Bizi Takip Et


Yatırım

Neye Yatırım Yapmalı? Diyenler İçin Altın ve Dolara 10 Alternatif

Altın ve dolara yatırım yapmak son zamanlarda kar oranı oldukça düşük ve riskli bir yatırım olmaya başladı. Bunun nedeni ekonomimizdeki olumlu gidişat, her ne kadar çok iyi bir ekonomiye sahip olmasak da baktığınız zaman ekonomik durumumuzun biraz da olsa iyiye gittiğini görebilirsiniz. Bu sebepten yatırımlarınız için daha karlı bir şeyler aramanız oldukça önemli, neye yatırım yapmalı diyenler için hazırladığımız bu yatırım araçları listemizde sizlere birbirinden değerli 10 yatırım aracını derledik.

Salgın döneminde pik yapan altın ve dolardan artık çıkmanın vakti geldi ve geçiyor. Aşağıdaki listemizde toplamda 15 tane yatırım aracını sizler için derledik ve bu yatırım araçlarını çeşitli araştırmalar doğrultusunda inceledik. Şimdi sıra geldi sizlerle paylaşmaya. Altın ve dolara alternatif yatırım araçları listemize dilerseniz sayfayı yukarıya kaydırarak hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

1. Gümüş

Gümüşe yatırım yapmak son zamanlarda oldukça popüler oldu. Bu durumun sebebi gümüşün bir anda yükselip müşteriye ciddi oranlarda kazanç sağlayabilecek bir yatırım alternatifi konumunda olması. Son yıllar içerisinde tıpkı altın ve dolar gibi oldukça yüksek bir ivme ile artış gerçekleştiren gümüş, gün içerisinde bile oldukça artış gösteren bir grafiğe sahip. Gümüşe yatırım yapan müşterilerin ortak düşüncesi ise riskli bir yatırım olmasına rağmen sürekli bir artış içerisinde olması.

2. Mevduat

Paranızı açtığınız bir mevduat hesabına yatırmak belki de sizin için en iyi seçimlerden biri olacaktır. Çünkü mevduat hesabında paranızın azalması gibi bir risk söz konusu değil. Belki çok bir artış yaşanmayacaktır ama uzun süreçli bir yatırım yapacaksanız en iyi seçim kesinlikle mevduat olacaktır.

3. Hisse Senedi

Hisse Senedine yatırım yapmadan önce biraz düşünmenizde yarar var. Hisse Senedine yatırım yapmak oldukça riskli bir işin altına girdiğinizi göstermektedir. Bu yatırımdan daha karlı çıkabilmeniz için mutlaka bir yatırım uzmanıyla konuşmalısınız. Bu yatırım oldukça riskli olmasına rağmen son zamanlarda bu alanda yatırım yapanlara oldukça iyi rakamlarla geri dönüş yapmıştır.

4. Repo

Kısa dönemli bir menkul kıymetinizin geçen kısa sürede ilk satıcıya geri verilmesi işlemine repo denir. Repoya yatırım yapabileceğiniz bazı menkul değerler şunlardır; devlet tahvilleri, banka garantili bonolar, hazine bonoları vs. örnek verilebilir.

5. Emlak ve Gayrimenkul

Son yıllardaki en kazançlı geri dönüşü yatırım emlak üzerine yapılan yatırımlardır. Aldığınız gayrimenkul üzerine prim yapılıyorsa paranıza ciddi anlamda değer katabilirsiniz. Özellikle alışveriş merkezi, metro gibi yerlerde bulunan gayrimenkuller size iyi bir geri dönüş yapacaktır. Gayrimenkul yatırımları da Yatırım Yapmak İçin en iyi seçenekler arasında yer almayı hak ediyor.

6. Likit Fon

İçinde sabit getirili ürünler, repo gibi %100, bono repo ya da hisse senedi olabilir. Bu yatırımlar B tipi yatırım fonuna girmektedir.

7. Devlet Tahvili

Bu yatırım, 1 yıldan uzun vadeli borçlanma gibi ihtiyaçların karşılanması için Hazine Müsteşarlığından yapılan borçlanma senetleridir.

8. BES

BES yani bireysel emeklilik sistemi üzerinden de yatırım yapabilirsiniz. Bu yatırımın getirdiği en büyük avantaj devletin getirmiş olduğu %25’lik vergi avantajıdır.

9. Bitcoin

Bitcoin yani kripto para günümüzde oldukça popüler bir hale geldi. Bazı bankalardan bitcoin üzerine yatırım yapabilirsiniz. Yalnız şunu belirtmek gerekir ki Bitcoin bu zamana kadar kendisine yatırım yapanlara maddi zarar vermese de ilk çıktığı günden beri güven problemine sebep olmaktadır.

10. Euro

Euro da tıpkı dolar gibi genelde kendisine yatırım yapanlara maddi zarar vermemektedir. Bu para birimi de altın ve dolar da olduğu gibi Yatırım Yapmak İçin en iyi seçenekler arasında yer alıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu