Bizi Takip Et


Bankacılık

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar (Şartsız Kredi)

Hayat şartlarının oldukça yüksek olduğu günümüzde nakit ihtiyacı malumunuz herkeste vardır. Öyle ki en ufak bir nakit ihtiyacında bile bankaların kapısını çalıyoruz. Bu krediler de üniversite öğrencileri tarafından oldukça büyük oranda talep edilmektedir.  Üniversite öğrencileri çoğu zaman hem eğitim masrafları hem de özel ihtiyaçlardan dolayı paraya ihtiyaç duymaktadır.

Bankalar kredi kullanımında en çok gelir belgesi, maaş bordrosu gibi evrakları önemsemektedirler. Bu evraklar olmadığı takdirde kredi kullanımı oldukça zor bir konuya dönüşmektedir. Öğrencilerin herhangi bir geliri olmadığından dolayı “gelir belgesiz kredi” sınıfında değerlendiriliyor.

Öncelikli olarak bankalar, kredi kullanımlarınızı ve ödeme şekillerinizi detaylı olarak incelemektedirler. Bu incelemeler neticesinde eğer düzenli ödemeler gerçekleşmedi ve borçlanmalar oluştuysa bankalar kredi vermek istememektedirler.18 yaş sınırı haricinde aranan gelir belgesi şartı, çalışmayanların ihtiyaç kredisi kullanmasının önünü bir set gibi kesmekteydi. Serbest çalışan dahi olsanız gelir belgeniz yoksa kesinlikle bundan dolayı kredi çekemiyordunuz. Hele ki öğrencilerin kredi kullana bilmesi ise bir hayaldi. Ancak, zamanla değişen koşullar bu hayalin gerçek olabileceğini bir çoğumuza gösterdi.

Ööğrencilere gelir belgesiz kredi veren o bankalar;

 • Cepteteb
 • Fibabanka gelir belgesiz kredi
 • Enpara.com Belgesiz Kredi
 • Vakıfbank Anında kredi
 • Akbank Direkt kredi
 • Odeabank
 • İNG
 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
 • N Kolay Kredi (Aktif Bank)
 • Burgan Bank
 • Alternatif Bank
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • Garanti BBVA

Gelir belgesi olmadan öğrenciye kredi veren bankalar;

1. Enpara.com Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank’ın alt kuruluşu Enpara.com’da 36 aya varan vadeler ve uygun faiz oranlarıyla belgesiz kredi çekebilirsiniz. Herhangi bir kesinti ve masraf olmadan kredi kullanabileceğiniz adres olan Enpara’dan güvenerek kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca Enpara’da daha önce bir hesap açmadıysanız başvuru yaptıktan sonra adresinize istediğiniz zaman bir personel yönlendirilerek gerekli evraklar hazırlanıyor. Düşük faiz oranları ve uzun dönem ödeme koşulları ile avantajlı kredileri kullanabilirsiniz. Enpara sitesine giderek kredi başvurusu yapabilir ve siz de gelir belgesiz, kefilsiz kredi kullanabilirsiniz.

2. Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Türkiye’de gelir belgesi olmadan kredi veren özel bankalardan birisi de Odebank’tır. Ayrıca Odeabank müşterilerine özel olarak hiçbir belge olmadan Odeabank internet şubesinden başvuru yapılarak anında onaylanan krediyi kullanabilirsiniz. Odeabank Nakit Hazır kredisinin üst limiti ise 30 Bin TL olarak belirlenmiştir.

3. Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Devlet bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası’ndan gelir belgesi olmadan kredi kullanabilirsiniz. Belgesiz kredi başvurusu yapmak istiyorsanız Ziraat Bankası’nın krediye karşılık istediği şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Gelir belgesi olmadan kredi çekebilmeniz için kefil veya taşınmaz bir ipotek göstermeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası’ndan çekeceğiniz belgesiz krediye karşılık olarak üzerinize kayıtlı bir taşınmazı ipotek ettirerek 50.000 TL’ye kadar, 36 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

4. Teb Gelir Belgesiz Kredi

TEB’in online bankacılık uygulaması CEPTETEB ile siz de uygun faiz oranları ve 36 aya varan vadelerle belge ve kefil olmadan kredi çekebilirsiniz. Bankaya gelir belgesi gibi belgeleri sunmadan internet üzerinden başvuru yapabilir ve kredinin onaylanması ile birlikte krediyi hesabınıza aktarabilirsiniz.

5. ING Gelir Belgesiz Kredi

Acil olarak paraya ihtiyaç duyan kişiler, ING Bank’ın sunmuş olduğu ve gelir belgesi istenmeden anında kredinin hesaba yatmasını sağlayabilir. 36 aya varan vadeler ve 50.000 TL’ye kadar gelir belgesiz kredi başvurusu yaparak hemen sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu