Bizi Takip Et


Bankacılık

Kredi Kartında Provizyonda Bekleme Nedir? Ne Kadar Sürer?

Provizyonda Bekleme Nedir

Provizyona bekleme nedir? Bu yazımızda kredi  kartında provizyonda bekleme nedir ve ne kadar sürer? gibi sorularınızı yanıtlayacağız. Artık teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bankalar da teknolojiye ayak uyduruyor. Artık çağın bir getirisi olan mobil bankacılık hayatımızı son derecede kolaylaştırıyor.

Biz de bu teknolojik gelişmelerden faydalanmak için bankaların vazgeçilmez parçası kredi kartlarının işlem sırasında ne tür bir kavramlarla çalıştığını ve nasıl uygulandığını bilmemiz gerekiyor. Peki kredi kartında provizyonda bekleme süresi nedir önce ondan başlayım.
tudorbet giriş
Provizyonda Bekleme Nedir

Provizyon Nedir?

Provizyon, yapılan alışveriş harcamalarında onay aşamasıdır. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde ödeme, bankada beklenen ödeme olarak tanımlanır. Ödeme elektronik harcamalarda onay verilmesi gereken banka tarafından onaylanır. Kullanılması neden önemlidir diye sorarsak artık bu zamanda hırsızlık olayları çoğalmıştır. Kişilerin güvenliği için; Kartların, çalıntı, kaybetme vb durumlara karşı önlem olarak kullanılır.

Provizyon Nasıl Alınır?

  • Alışveriş sonrası bankanın onay vermesi gerekir.
  • Süreç, banka tarafından onaylanır.
  • Müşteri ödeme dışında bir şey yapması gerekmez.
  • Ödeme yaptıktan sonra provizyonda bekleyen harcama kredi kartı limitinden düşmektedir.

Kredi Kartı Bekleyen Provizyon Nedir?

Onay süreci için bekleyen ödeme kısmıdır. Özellikle kredi kartı kullanıcılarının fazlasıyla yakından tanıdığı bir terim. İşlem gün sonuna kadar bekler ve ertesi gün işleme geçer.

Ne Kadar Sürer?

Peki provizyonda bekleme süresi ne kadardır? Gün içinde yapılan harcamalardan sonra günün sonuna kadar işlem provizyonda tutulur. Harcadığınız tutar kredi kartınızdan düşer. Provizyonda bekleyen işlem ertesi gün onay alır ve kartınıza kaydedilir. Genellikle provizyon süresi 1 gündür. Yaptığınız harcama pos cihazından, bankanızın işlem sırasına ve yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Fakat bu süre 2 gün civarındadır.

Provizyonda Bekleme Nedir

İşlemler Nasıl Takip Edilir?

Harcamış olduğunuz kredi kartının bağlı olduğu mobil bankacılık uygulamasına girerek kredi kartı menüsünden yapılan harcamaları takip edebilirsiniz. Eğer bankacılık uygulamanız yoksa bankanın müşteri hizmetlerini arayıp oradan da bilgi edinebilirsiniz.

Bekleyen Provizyonu İptal Etmek Mümkün Mü?

Provizyonda bekleyen işlemi banka ile görüşerek iptal edebilirsiniz. Ama bunun için geçerli bir sebebinin olması gerek.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu