflasyon sonrası gelecek olan zam oranları büyük merak konusuydu. Bu zam oranının çalışanları memnun edip etmeyeceği hala tartışma konusu olmuştur. Memurlar ve memur emeklileri bu yıl maaşları zamlı olarak girdi. Yapılan son zamlar ile beraber en düşük memur maaşları da değişmiş oldu. Öğretmenler için en düşük maaş 8.576 TL ile 9 bin TL aralığındadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son Yazılar

Sponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu