Bizi Takip Et


Para Kazanmak

Gumroad ile E-Kitap Satışı Yaparak Para Kazanma

Gumroad ile E-Kitap Satışı Yaparak Para Kazanma

Gumroad e-kitap satış: Gumroad ile dijital içerikler ve e-kitap gibi birçok ürün ve hizmet satışı yapılabiliyor. Bir e- ticaret alanı olan Gumroad ücretsizdir. Bu yazımızda Gumroad ile e-kitap satışı yaparak para kazanma, maliyeti ve kazancı ile ilgili bilgiler verilecektir.

Gumroad ile E-Kitap Satışı Yaparak Para Kazanma

Gumroad ile E-Kitap Satışı Yaparak Para Kazanma

Gumroad, e-kitap satış için kitap oluşturmak, yayınlamak ve bunlardan para kazanmanızı sağlıyor. Son yıllarda önemi artan Gumroad ile birlikte insanlar e-kitaplarını ve kendilerine özgü eserlerini ortaya koyuyor. Ayrıca Gumroad ile eğitici ve öğretici içeriklere ulaşabiliyor, öğretici içerikleri de satışa sunabiliyorsunuz. Ayrıca yemek tarifi içerikli bir kitaptan, görsel dergilere kadar birçok farklı içeriğe erişebiliyorsunuz.

Gumroad, ben yazmayı seviyorum ama para da kazanmak istiyorum diyenlere yardımcı oluyor. Gumroad, eserlerinizi değerinde satmayı amaçlıyor. Gumroad ile e-kitap satışı yaparak ciddi paralar kazanabileceğiniz düşünülüyor.

Gumroad ile E-Kitap Satışı Yaparak Para Kazanma

Gumroad ile E-Kitap Satışı Maliyeti

Gumroad e-kitap satışı yaparak para kazanmanın maliyeti oldukça düşüktür. Bir ürününüz ya da bir servisiniz varsa giriş maliyeti olmadan bu platforma satış yapmak mümkün. Gumroad’ın ücretsiz ve premium üyelik çeşitleri bulunuyor. Ürününüz yeni ise premium üyeliğe gerek yoktur. Ücretsiz üyelikte de sattığınız ürünün satış fiyatının yaklaşık yüzde 8.5 dolar ve ek 0.30 dolar komisyon ödüyorsunuz. Premium üyelik ise 10 dolardır. Bu üyeliğin kestiği satış başına kestiği komisyon da yüzde 3.5 ve ek 0.30 dolardır.

Gumroad ile sadece kitap satışı değil aynı zamanda çeşitli servislerde kullanılabiliyor. Gumroad ile düşük maliyetlerle bu imkanlardan faydalanabiliyorsunuz. Diğer taraftan Gumroad ile satış yapmak istediğinizde bu büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim PayPal artık ülkemizde kullanılmadığı için ödeme almanız oldukça zordur. Bu nedenden dolayı yurtdışında yaşayan bir tanıdığınızın PayPal e-mailini girmeniz önerilmektedir.

Gumroad ile E-Kitap Satışı Yaparak Para Kazanma

Gumroad ile E-Kitap Satışı Kazancı

Gumroad, adil ve teşvik edici bir satış stratejisine sahiptir. Gumroad ile e-kitap satışı, satışlar arttıkça daha az oranda komisyonla daha fazla kazanmanıza imkân tanımaktadır. Ancak Gumroad ile e-kitap satışının kazancını net olarak söylemek mümkün olmamaktadır.

Çünkü bu gibi e-ticaret ortamlarına sunulan içerikler, ilgi konusu, içeriklerin satışı, içeriklerin kalitesi gibi etkenlerden dolayı kazançlar değişebilmektedir. Ancak, ortalama bir İngilizce Gumroad kazancı 5 bin doların üzerindedir, Türkçe ise bu rakam yaklaşık 3 bin TL’den başlamaktadır. Bununla birlikte Gumraod ile e-kitap satışı yaparak ciddi kazançlar da sağlayabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu