Bizi Takip Et


Para Kazanmak

Evde Ne Üretebilirim? Evde Üretip İnternette Satın 18 Fikir!

Evde Ne Üretebilirim

Evde üretim yapıp bunu paraya çevirmek isteyenler için rehber olacak güzel bir yazı hazırladım. Bu yazıda size 18 fikir önerisinde bulunacağım. Bazı sitelerde evde ürettiklerinizi rahatlıkla satabiliyorsunuz ve çok iyi işler çıkarırsanız da kısa sürede iyi karlar elde edebiliyorsunuz.

Evde ne üretebilirim? Aslında bu sorunun o kadar çok cevabı var ki… Her birini üretmek de sizin elinizde. İşte evde üretip internette satın diyebileceğim iş fikir!

1. Sabunlar

İnternette çok farklı çeşitte sabun örneği bulabilirsiniz. Son zamanlarda kimyasaldan uzak tamamen doğal sabunlara olan ilgi artmış durumda. Bu yüzden siz de durumu kendi lehinize çevirerek en doğal formüllerle sabun üretebilirsiniz. Bunları da internete koyarak satabilirsiniz.

Sadece biraz araştırma yapmanız gerekiyor ve sabunların tam istediğiniz gibi olması için de biraz beklemelisiniz.

2. Mumlar

Kokulu ya da kokusuz mumlar… Herkesin evinde çeşit çeşit muma rastlayabiliriz. Çünkü elektrikler gittiğinde ya da romantik bir akşam için tercih edilen en özel ürünlerdir. Ama sizin ürettiğiniz mumlar, diğerlerinden farklı olmalı ki ilgi çeksin ve satsın. Üreteceğiniz mumların konseptini belirleyin, hedef kitlenizi ortaya koyun ve buna göre malzemelerinizi hazırlayın. Unutmayın mumların sunumu ve görseller büyük önem taşıyor.

3. Teraryumlar

En güzel teraryum örneklerini Pinterest’te bulabilirsiniz. Ayrıca internette bu teraryumların hangi çeşitlerde nasıl yapılabildiğini de izleyebilirsiniz. Daha sonra gerekli malzemeleri alarak, kendi yaratıcılığınızdan da bir şeyler katıp özgün teraryumlar üretebilirsiniz. Süs olarak çoğu kişi tarafından oldukça beğenilen bu ürünleri rahatlıkla satabileceğinizi söyleyebilirim. Ev dekorasyonu denilince akla ilk gelenlerden biri olan teraryum yapımına hemen başlayın.

Evde Ne Üretebilirim

4. Bakım Kremleri

Aslında mağazalardan bir sürü para verip aldığımız o kremlerin daha doğalını evlerde üretebiliriz. Tabi hangi üründen ne kadar kullanmanız gerektiğine dikkat etmelisiniz. Örneğin yüz kremleri üretebilirsiniz. Kıvamını tutturmak için ürünlerden çok fazla kullanmayın ve karışımlarınızı dikkatli yapın. Aloe vera içerikli bir yüz kremi yapmak ortalama 1 saatinizi alacaktır. Önce kendiniz için bir tane yapmayı deneyebilirsiniz. Yine bu kremleri ya da vücut losyonlarını nasıl yapabileceğinizi internetten bulabilirisiniz.

Eğer çok güzel bir ürün ortaya çıkardıysanız hemen internette satmaya başlayabilirsiniz.

5. Rozet – Broş

Eskiden sadece kıyafetler üzerinde gördüğümüz broşlar artık her yerde. Özellikle gençlerin sırt çantalarında ya da mont yakalarında oldukça fazla tercih ediliyor. Gerekli malzemeleri toparlayarak hemen işe başlayabilirsiniz. Sadece dikkatli olmanız gereken nokta ürünü yaparken yapışkanın iyi tutmasıdır. Çünkü yapışkan iyi tutmadığı zaman broş ve iğne kısmı birbirinden ayrılır, kopar. Böyle bir durum da sizin imajınızı ve kalitenizi olumsuz etkiler. Mutlaka kontrollerinizi tam yapın ve kaliteli ürünler kullanın.

6. Boncuk İşleri

Evde ne üretebilirim dediğinizde aslında neredeyse herkesin yapabileceği bir şey daha var: Boncuk işleri. Eğer eliniz yatkınsa takı ya da küçük işlemeler yapabilirsiniz. El emeği kolyeler, bilezikler, halhallar, küpeler insanlar tarafından seviliyor. Bu yüzden insanlar, hazır makineler tarafından yapılanlar yerine renkli boncuklardan ya da doğal taşlardan yapılan el emeği boncuk işlerini tercih ediyorlar. Siz de böyle bir iş yapmayı deneyebilirsiniz. Kesinlikle iyi satışlar yapacaksınız.

7. Örgü İşleri

Eğer örgü yapmayı seviyorsanız bu sayede her çeşitte ürün üretebilirsiniz. Evde ne üretebilirsiniz? Örgü malzemelerinizi alın ve ne yapmak istiyorsunuz karar verin. Örneğin, örgü hırkalar, atkı ya da bereler, çantalar, fularlar….

En çok hangi ürünler satılıyor bunları iyice araştırın ve kararınızı verirken de bunu göz önünde bulundurun. Renkler de en az modeller kadar önemlidir. İsterseniz ve yapabiliyorsanız kendinizden de ekstra bir şeyler katabilmek için üzerine farklı modellerde işlemeler yapın.

Evde Ne Üretebilirim

8. Saksı Kılıfı

Dışarıdan satın alınan saksılar genelde tek renk ve sade olurlar. Ama sizler her boyuta ve her modele uygun kılıflar üretebilirsiniz. Burada da dikiş ve baskı yönünüzün güçlü olması gerekiyor. Eğer konuda kendinize güveniyorsanız kesinlikle böyle bir şey denemelisiniz.

Hangi malzemelere ihtiyacınız olduğunu da belirledikten sonra bir saksı kılıfını ne kadar sürede yapıyorsunuz, gözlemleyin. Böylece kısa sürede ne kadar ürün çıkarabiliyorsunuz bunu da öğrenmiş olursunuz. Belki ileride özel siparişler de alabilirsiniz.

9. Halat Kaseler

Son bir iki yıldır halattan yapılma ürünler çok fazla ilgi görüyor. Neredeyse her mağazada ve her e ticaret sitesinde örneklerine rastlıyoruz. Örneğin, halat kaseler, halat sepetler, bardak altları…

Bu gibi ürünler hem görüntü olarak hoş bir ambiyans oluşturuyor hem de her yerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Bu yüzden iyi bir yapıştırıcı ve düzgün kalınlıkta bir halatla çeşitli ürünler üreterek internette satabilirsiniz.

10. Çanta Modelleri

Bez çantalar, örme çantalar ya da sırt çantaları.. Hepsini kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunları yapmak son derece zordur ve belli bir deneyim ister. O yüzden eğer başlangıç düzeyinde değilseniz ve daha önce benzer işler yaptıysanız böyle bir seçeneği de düşünebilirsiniz. Çünkü çantalar her kadının ana aksesuarlarından birisidir. Her türlü kullanışa ve ortama uygun modeller üretebilirsiniz. Emin olun bu fikir de çok işinize yarayacak…

11. Limonata

Ev yapımı limonatalar da sıcak yaz günlerinde çok satılıyor. Ama şöyle bir soru oluşabilir: limonatayı internetten nasıl satabilirim? İlla çok genel bir e ticaret sitesini kullanmanız gerekmiyor. Kendinize bir site oluşturabilirsiniz ve yakın bölgelere hizmet verebilirsiniz. Çok iyi reklam yaparak işinizi büyütebilirsiniz.

Bir başka seçenek de bir yerle anlaşmaktır. Örneğin X Cafe ile anlaştınız ve oraya düzenli olarak limonata satışları yapmaya başladınız. Bu yöntemle de oldukça iyi paralar kazanırsınız.

12. Anahtarlık

Çeşitli modellerde, boyutlarda anahtarlık üretebilirsiniz. Birkaç anahtarlık ucu alın ve gerekli malzemeleri toplayın. Aklınıza gelebilecek her türden anahtarlık üretebilirsiniz. Çift anahtarlıkları, semboller, dizi ya da film figürleri gibi… Bu seçenekler çoğaltılabilir.

Eğer biraz örnekleri araştırırsanız daha fazla seçenek de bulabilirsiniz.

13. Maske

Evde ne üretebilirim sorusunun bir diğer cevabı da maskeler. Ülkemizde çok fazla maskeli balo yapılmıyor, evet, ama yine de maske modelleri de çok satılıyor. Özellikle figürlü modeller daha çok tercih ediliyor.

Örnek maske modelleri için interneti kullanabilirsiniz. Böylece hangi malzemelerle hangi modellerde üretim yapabilirsiniz, kafanızda daha da netleşir.

14. Hediyelik Eşyalar

Evde üretin internette satın 18 fikir örneğinde, hediyelik eşyalar da oldukça önemli. Evde üretilebilecek küçük hediyelik eşyalar yapabilirsiniz. Eğer işçiliğiniz çok iyiyse detayları bol olan ürünler de yapmayı deneyebilirsiniz. Ama şunu söyleyelim: Devamını getiremeyeceğiniz ürünlerin satışına da girmeyin. Çünkü ileride bu durum size ve markanıza zarar verebilir.

15. Amigurumi

Evde üretebileceğiniz son fikir de amigurumidir. Amigurumi ipi ve birkaç tığ yardımıyla rahatlıkla yapabileceğiniz bir ürün olmasının yanı sıra satış oranları da yüksektir. Organik oyuncak modelleri denilince ilk akla gelen amigurumilerin gerçekten hem yapımı eğlenceli hem de kolaydır.

16. Bitki

Evde üret internette sat fikirleri listemizdeki bir diğer iş fikri ise evde bitki yetiştirip internetten satmaktır. Bu fikir listemizdeki en kolay iş fikirlerinden birisidir, ayrıca maliyet açısındanda en uygun maliyetli üretim fikridir. Sizlerde kaktüs ve fesleğen gibi çeşitli bitkiler yetiştirip bir çok yere internet üzerinden satış yapabilirsiniz. Ek olarak pazarlama anlamında güzel saksılar alıp satarsanız satışlarınızı rahatlıkla arttırabilirsiniz.

17. Maket

Evde üretim yapmak için iş fikirleri listemiz için bir diğer öneri çeşitli maketler yapıp satmaktır. Evde mukavva veya dondurma çubukları gibi malzemelerle maket üretimi yapmak oldukça kolaydır. Ayrıca evde üretim yaparsanız düşük maliyetlerle yüksek kazanç elde edebileceğiniz harika bir iş fikridir.

18. Reçine Göz

Sadece reçine göz yapıp satarak internetten para kazanabilirsiniz desek! Kulağa kolay gibi gelse de bu iş fikri biraz emek istiyor ve satışlar için Instagram gerekiyor. Eğer ayıcıklar, modeller ve pasta süslemeleri için reçine göz üretirseniz yoğun bir ilgi görmeniz işten bile değil. Ek olarak bez bebek satıcılarına bu reçine gözleri iletişim becerilerinizi kullanarak rahatlıkla satabilirsiniz.

Bu listede yer alan ürünleri yapabilir misiniz? Bence bunların yapımını birkaç kere izledikten sonra kendinizden de bir şeyler katarak tamamen özelleştirebilirsiniz. Ne kadar eşsiz ve orijinal olurlarsa o kadar çok satılırlar, bunu unutmayın. O halde hemen denemelere başlayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu