Bizi Takip Et


Haberler

Göğüs Büyütme Dolgusu ve Göğüs Dikleştirme Fiyatları Ne Kadar?

Meme büyütme olarak da bilinen büyütme mamoplastisi, göğüslerin dolgunluğunu artırmak için salin veya silikon implantın yerleştirilmesini içeren bir prosedürdür. Prosedür, göğüslerin simetrisini iyileştirebilir ve hamilelik veya kilo kaybından sonra hacmi geri kazandırabilir.

Meme büyütme ameliyatı arayan kişiler genellikle kozmetik nedenlerle ilgilenirler. Yine de bu prosedür, mastektomi geçirenlerin göğüslerini eski haline getirmelerine yardımcı olabilir.

Kozmetik bir prosedür olarak yapıldığında, sigorta masrafı karşılamayacaktır. Bu prosedürü yaptırmakla ilgileniyorsanız, sizin için en iyi seçeneği bulmak için biraz araştırma yapmanız gerekecektir.

Göğüs büyütmeyle ilgili maliyetler

Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği’ne göre, 2018 itibariyle meme büyütmenin ortalama maliyeti 3.824 dolardan başladı ve son maliyet tutarı 12.000 dolara kadar çıktı. Bu ücrete kullanılan meme implantlarının türü, anestezi veya işletme tesisi maliyetleri dahil değildir.
Cerrahın uzmanlık düzeyi ve prosedürün coğrafi konumu, maliyeti büyük ölçüde etkiler. Toplam maliyeti oluşturan diğer faktörler, gerekli tıbbi testler, ameliyat sonrası giysiler ve ilaçlardır.

Göğüs Büyütme Dolgusu Fiyatları: Göğüsünüzü büyütmek için ortalama olarak vazgeçmeni gereken rakam ortalama 30-50 Bin TL arasındadır.

Göğüs Dikleştirme Fiyatları: Göğüslerinizi dikleştirmek için ortalama olarak belirlenen rakam ise 5 -15 Bin TL civarındadır.

Bu rakamlar hastanelerin belirlediği ortalama rakamlardan oluşmaktadır. Göğüsleriniz için kullanılacak malzemeye ve bu malzemelerin kalitesine göre fiyatlar ciddi oranda değişmektedir. Tabi doktorun tecrübesi ve hastanenin rakamları da büyük bir fark gösterebilir.

Salin ve Silikon Göğüs Büyütme Dolgusu

Göğüs implantları dolgu tipine, şekline, dokusuna ve boyutuna göre değişiklik gösterecektir.

Göğüs implantları için kullanılan iki dolgu salin ve silikondur. Salin implantlar steril tuzlu su ile doldurulurken, silikon implantlar silikon jel ile doldurulur. Ayrıca “sakızlı ayı” implantı adı verilen daha kalın bir silikon implant türü de vardır.

Salin ve silikon implantlar genellikle yuvarlaktır ancak sakızlı ayı implantları farklı şekillerde olabilir. İmplantın boyutu, ne kadar dolgu kullanıldığına göre belirlenir ve 150cc ila 800cc veya daha büyük olabilir. 150-200cc genellikle mini veya küçük olarak kabul edilir ve bir ila bir buçuk fincan boyutlarındaki artışla ilişkilendirilir.

İmplantlar ayrıca pürüzsüz veya dokulu olabilir. Düzgün implantlar daha yumuşaktır ve hareketlidir; dokulu implantlar ise göğüs implantı cebinde hareket etmelerini azaltan yara dokusu geliştirir.

Meme implantı çeşitlerinde çok fazla çeşitlilik olduğu için size en uygun seçeneği seçmek için konsültasyon sırasında kalifiye bir cerrah ile çalışmanız çok önemlidir.

Göğüs Büyütme ve Göğüs Dikleştirme

Göğüs büyütme, göğüs boyutunu büyütme ve göğüs şeklini iyileştirme amaçlı bir prosedürdür. Öte yandan, bir mastopeksi veya göğüs dikleştirme, fazla deriyi giderir ve göğüslere daha sıkı, daha dik bir görünüm kazandırmak için mevcut göğüs dokusunu yeniden şekillendirir. Bir prosedürün diğerine tercih edilmesi, istediğiniz sonuçlara ve cerrahınızın önerisine gelmelidir.

Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği’ne göre, bir meme dikleştirme işleminin ortalama maliyeti, işlemin ilgili maliyetleri hariç, 4.816 $ ‘dır. Cerrahın ücretlerinin, tıbbi tesislerin ve diğer arızaların maliyetini hesaba kattığınızda, göğüs dikleştirme, göğüs büyütme ile yaklaşık aynı tutarda tutulur.

Göğüs Büyütme İçin Uygunluk

Herkes meme büyütme prosedürüne uygun değildir. Aşağıdaki durumlarda hak kazanabilirsiniz:

  • İyi bir fiziksel formdasın ve zihinsel sağlığın yerindedir.
  • Göğüsleriniz tam gelişimine ulaştı.
  • Göğüslerinizin şekli, hacmi veya görünümü sizi rahatsız ediyor.
  • Göğüsleriniz asimetriktir veya anormal şekilde gelişmiştir.

Konsültasyonunuz sırasında, cerrahınız önceki mamogramların ve biyopsilerin sonuçlarını isteyecektir. Çoğu sigorta planı bir mamografi masrafını karşılayacaktır. Sigortanız mamogramları kapsamıyorsa veya sigortanız yoksa, ücretsiz veya düşük maliyetli seçenekler vardır. Mamogram maliyetleri aldığınız türe göre değişir, ancak ortalama cepten çıkma maliyeti 100 ila 250 dolar arasında değişmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu