Bizi Takip Et


Bankacılık

HSBC EFT Saatleri Kaçtır? EFT Hesaba Ne Zaman Geçer?

HSBC EFT Saatleri

HSBC EFT Saatleri: Dünya genelinde hizmet veren bir banka olan HSBC, dünyanın en köklü bankalarından birisidir. 1865 yılında kurulan banka bugüne kadar müşterilerine kredi, kredi kartı ve banka hesabı gibi çeşitli alanlarda hizmetler sunmuş ve bu hizmet kalitesini de her geçen gün artırmaktadır.

Hong Kong merkezli olan HSBC, Türkiye hizmetleri dahilinde müşterilerine yurtiçi ve yurtdışında yer alan farklı bankalarda yer alan hesaplara da transfer yapma hizmeti sunmaktadır. EFT (elektronik fon transferi) olarak adlandırılan bu hizmeti sunan HSBC’nin, EFT saatlerine sayfamızın devamından ulaşabilir ve HSBC EFT sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Para, döviz vb. transferi olan EFT, HSBC bankasında 09:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Hafta içi her gün bu saatler arasında yapacağınız EFT’ler aynı gün karşı bankanın hesabına geçmektedir.

HSBC EFT Saatleri

HSBC EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

09:00 ve 17:00 saatlerini HSBC EFT saatleri olarak belirleyen HSBC’de, yapacağınız işlemler ortalama 10 dakika içerisinde karşı hesaba geçmektedir. Ancak bazı durumlarda yaşanan aksaklıklardan dolayı paranın karşı hesaba geçmesi 30 dakikayı bulabilmektedir. Eğer 30 dakika içerisinde paranız karşı hesaba geçmemiş ise 0850 211 0 111 numaralı telefondan HSBC müşteri hizmetlerini arayarak EFT sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cuma akşam 5’den sonra ve Pazartesi sabah 9’dan önce hafta sonu da dahil olmak üzere yapacağınız transfer işlemleri banka tarafından talimat olarak alınır ve ilk iş günü olan pazartesi sabah 9’da işleme alınarak karşı hesaba gönderilir. Resmi tatillerde yapacağınız gönderme işlemleri ise, tatilden sonraki ilk iş gününde karşı hesaba geçer.

HSBC EFT Saatleri

HSBC EFT Ücretleri Ne Kadar?

HSBC bankası şube aracılığı ile yapılan EFT’lerde 42 TL‘den başlayan ve göndereceğiniz miktara göre değişen bir EFT ücreti talep etmektedir. Göndereceğiniz miktara göre değişse de bankanın sizden talep edeceği en yüksek EFT ücreti 375 TL‘dir. Eğer EFT işleminizi HSBC internet bankacılığı aracılığı ile yaparsanız bu ücret 3.5 TL olmaktadır.

HSBC EFT saatleri ve EFT sorgulama işlemi hakkındaki soru ve sorunlarınızı sayfanın devamında yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilir ve alanında uzman kadromuzdan en kısa sürede geri dönüş alabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu