Bizi Takip Et


Para Kazanmak

Günde En Az 100 TL Kazanmak İçin Harika 10+ İş Fikri

Günde 100 TL Kazanmak

Eğer günlük işler yaparak para kazanmak istiyorsanız ama bu işleri nasıl bulabileceğinizi bilmiyorsanız işte size çok güzel bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra günde en az 100 TL kazanmak için harika iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Aslında teknolojinin bu kadar ilerlediği dönemlerde oturduğunuz yerden günlük para kazanmanız da oldukça rahat. Fakat aynı zamanda her türlü yalancının ve dolandırıcının olduğunu da göz önünde bulundurursak iş seçimi yaparken çok dikkatli olmanız gerekiyor. O zaman hemen detaylara geçebiliriz.

Günde 100 TL Kazanmak

Günde 100 TL Kazanmak İçin İş Fikirleri

Siz de elinize geçen parayla yaşayamıyor, ay sonunu getirmekte zorlanıyorsanız, muhtemelen günde en az 100 TL kazansam bana yeter dediğiniz planlarınız vardır. Ek iş yaparak bütçenizi biraz rahatlatmanız mümkün. Sadece nereden başlayacağınızı bilmeniz önemli. Öyle hikayeler var ki, zamanında ek iş olarak başladıkları işleri büyütüp, bunu ana gelirleri haline getiren insanlar hakkında.

1. Hazır Makale Satabilirsiniz

Son zamanlarda çokça popüler olan işlerden birisi hazır makale satmaktır. Sizlerde boş zamanlarınızda makale yazarak bunu hazır makale satış sitelerine gönderebilirsiniz. Her bir 100 kelime için 5 TL fiyat verebileceğiniz en kazançlı site ContentCent olarak bilinmektedir, ayrıca en güvenilir site budur. Bunun dışında elbette başka siteler de bulunmakta ancak sizlere tavsiyemiz ContentCent, tanıtım yazısı ve hazır makale satış sitesidir.

Bunun dışında para kazanmak istediğiniz bir blog siteniz varsa ContentCent ile iletişime geçerek web sitenizi gönderebilir ve tanıtım yazılarından yüksek gelir elde edebilirsiniz. Tanıtım yazısı satış fiyatları da oldukça yüksek, örneğin günde 100 trafik alan bir blog ile 50 TL’den tanıtım yazısı satışı yapabilirsiniz. Bir diğer konuda içerik siparişi almak yine bu anlamda da ContentCent tarafından alınan siparişlerle içerik yazıp satabilirsiniz.

2. Özel Ders Verebilirsiniz

Artık gençler daha fazla şey öğrenmek istiyor. Bu bir müzik aleti, bir dans çeşidi ya da herhangi bir ders de olabiliyor. Eğer bir konuda uzmanlığınız varsa bunu hemen paraya çevirebilirsiniz. Örneğin çok iyi gitar ya da piyano çalıyorsunuz, hemen saatlik ücret belirleyerek özel ders ilanları hazırlayın. Bir başka örnek ise yabancı dil veya matematik dersleri.
wolbet giriş
Bilindiği üzere en nefret edilen ya da en çok yapılamayan derslerin başında yabancı dil ve matematik geliyor. Eğer bu konularda çok iyiyseniz hemen ders vermeye başlayın.

Peki nasıl daha çok para kazanabilirsiniz?  Mesela, bir gün bir öğrenciye iki saat ders vererek saat başı 50 TL olarak ücretlendirebilirsiniz. Aynı gün içerisinde üç kişiye ders verdiğinizi düşünürsek, günlük 300 TL kazanmış olacaksınız. Tabi bu kadar öğrenciyi almanız için, öncelikle tanınıyor olmanız gerekiyor. Bunun için de biraz zaman geçmeli.

3. Reklam Yapabilirsiniz

Instagram ya da Twitter gibi sosyal medya hesaplarınız üzerinden reklamlar alarak para kazanabilirsiniz.  Öncelikle gerçek kişilerden oluşan çok takipçili bir sosyal medya hesabınız olması gerekiyor. Sonrasında önemli şirketlere ve firmalara mesaj göndererek reklam yapmayı önerebilirsiniz. Müşteri kitlesine göre para kazanabileceğiniz bu yöntemi uygulayabilmeniz için de biraz zamana ihtiyacınız olacak.

Çok fazla takipçiniz olduğunda iş birliği yaparak ya da sponsor olarak bir firmanın ya da markanın reklamıyla tıklanma başına para kazanabilirsiniz. Buna ek olarak o firmalardan paranızı isteyebilirsiniz. Böylece gün içerisinde 100 TL’den bile fazla kazanabilirsiniz.

4. Blog Açarak Satış Ortaklığı Yapabilirsiniz

Günde en az 100 TL kazanmak için harika iş fikirlerinden bir diğeri de satış ortaklığı yapmak.

Aslında en güzel para kazanma yollarından birisi blog açmaktır. Fakat her detayını düşündüğümüz zaman blog açmak ve ondan para kazanmak için ciddi bir süreye ihtiyacınız olacak. Bu sebeple de öncesinde bir blog açmalısınız, onu büyütmeli ve para kazanır duruma getirmelisiniz. Ama bunu nasıl yapacaksınız?

Site içeriğiniz tamamen ilgi çekici olmalı, insanlar merak etmeli ve onları sayfanızda tutabilecek içerikler eklemelisiniz. Buna ek olarak SEO uyumlu içerikler olmasına da dikkat etmelisiniz ki Google sizi üst sıralara çıkarsın.

Satış ortaklığı yapmak ise farklı bir para kazanma yoludur: Örneğin, X markanın bir ürününü siz paylaşıyorsunuz ve takipçileriniz de bu ürünleri sizin paylaştığınız bağlantı yoluyla satın alıyor. Bu sayede siz de her satın almada belli oranda komisyon alıyorsunuz. Gün içerisinde bir ya da iki müşterinin ürünü satın alması bile sizin günlük 100 TL’den fazla kazanmanızı sağlayacak.

5. Editörlük Yapabilirsiniz

Bir başka yöntem de editörlük yapmaktır. Ama bu kendi işiniz haricinde günlük olarak yapabileceğiniz bir iş. Gün içerisinde boş vaktiniz varsa başka sitelere editörlük yaparak günlük 100 TL ve daha fazlasını kazanabilirsiniz. Bunun için de uzaktan çalışma arkadaşı arayan sayfalara bakabilirsiniz. Mail ya da telefon üzerinden ulaşarak ek iş yapmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır.

Editörlük yapmak için de belli bir deneyiminiz ya da bilginiz olması gerekiyor. Çünkü kalifiye elemana her zaman ihtiyaç duyuluyor. Başkalarından farklı olarak siz sistemi bilirseniz, çıkardığınız iş daha iyi olacaktır ve işverenler tarafından da olumlu karşılanacaktır. Buna ek olarak freelancer iş ilanlarına da bakabilirsiniz. Gün içerisinde 100 TL kazanıp kazanamayacağınız belli değildir ama yine de çok iyi kazançlar elde etmeniz mümkün.

Bu önerilerimizi değerlendirdiğinizde gün içerisinde çok iyi para kazanabileceğinizi göreceksiniz. Ama burada önemli olan bir diğer nokta da sizin nasıl iş yaptığınızdır. Bizler size günde en az 100 TL kazanmak için harika iş fikirleri sunuyoruz ama siz de kendinize güvenmelisiniz ve en iyi işi ortaya koymalısınız. Bu sayede işleriniz artabilir ve aynı şekilde ücretiniz de yükselebilir. Sadece işlerinizi zamanında teslim edin ve çalıştığınız kişilerin sizden memnun kalmasını sağlayın. Böylece yeni iş imkanları oluşabilir ve hatta bu yolda ilerleyerek kendi işinizin de ilk adımlarını atabilirsiniz.

6. Blog Açarak ve Blog Yazabilirsiniz

Blog yazarak para kazanabilirsiniz. Tabi bunun için biraz çalışmanız gerekli. Peki bu para kazanma işi nasıl oluyor. Sıkı bir takipçi sayısına ulaştığınızda veya bloğunuz belli bir tıklanma sayısına geldiğinde reklam alabilir, satış ortaklığı yapabilirsiniz.  Açtığınız bloğa bir iki yazı yükleyip sonra da bundan para kazanmayı beklemek imkansızdan da imkansız.

Sürekli güncellenen bir bloğunuz olması lazım ki dikkat çekin. Hangi konuda blog açacağınız hakkında fikriniz yoksa, en çok ziyaret edilen blogların anne-bebek, moda, güzellik, sağlık, oyun, spor, teknoloji, finans alanlarında olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan ilginizi çeken bir konu varsa, biraz çalışmaya ne dersiniz?

7. Canlı Dersler Oluşturmak

Özellikle Udemy gibi sitelere dersler yükleyebilir bundan para kazanabilirsiniz. Uzmanı olduğunuz bir konu varsa bunu kazanca çevirme şansınız da var demektir. Matematik, edebiyat, fizik, kimya, yeterli olduğunuz bir alanda ders vererek ek gelir elde edebilirsiniz. Üniversiteye hazırlanan gençlere ders verebilirsiniz. Yabancı diliniz iyiyse, bunu kullanabilirsiniz.

Hatta çok iyi çaldığınız bir müzik aleti varsa, şansınızı müzikte deneyebilirsiniz. Dans etmeyi biliyorsanız, evinizin bir odasını küçük bir stüdyoya çevirip, meraklılarına dans dersi verebilirsiniz. Son zamanlarda moda olan bir konu da yoga. Bilginiz varsa, insanlara yoga yaptırarak para kazanmanız olası. Günde 100 TL kazanmak temalı bir diğer iş fikrine geçelim..

8. Evde Ütü Yapabilirsiniz

Kimin ütü yaptıracak birine ihtiyacı olur demeyin. Çocuklu ve çalışan bir anne olabilir, bekar birisi olabilir, işlerinden başını kaşıyacak zamanı olmayan biri olabilir. Bu kişilerle anlaşıp, ütülerine talip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken düzgünce ütülenmiş eşyaları vaktinde teslim etmek. Ütü işi biraz dikkat isteyen bir iş olduğu için, ne kadar titiz olursanız tavsiye edilme oranınız da o kadar artar. Hatta şansınız varsa aynı insanlara yemek yapmayı da teklif edin. Böylece kazancınız artacaktır.

9. Satış Temsilciliği Yapabilirsiniz

Kozmetik ve temizlik firmalarının yaygın olarak kullandığı bir yöntem olan satış temsilciliği işi uzun zamandır var. Bu işe eğilenlerin önemli miktarlarda paralar kazandığı biliniyor. Günde 100 TL kazanmak için en etkili işlerden birisidir.

Temsilcilik aracılığıyla iş veren şirketler, sattığınız ürünlerin toplam tutarından belirli bir yüzdeyi de size ayırır. Çevrenize güveniyorsanız, satış temsilciliği tam size göre demektir. Hem kendi ürünlerinizi daha ucuza alırsınız, hem de sattığınız ürünlerden para kazanırsınız. Böylece bütçenize iki yönlü bir katkı sağlarsınız.

10. Takılar Yaparak İnternette Satabilirsiniz

Kadınların vazgeçmediği ürünlerden biri de takılardır. Rengarenk boncuklardan yapılan takılar hangi kadının merakını cezbetmez. Takı işi yapmak için ufak bir yatırım yeterli. Modeller ise internet sitelerinden bulunabilir. Alıştıkça kendi modellerinizi de tasarlayabilirsiniz. Yaptığınız takıları yakın çevrenize, dükkanlara satabilir, sosyal medya üzerinden pazarlayabilirsiniz.

11. Sosyal Medya ve Oyun Hesapları Satabilirsiniz

İnternetteki bir diğer iş fikri de sosyal medya hesapları satmak veya ilgi alanınıza giriyorsa oyun hesapları satmak. İlk etapta cansız bir sektör gibi görünse de aslında Google’a “hesap satış” yazdığınızda çıkan reklamları gördüğünüzde fikriniz kesinlikle değişecektir. Ortalama kar oranı %50 olan hesap satış alanı için bayilik hizmeti alabilir yada al-sat yapabilirsiniz.

Bunun dışında hesap keyleri satarak da günde 100 TL kazanmak mümkün. Bunun için de yine “oyun key satış bayilik” araması yaparak çeşitli sitelere ulaşabilir ve kendi çevreniz başta olmak üzere herkese komisyonla oyun veya lisans keyleri satabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu